Co je to?
Odborný výraz, definice slova Procesor. Co znamená slovo Procesor z kategorie Hardware?

Co je Procesor?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Procesor?

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.


Co je to Procesor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Procesor. Co znamená slovo Procesor z kategorie Hardware?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Procesor s jinými lidmi na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Procesor patří do kategorie hardware

Klíčová slova: lexikon, slovo, význam slova, popis, formulace, Procesor, pojem, terminus technicus, přesný význam, informace, co to je, přesný výraz, vysvětlení, wiki, definice, význam pojmu, heslo, názvosloví


Pojem Procesor je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Procesor? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Centrální procesorová jednotka (zkratka CPU, anglicky central processing unit) je v informatice označení základní elektronické součásti v počítači, která umí vykonávat strojové instrukce, ze kterých je tvořen počítačový program a obsluhovat jeho vstupy a výstupy. Historicky byl CPU složen z velmi mnoha elektronických součástek, avšak kolem roku 1970 byly všechny potřebné obvody sloučeny do jednoho integrovaného obvodu, který je označován jako mikroprocesor.

Mikroprocesor

Počítačový procesor (CPU). Autor: Tobias Dahlberg z Pixabay
Počítačový procesor (CPU). Autor: Tobias Dahlberg z Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Procesor na Google.cz

Hledat pojem Procesor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Procesor ve Wikizdrojích

Najít slovo Procesor na Google obrázcích

Hledat frázi Procesor ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Procesor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Procesor například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená Procesor? resp. co označuje slovo Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Cukrouš? Znáte a víte kdo je Kurátor? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Procesor i v jiné kategorii než je sekce hardware. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?