Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inline hokej. Co znamená pojem Inline hokej z kategorie Sport?

Co to je Inline hokej? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Inline hokej?

Inline hokej je kolečkový sport, který se hraje obdobně jako lední hokej. Hraje se s pomocí hokejek, speciálního puku nebo míčku. Hráči se pohybují na inline bruslích. Hrají proti sobě družstva po pěti hráčích včetně brankáře. Hrací doba je rozdělena na 4 čtvrtiny, každá po 12 minutách.
Hřiště má dvě zóny, obrannou a útočnou. V jiné variantě se hrací doba dělí na dva poločasy, každý trvá 20 minut. Branka je menší než hokejová, nehlásí se postavení mimo hru a zakázané uvolnění. Používá se klasická hokejová hokejka. Hraje se ve všech ročních obdobích, na různých površích. Inline hokej není na rozdíl od ledního hokeje tak kontaktní.


Co je to Inline hokej? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inline hokej. Co znamená pojem Inline hokej z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Inline hokej můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Inline hokej je v kategorii Sport

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, význam, terminus technicus, heslo, terminologie, definice pojmu, odborný výraz, Inline hokej, vysvětlení, co to je, slovník, Sport, přesný výraz, názvosloví, synonymum, popis, přesný význam


Pojem Inline hokej je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Inline hokej? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Inline hokej je sport podobný lednímu hokeji, který se hraje na inline bruslích, s míčkem nebo speciálním pukem, které se posouvají hokejkou.
Inline hokej organizují dvě mezinárodní asociace: Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) a Mezinárodní federace kolečkových sportů (FIRS). Obě federace pořádají své vlastní mistrovství světa pořádané každý rok. Federace se od sebe rovněž drobně liší v pravidlech hry.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Inline hokej ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inline hokej ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Inline hokej na Youtube

Hledat heslo Inline hokej na Google.cz

Najít slovo Inline hokej ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Inline hokej ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Inline hokej například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Inline hokej? resp. co se skrývá pod slovem Inline hokej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inline hokej, odpověď na dotaz co je to Inline hokej?. Víte např. kdo to je Seismolog? Znáte a víte kdo je Skopčák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?