Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Co to je Jet lag? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Jet lag

Jet lag čili pásmová nemoc, tryskáčový syndrom nebo tryskáčové opoždění je krátkodobější onemocnění, které se projevuje poruchami spánku, žaludečními potížemi, dezorientací a únavou. Ty jsou způsobeny narušením biorytmů při letu, kdy je překonáno více časových pásem.
Jet lagem trpí více straší lidé nebo ti, kdo cestují směrem na východ. V tom případě mají lidé problémy s usínáním, při cestování západním směrem se zase budí příliš brzy ráno. Prevencí je dostatečný pitný režim a lehká zdravá strava.


Co je to Jet lag? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jet lag s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Jet lag patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, heslo, co je to Jet lag?, terminus technicus, co to je, význam pojmu, Nemoce, pojem, synonymum, význam slova, názvosloví, Jet lag, wiki, slovník, informace, termín, popis


Pojem Jet lag je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Jet lag dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Pásmová nemoc (anglicky jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“; také jet syndrome, doslova „tryskáčový syndrom“), v odborných publikacích někdy desynchronosis (desynchronóza), je únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Při cestách na východ má člověk problém usnout, při cestách na západ se budí brzy ráno.

Hledejte pojem Jet lag v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jet lag ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Jet lag ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jet lag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jet lag na Youtube

Najít výraz Jet lag na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jet lag ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jet lag například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Jet lag? resp. jaký je význam slova Jet lag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jet lag, odpověď na dotaz co je to Jet lag?. Víte např. kdo to je Hasič? Znáte a víte kdo je Anna Linhartová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.