Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jet lag. Co znamená odborný pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Co je to Jet lag? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Jet lag

Jet lag čili pásmová nemoc, tryskáčový syndrom nebo tryskáčové opoždění je krátkodobější onemocnění, které se projevuje poruchami spánku, žaludečními potížemi, dezorientací a únavou. Ty jsou způsobeny narušením biorytmů při letu, kdy je překonáno více časových pásem.
Jet lagem trpí více straší lidé nebo ti, kdo cestují směrem na východ. V tom případě mají lidé problémy s usínáním, při cestování západním směrem se zase budí příliš brzy ráno. Prevencí je dostatečný pitný režim a lehká zdravá strava.


Co je to Jet lag? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jet lag. Co znamená odborný pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Jet lag se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: Jet lag, přesný výraz, heslo, pojem, formulace, význam, definice pojmu, odborné názvosloví, popis, nemoce, názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, termín, lexikon, informace, co znamená, přesný význam


Pojem Jet lag je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Jet lag?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pásmová nemoc (anglicky jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“; také jet syndrome, doslova „tryskáčový syndrom“), v odborných publikacích někdy desynchronosis (desynchronóza), je únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Při cestách na východ má člověk problém usnout, při cestách na západ se budí brzy ráno.

Pro více informací o heslu Jet lag zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Jet lag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Jet lag na Youtube

Najít termín Jet lag ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Jet lag na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jet lag ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jet lag ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jet lag například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Jet lag? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jet lag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jet lag, odpověď na dotaz co je to Jet lag?. Víte např. kdo to je Roman Berbr? Znáte a víte kdo je Žalobce? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.