Co je to?
Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Co to je Workoholik? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Workoholik?

Jako workoholika můžeme označit člověka závislého na práci. Jedná se o psychologickou poruchu, kterou trpí hlavně mladí městští ambiciózní muži, jejichž jediným zájmem je jejich práce. Větší riziko vzniku workoholismu mají výše postavení pracovníci. O závislosti na práci lze hovořit v okamžiku, kdy se u pacienta stává jasně dominantním tématem.
V české odborné literatuře se jedná o pojem známý až po roce 1989. Profesor Robinson rozdělil workoholiky do několika typů - urputný, záchvatový, aktivní s poruchami pozornosti, vychutnávač a opečovávač. Workoholismus je závislost jako každý jiná.


Co je to Workoholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Workoholik sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, definice, slovo, heslo, názvosloví, formulace, terminus technicus, Workoholik, slovník, pojem, informace, co je to Workoholik?, Psychologie, Psychologie, synonymum, definice pojmu, význam pojmu, co znamená


Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Workoholik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Workoholik na Youtube

Vyhledat pojem Workoholik na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Workoholik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Workoholik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Workoholik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Workoholik? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Workoholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workoholik, odpověď na dotaz co je to Workoholik?. Víte např. kdo to je Drvoštěp? Znáte a víte kdo je Parsifal? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.