Co je to?
Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Co to je Workoholik? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Workoholik?

Jako workoholika můžeme označit člověka závislého na práci. Jedná se o psychologickou poruchu, kterou trpí hlavně mladí městští ambiciózní muži, jejichž jediným zájmem je jejich práce. Větší riziko vzniku workoholismu mají výše postavení pracovníci. O závislosti na práci lze hovořit v okamžiku, kdy se u pacienta stává jasně dominantním tématem.
V české odborné literatuře se jedná o pojem známý až po roce 1989. Profesor Robinson rozdělil workoholiky do několika typů - urputný, záchvatový, aktivní s poruchami pozornosti, vychutnávač a opečovávač. Workoholismus je závislost jako každý jiná.


Co je to Workoholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Workoholik? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Workoholik je v sekci Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, přesný význam, slovo, terminus technicus, Psychologie, vysvětlení, lexikon, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, synonymum, Psychologie, slovník, význam slova, definice pojmu, Workoholik, wiki, heslo


Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Workoholik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Workoholik ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Workoholik na Google.cz

Hledat videa s názvem Workoholik na Youtube

Zkusit najít výraz Workoholik ve Wikipedii

Najít termín Workoholik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Workoholik? resp. co vlastně znamená slovo Workoholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workoholik, odpověď na dotaz co je to Workoholik?. Víte např. kdo to je Dita Charanzová? Znáte a víte kdo je Parsifal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.