Co je to?
Výraz, termín, definice slova Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Balustráda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Balustráda

Balustráda čili hrazení nebo zábradlí je architektonický prvek nacházející se především na schodištích, balkonech nebo terasách. Takové zábradlí je ozdobné a může mít individuálně zvolené tvary. Je tvořeno nízkými sloupky a překryto překladem.
Materiálem typickým pro balustrádu je dřevo, kámen, štuk, beton a podobně. Někdy je tímto pojmem označováno jakékoli skládané prolamované zábradlí z kamene.


Co je to Balustráda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Balustráda patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, význam, co je to Balustráda?, wiki, vysvětlení, formulace, terminus technicus, stavebnictví, definice pojmu, synonymum, Balustráda, co znamená, přesný význam, stavebnictví, význam slova, termín, význam pojmu


Pojem Balustráda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Balustráda můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balustráda (z franc. balustrade – zábradlí, hrazení, brlení) je individuálně tvarované, ozdobné zábradlí, vytvořené pomocí nízkých sloupů, tzv. baluster neboli balustrových kuželek krytých zpravidla překladem. Uplatňuje se většinou na schodištích, terasách a balkonech. Může být v půdorysu přímá, ale často bývala i zakřivená, zejména v barokní době. Balustráda je vytvořena z kamene nebo materiálu, který kámen napodobuje: ze štuku, ze dřeva, v novější době také z betonu.
Vedle základního významu balustrády z jednotlivých sloupků – balustrových kuželek – se tímto slovem může rozumět obecně jakékoli kamenné či kámen napodobující prolamované zábradlí složené z jednotlivých dílců, například z kružbových obrazců nebo různě proplétaných prutů.

Hledejte pojem Balustráda v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Balustráda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balustráda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Balustráda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Balustráda ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Balustráda na Google.cz

Vyhledat výraz Balustráda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Balustráda například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Balustráda? resp. co znamená Balustráda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balustráda, odpověď na dotaz co je to Balustráda?. Víte např. kdo to je Linda Vojtová? Znáte a víte kdo je Tereza Kručinská? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.