Co je to?
Výraz, termín, definice slova Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Co je to Balustráda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Balustráda?

Balustráda čili hrazení nebo zábradlí je architektonický prvek nacházející se především na schodištích, balkonech nebo terasách. Takové zábradlí je ozdobné a může mít individuálně zvolené tvary. Je tvořeno nízkými sloupky a překryto překladem.
Materiálem typickým pro balustrádu je dřevo, kámen, štuk, beton a podobně. Někdy je tímto pojmem označováno jakékoli skládané prolamované zábradlí z kamene.


Co je to Balustráda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Balustráda můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Balustráda je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: co to je, význam slova, heslo, odborné názvosloví, termín, vysvětlení, slovo, definice pojmu, formulace, stavebnictví, popis, slovník, názvosloví, informace, terminologie, Balustráda, význam, odborný výraz


Pojem Balustráda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Balustráda dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Balustráda (z franc. balustrade – zábradlí, hrazení, brlení) je individuálně tvarované, ozdobné zábradlí, vytvořené pomocí nízkých sloupů, tzv. baluster neboli balustrových kuželek krytých zpravidla překladem. Uplatňuje se většinou na schodištích, terasách a balkonech. Může být v půdorysu přímá, ale často bývala i zakřivená, zejména v barokní době. Balustráda je vytvořena z kamene nebo materiálu, který kámen napodobuje: ze štuku, ze dřeva, v novější době také z betonu.
Vedle základního významu balustrády z jednotlivých sloupků – balustrových kuželek – se tímto slovem může rozumět obecně jakékoli kamenné či kámen napodobující prolamované zábradlí složené z jednotlivých dílců, například z kružbových obrazců nebo různě proplétaných prutů.

Zkuste zjistit více informací o slovu Balustráda v následujících zdrojích

Najít výraz Balustráda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Balustráda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Balustráda na Google.cz

Vyhledat pojem Balustráda ve Wikislovníku

Hledat výraz Balustráda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Balustráda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Balustráda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Balustráda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Balustráda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balustráda, odpověď na dotaz co je to Balustráda?. Víte např. kdo to je Pastafarián? Znáte a víte kdo je Heinrich Himmler? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.