Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co to je Chalva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chalva?

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.


Co je to Chalva? Význam slova, termín, Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chalva patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: formulace, slovo, co to je, informace, termín, heslo, vysvětlení, slovník, pojem, co je to Chalva?, Jídlo, definice pojmu, lexikon, wiki, synonymum, definice, terminologie, význam slova


Pojem Chalva je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chalva?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chalva patří k jedněm z nejstarších orientálních cukrovinek. Název pochází z arabského slova hilwa, sladký.
Před druhou světovou válkou se chalva vyráběla i v Československu a byla běžně k dostání na poutích a jarmarcích. Za války byla tato výroba zastavena a doposud se ji nepodařilo plně obnovit. Dnes je v Česku k sehnání v supermarketech, v čajovnách a ruských prodejnách s potravinami.

Chalva

Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay
Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Chalva doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Chalva ve Wikizdrojích

Najít heslo Chalva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalva ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Chalva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Chalva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Chalva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalva například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Chalva? resp. jaký je přesný význam slova Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Chalífa? Znáte a víte kdo je Imám? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.