Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Co to je Jet lag? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jet lag?

Jet lag čili pásmová nemoc, tryskáčový syndrom nebo tryskáčové opoždění je krátkodobější onemocnění, které se projevuje poruchami spánku, žaludečními potížemi, dezorientací a únavou. Ty jsou způsobeny narušením biorytmů při letu, kdy je překonáno více časových pásem.
Jet lagem trpí více straší lidé nebo ti, kdo cestují směrem na východ. V tom případě mají lidé problémy s usínáním, při cestování západním směrem se zase budí příliš brzy ráno. Prevencí je dostatečný pitný režim a lehká zdravá strava.


Co je to Jet lag? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Jet lag. Co znamená pojem Jet lag z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Jet lag? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Jet lag patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: popis, terminologie, co to je, přesný výraz, lexikon, co znamená, Jet lag, přesný význam, odborné názvosloví, informace, význam slova, Nemoce, pojem, synonymum, co je to Jet lag?, heslo, význam, Nemoce


Pojem Jet lag je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jet lag? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pásmová nemoc (anglicky jet lag, doslova „tryskáčové zpoždění“; také jet syndrome, doslova „tryskáčový syndrom“), v odborných publikacích někdy desynchronosis (desynchronóza), je únava a poruchy spánku plynoucí z narušení biorytmů po rychlém leteckém překonání několika (nejméně 2-5) časových pásem. Příznaky bývají obvykle horší při cestování směrem na východ a u starších lidí. Při cestách na východ má člověk problém usnout, při cestách na západ se budí brzy ráno.

Další informační zdroje o slovu Jet lag

Najít slovo Jet lag ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Jet lag na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jet lag ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Jet lag ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Jet lag ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Jet lag ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jet lag například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Jet lag? resp. co to je Jet lag? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jet lag, odpověď na dotaz co je to Jet lag?. Víte např. kdo to je Fundamentalista? Znáte a víte kdo je Čůza? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.