Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co to je Chalva? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chalva

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.


Co je to Chalva? Význam slova, termín, Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chalva je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, definice pojmu, Jídlo, pojem, slovo, wiki, co je to Chalva?, odborné názvosloví, Jídlo, synonymum, význam pojmu, slovník, význam slova, odborný výraz, formulace, co to je


Pojem Chalva je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Chalva

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Chalva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Chalva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chalva ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Chalva ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chalva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Chalva? resp. co znamená výraz Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Antonín Koniáš? Znáte a víte kdo je Ilustrátor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.