Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inline hokej. Co znamená pojem Inline hokej z kategorie Sport?

Co to je Inline hokej? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Inline hokej

Inline hokej je kolečkový sport, který se hraje obdobně jako lední hokej. Hraje se s pomocí hokejek, speciálního puku nebo míčku. Hráči se pohybují na inline bruslích. Hrají proti sobě družstva po pěti hráčích včetně brankáře. Hrací doba je rozdělena na 4 čtvrtiny, každá po 12 minutách.
Hřiště má dvě zóny, obrannou a útočnou. V jiné variantě se hrací doba dělí na dva poločasy, každý trvá 20 minut. Branka je menší než hokejová, nehlásí se postavení mimo hru a zakázané uvolnění. Používá se klasická hokejová hokejka. Hraje se ve všech ročních obdobích, na různých površích. Inline hokej není na rozdíl od ledního hokeje tak kontaktní.


Co je to Inline hokej? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inline hokej. Co znamená pojem Inline hokej z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Inline hokej s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Inline hokej se nachází v kategorii Sport

Klíčová slova: co je to Inline hokej?, Sport, terminus technicus, termín, význam, co znamená, synonymum, informace, přesný výraz, definice pojmu, co to je, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, wiki, heslo, význam pojmu, Inline hokej


Pojem Inline hokej je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Inline hokej? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Inline hokej je sport podobný lednímu hokeji, který se hraje na inline bruslích, s míčkem nebo speciálním pukem, které se posouvají hokejkou.
Inline hokej organizují dvě mezinárodní asociace: Mezinárodní federace ledního hokeje (IIHF) a Mezinárodní federace kolečkových sportů (FIRS). Obě federace pořádají své vlastní mistrovství světa pořádané každý rok. Federace se od sebe rovněž drobně liší v pravidlech hry.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Inline hokej ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Inline hokej ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Inline hokej ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Inline hokej na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Inline hokej ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Inline hokej ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Inline hokej například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Inline hokej? resp. co se přesně ukrývá za slovem Inline hokej? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inline hokej, odpověď na dotaz co je to Inline hokej?. Víte např. kdo to je John Travolta? Znáte a víte kdo je Iva Kubelková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?