Co je to?
Výraz, termín, definice slova Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Co je to Workoholik? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Workoholik?

Jako workoholika můžeme označit člověka závislého na práci. Jedná se o psychologickou poruchu, kterou trpí hlavně mladí městští ambiciózní muži, jejichž jediným zájmem je jejich práce. Větší riziko vzniku workoholismu mají výše postavení pracovníci. O závislosti na práci lze hovořit v okamžiku, kdy se u pacienta stává jasně dominantním tématem.
V české odborné literatuře se jedná o pojem známý až po roce 1989. Profesor Robinson rozdělil workoholiky do několika typů - urputný, záchvatový, aktivní s poruchami pozornosti, vychutnávač a opečovávač. Workoholismus je závislost jako každý jiná.


Co je to Workoholik? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Workoholik. Co znamená odborný pojem Workoholik z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Workoholik s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Workoholik je v kategorii psychologie

Klíčová slova: heslo, lexikon, co je to Workoholik?, psychologie, formulace, názvosloví, význam slova, přesný výraz, definice pojmu, terminologie, význam pojmu, informace, přesný význam, pojem, synonymum, co znamená, definice, co to je


Pojem Workoholik je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Workoholik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Workoholik ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Workoholik ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Workoholik ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Workoholik ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Workoholik ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Workoholik například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Workoholik? resp. co přesně znamená slovo Workoholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Workoholik, odpověď na dotaz co je to Workoholik?. Víte např. kdo to je Grace Slick? Znáte a víte kdo je Soudkyně Barbara? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.