Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Hardware?

Co to je Procesor? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Procesor?

Procesor představuje jádro počítače. Jedná se o jednu z nejsložitějších a nejpotřebnějších součástí systému. Procesor je sekvenční obvod, který pomocí strojového kódu komunikuje s operační pamětí počítače.
Každý procesor obsahuje množství dílčích stavebních součástí (řadič, registry, logické prvky). Procesory prošly významným vývojem. Jejími základními parametry jsou zejména počet jader, rychlost jádra, výkon, frekvence nebo paměť. Mezi nejznámější výrobce procesorů je možno zařadit například společnost Intel Corporation.


Co je to Procesor? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Procesor. Co znamená pojem Procesor z kategorie Hardware?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Procesor patří do sekce Hardware

Klíčová slova: slovník, názvosloví, odborné názvosloví, terminologie, význam, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, co to je, definice, termín, lexikon, co je to Procesor?, popis, informace, co znamená, formulace, wiki


Pojem Procesor je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Procesor? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Centrální procesorová jednotka (zkratka CPU, anglicky central processing unit) je v informatice označení základní elektronické součásti v počítači, která umí vykonávat strojové instrukce, ze kterých je tvořen počítačový program a obsluhovat jeho vstupy a výstupy. Historicky byl CPU složen z velmi mnoha elektronických součástek, avšak kolem roku 1970 byly všechny potřebné obvody sloučeny do jednoho integrovaného obvodu, který je označován jako mikroprocesor.

Mikroprocesor

Počítačový procesor (CPU). Autor: Tobias Dahlberg z Pixabay
Počítačový procesor (CPU). Autor: Tobias Dahlberg z Pixabay


Další zdroje informací o slovu Procesor

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Procesor ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Procesor na Youtube

Najít termín Procesor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Procesor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Procesor ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Procesor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Procesor například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Procesor? resp. jaký je význam pojmu Procesor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Procesor, odpověď na dotaz co je to Procesor?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Kurátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Hardware. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?