Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Co to je Jet lag? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jet lag

Jet lag čili pásmová nemoc, tryskáčový syndrom nebo tryskáčové opoždění je krátkodobější onemocnění, které se projevuje poruchami spánku, žaludečními potížemi, dezorientací a únavou. Ty jsou způsobeny narušením biorytmů při letu, kdy je překonáno více časových pásem.
Jet lagem trpí více straší lidé nebo ti, kdo cestují směrem na východ. V tom případě mají lidé problémy s usínáním, při cestování západním směrem se zase budí příliš brzy ráno. Prevencí je dostatečný pitný režim a lehká zdravá strava.


Co je to Jet lag? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jet lag s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jet lag se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, termín, synonymum, vysvětlení, odborné názvosloví, co to je, co znamená, formulace, slovo, odborný výraz, terminus technicus, wiki, slovník, Jet lag, pojem, informace, popis, definice


Pojem Jet lag je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Jet lag můžete dozvědět následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pásmová nemoc (anglicky jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“; také jet syndrome, doslova „tryskáčový syndrom“), v odborných publikacích někdy desynchronosis (desynchronóza), je únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Při cestách na východ má člověk problém usnout, při cestách na západ se budí brzy ráno.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jet lag ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Jet lag ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Jet lag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Jet lag na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jet lag ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Jet lag ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jet lag například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jet lag? resp. co se přesně ukrývá za slovem Jet lag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jet lag, odpověď na dotaz co je to Jet lag?. Víte např. kdo to je Lama? Znáte a víte kdo je Blbka? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.