Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Co je to Úmoří? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úmoří

Oblast zemské pevniny, z jejíhož povrchu stéká veškerá nahromaděná voda řekami postupně do jednoho moře či oceánu. Hranice jednotlivých pevninských úmoří přesně vymezují hřebeny hor na Zemi. Na zeměkouli existují úmoří patřící největším oceánům: Tichému, Atlantskému, Indickému a Severnímu ledovému oceánu.


Co je to Úmoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Úmoří s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úmoří se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: popis, definice, terminus technicus, formulace, Úmoří, odborný výraz, terminologie, definice pojmu, pojem, vysvětlení, přesný výraz, názvosloví, význam slova, heslo, lexikon, Příroda, význam, co to je


Pojem Úmoří je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úmoří? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úmoří je část pevniny, ze které všechna povrchová voda teče do jednoho moře nebo oceánu. Pomyslná hranice mezi úmořími jsou hlavní rozvodí. Nejvyšší kategorie úmoří je podle oceánu, z nichž se někdy ještě vydělují některé specifické části (např. Středozemní moře z Atlantiku). Bezodtoké oblasti nepatří k úmoří žádného oceánu a lze zde hovořit jen o povodích jednotlivých jezer nebo řek.

Odkazy na jiné weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úmoří ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úmoří ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Úmoří na Google.cz

Zkusit najít termín Úmoří ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Úmoří ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Úmoří ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úmoří například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Úmoří? resp. co je to Úmoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmoří, odpověď na dotaz co je to Úmoří?. Víte např. kdo to je Uvaděč? Znáte a víte kdo je Hamoun? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.