Co je to?
Odborný výraz, definice slova Balustráda. Co znamená pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Balustráda? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Balustráda

Balustráda čili hrazení nebo zábradlí je architektonický prvek nacházející se především na schodištích, balkonech nebo terasách. Takové zábradlí je ozdobné a může mít individuálně zvolené tvary. Je tvořeno nízkými sloupky a překryto překladem.
Materiálem typickým pro balustrádu je dřevo, kámen, štuk, beton a podobně. Někdy je tímto pojmem označováno jakékoli skládané prolamované zábradlí z kamene.


Co je to Balustráda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Balustráda. Co znamená pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Balustráda patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, definice pojmu, formulace, heslo, synonymum, slovo, terminus technicus, termín, co je to Balustráda?, lexikon, co znamená, popis, pojem, význam, slovník, Stavebnictví, význam pojmu


Pojem Balustráda je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Balustráda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Balustráda (z franc. balustrade – zábradlí, hrazení, brlení) je individuálně tvarované, ozdobné zábradlí, vytvořené pomocí nízkých sloupů, tzv. baluster neboli balustrových kuželek krytých zpravidla překladem. Uplatňuje se většinou na schodištích, terasách a balkonech. Může být v půdorysu přímá, ale často bývala i zakřivená, zejména v barokní době. Balustráda je vytvořena z kamene nebo materiálu, který kámen napodobuje: ze štuku, ze dřeva, v novější době také z betonu.
Vedle základního významu balustrády z jednotlivých sloupků – balustrových kuželek – se tímto slovem může rozumět obecně jakékoli kamenné či kámen napodobující prolamované zábradlí složené z jednotlivých dílců, například z kružbových obrazců nebo různě proplétaných prutů.

Jiné informační zdroje o pojmu Balustráda

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balustráda ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Balustráda ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balustráda ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Balustráda ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Balustráda na Youtube

Zkusit najít slovo Balustráda ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Balustráda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Balustráda? resp. co přesně znamená slovo Balustráda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balustráda, odpověď na dotaz co je to Balustráda?. Víte např. kdo to je Sítař? Znáte a víte kdo je Protestant? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Balustráda i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.