Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Co je to Úmoří? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Úmoří

Oblast zemské pevniny, z jejíhož povrchu stéká veškerá nahromaděná voda řekami postupně do jednoho moře či oceánu. Hranice jednotlivých pevninských úmoří přesně vymezují hřebeny hor na Zemi. Na zeměkouli existují úmoří patřící největším oceánům: Tichému, Atlantskému, Indickému a Severnímu ledovému oceánu.


Co je to Úmoří? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úmoří. Co znamená odborný pojem Úmoří z kategorie Příroda?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úmoří sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úmoří patří do sekce Příroda

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, názvosloví, informace, co to je, přesný výraz, formulace, lexikon, terminus technicus, Příroda, Úmoří, co je to Úmoří?, co znamená, vysvětlení, termín, definice pojmu, terminologie, heslo


Pojem Úmoří je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úmoří? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Úmoří je část pevniny, ze které všechna povrchová voda teče do jednoho moře nebo oceánu. Pomyslná hranice mezi úmořími jsou hlavní rozvodí. Nejvyšší kategorie úmoří je podle oceánu, z nichž se někdy ještě vydělují některé specifické části (např. Středozemní moře z Atlantiku). Bezodtoké oblasti nepatří k úmoří žádného oceánu a lze zde hovořit jen o povodích jednotlivých jezer nebo řek.

Pro další informace o termínu Úmoří zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Úmoří na Youtube

Najít slovo Úmoří ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úmoří ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Úmoří ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Úmoří ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Úmoří ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Úmoří například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Úmoří? resp. jaká je definice termínu Úmoří? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úmoří, odpověď na dotaz co je to Úmoří?. Víte např. kdo to je Violetta? Znáte a víte kdo je Tramp? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Úmoří v jiné sekci než Příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.