Co je to?
Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Co to je Workoholik? Význam slova

Co znamená termín Workoholik? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jako workoholika můžeme označit člověka závislého na práci. Jedná se o psychologickou poruchu, kterou trpí hlavně mladí městští ambiciózní muži, jejichž jediným zájmem je jejich práce. Větší riziko vzniku workoholismu mají výše postavení pracovníci. O závislosti na práci lze hovořit v okamžiku, kdy se u pacienta stává jasně dominantním tématem.
V české odborné literatuře se jedná o pojem známý až po roce 1989. Profesor Robinson rozdělil workoholiky do několika typů - urputný, záchvatový, aktivní s poruchami pozornosti, vychutnávač a opečovávač. Workoholismus je závislost jako každý jiná.


Co je to Workoholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Workoholik? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Workoholik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, heslo, význam slova, přesný význam, formulace, slovník, vysvětlení, Psychologie, terminologie, wiki, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, popis, Workoholik, termín, co je to Workoholik?, synonymum


Pojem Workoholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Workoholik ve Wikimedia Commons

Hledat termín Workoholik ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Workoholik ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Workoholik na Google.cz

Hledat slovo Workoholik ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Workoholik ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Workoholik? resp. co přesně znamená slovo Workoholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workoholik, odpověď na dotaz co je to Workoholik?. Víte např. kdo to je Biolog? Znáte a víte kdo je Adam Mišík? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Workoholik v jiné sekci než Psychologie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.