Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co to je Chalva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chalva

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.


Co je to Chalva? Význam slova, termín, Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chalva můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chalva je v sekci Jídlo

Klíčová slova: termín, popis, význam slova, odborné názvosloví, význam pojmu, synonymum, význam, slovník, Jídlo, Chalva, heslo, informace, terminus technicus, co to je, wiki, terminologie, přesný výraz, pojem


Pojem Chalva je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chalva? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chalva patří k jedněm z nejstarších orientálních cukrovinek. Název pochází z arabského slova hilwa, sladký.
Před druhou světovou válkou se chalva vyráběla i v Československu a byla běžně k dostání na poutích a jarmarcích. Za války byla tato výroba zastavena a doposud se ji nepodařilo plně obnovit. Dnes je v Česku k sehnání v supermarketech, v čajovnách a ruských prodejnách s potravinami.

Chalva

Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay
Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay


Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Chalva ve Wikizdrojích

Najít termín Chalva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Chalva ve Wikislovníku

Hledat pojem Chalva ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chalva na Youtube

Vyhledat termín Chalva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalva například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Chalva? resp. jaký je význam slova Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Pometlo? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Chalva i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.