Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co je to Chalva? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chalva

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.


Co je to Chalva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chalva s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Chalva patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: pojem, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, formulace, jídlo, terminologie, význam pojmu, co je to Chalva?, slovo, definice, názvosloví, termín, Chalva, význam, wiki, jídlo


Pojem Chalva je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Chalva dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chalva patří k jedněm z nejstarších orientálních cukrovinek. Název pochází z arabského slova hilwa, sladký.
Před druhou světovou válkou se chalva vyráběla i v Československu a byla běžně k dostání na poutích a jarmarcích. Za války byla tato výroba zastavena a doposud se ji nepodařilo plně obnovit. Dnes je v Česku k sehnání v supermarketech, v čajovnách a ruských prodejnách s potravinami.

Chalva

Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay
Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Chalva

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chalva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Chalva ve Wikislovníku

Hledat pojem Chalva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Chalva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Chalva ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chalva ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalva například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už víte jaká je definice termínu Chalva? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Imám? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.