Co je to?
Definice výrazu Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Co je Balustráda? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Balustráda?

Balustráda čili hrazení nebo zábradlí je architektonický prvek nacházející se především na schodištích, balkonech nebo terasách. Takové zábradlí je ozdobné a může mít individuálně zvolené tvary. Je tvořeno nízkými sloupky a překryto překladem.
Materiálem typickým pro balustrádu je dřevo, kámen, štuk, beton a podobně. Někdy je tímto pojmem označováno jakékoli skládané prolamované zábradlí z kamene.


Co je to Balustráda? Význam slova, termín, Definice výrazu Balustráda. Co znamená odborný pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Balustráda můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Balustráda je v sekci stavebnictví

Klíčová slova: formulace, terminologie, názvosloví, přesný výraz, informace, popis, odborné názvosloví, slovo, heslo, co to je, synonymum, co je to Balustráda?, význam slova, Balustráda, termín, odborný výraz, co znamená, definice pojmu


Pojem Balustráda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Balustráda? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Balustráda (z franc. balustrade – zábradlí, hrazení, brlení) je individuálně tvarované, ozdobné zábradlí, vytvořené pomocí nízkých sloupů, tzv. baluster neboli balustrových kuželek krytých zpravidla překladem. Uplatňuje se většinou na schodištích, terasách a balkonech. Může být v půdorysu přímá, ale často bývala i zakřivená, zejména v barokní době. Balustráda je vytvořena z kamene nebo materiálu, který kámen napodobuje: ze štuku, ze dřeva, v novější době také z betonu.
Vedle základního významu balustrády z jednotlivých sloupků – balustrových kuželek – se tímto slovem může rozumět obecně jakékoli kamenné či kámen napodobující prolamované zábradlí složené z jednotlivých dílců, například z kružbových obrazců nebo různě proplétaných prutů.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Balustráda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Balustráda ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Balustráda ve Wikizdrojích

Hledat výraz Balustráda ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Balustráda ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Balustráda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Balustráda například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Balustráda? resp. jaký je přesný význam slova Balustráda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balustráda, odpověď na dotaz co je to Balustráda?. Víte např. kdo to je Charles Bukowski? Znáte a víte kdo je Michael Douglas? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Balustráda i v jiné sekci než v stavebnictví. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.