Co je to?
Definice odborného termínu, slova Balustráda. Co znamená pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Co je Balustráda? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Balustráda

Balustráda čili hrazení nebo zábradlí je architektonický prvek nacházející se především na schodištích, balkonech nebo terasách. Takové zábradlí je ozdobné a může mít individuálně zvolené tvary. Je tvořeno nízkými sloupky a překryto překladem.
Materiálem typickým pro balustrádu je dřevo, kámen, štuk, beton a podobně. Někdy je tímto pojmem označováno jakékoli skládané prolamované zábradlí z kamene.


Co je to Balustráda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Balustráda. Co znamená pojem Balustráda z kategorie Stavebnictví?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Balustráda sdílet s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Balustráda patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: Balustráda, definice pojmu, odborný výraz, terminologie, slovo, wiki, definice, význam slova, terminus technicus, stavebnictví, co je to Balustráda?, informace, co to je, lexikon, co znamená, stavebnictví, význam, přesný výraz


Pojem Balustráda je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Balustráda? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Balustráda (z franc. balustrade – zábradlí, hrazení, brlení) je individuálně tvarované, ozdobné zábradlí, vytvořené pomocí nízkých sloupů, tzv. baluster neboli balustrových kuželek krytých zpravidla překladem. Uplatňuje se většinou na schodištích, terasách a balkonech. Může být v půdorysu přímá, ale často bývala i zakřivená, zejména v barokní době. Balustráda je vytvořena z kamene nebo materiálu, který kámen napodobuje: ze štuku, ze dřeva, v novější době také z betonu.
Vedle základního významu balustrády z jednotlivých sloupků – balustrových kuželek – se tímto slovem může rozumět obecně jakékoli kamenné či kámen napodobující prolamované zábradlí složené z jednotlivých dílců, například z kružbových obrazců nebo různě proplétaných prutů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Balustráda ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Balustráda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Balustráda na Google obrázcích

Hledat frázi Balustráda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Balustráda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Balustráda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Balustráda například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Balustráda? resp. co znamená výraz Balustráda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Balustráda, odpověď na dotaz co je to Balustráda?. Víte např. kdo to je František Kriegel? Znáte a víte kdo je James McAvoy? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Balustráda hledat i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.