Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Co to je Jet lag? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Jet lag

Jet lag čili pásmová nemoc, tryskáčový syndrom nebo tryskáčové opoždění je krátkodobější onemocnění, které se projevuje poruchami spánku, žaludečními potížemi, dezorientací a únavou. Ty jsou způsobeny narušením biorytmů při letu, kdy je překonáno více časových pásem.
Jet lagem trpí více straší lidé nebo ti, kdo cestují směrem na východ. V tom případě mají lidé problémy s usínáním, při cestování západním směrem se zase budí příliš brzy ráno. Prevencí je dostatečný pitný režim a lehká zdravá strava.


Co je to Jet lag? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Jet lag) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jet lag patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: wiki, význam, význam slova, názvosloví, pojem, terminologie, Nemoce, co znamená, popis, definice, slovník, přesný význam, termín, lexikon, terminus technicus, informace, vysvětlení, co je to Jet lag?


Pojem Jet lag je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jet lag? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pásmová nemoc (anglicky jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“; také jet syndrome, doslova „tryskáčový syndrom“), v odborných publikacích někdy desynchronosis (desynchronóza), je únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Při cestách na východ má člověk problém usnout, při cestách na západ se budí brzy ráno.

Jiné zdroje informací o pojmu Jet lag

Najít slovo Jet lag ve vyhledávači Qwant

Najít termín Jet lag ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jet lag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Jet lag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Jet lag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jet lag na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jet lag například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Jet lag? resp. co označuje slovo Jet lag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jet lag, odpověď na dotaz co je to Jet lag?. Víte např. kdo to je Bivoj? Znáte a víte kdo je Blbka? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Jet lag v jiné sekci než Nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.