Co je to?
Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Co je Chalva?

Co znamená pojem, definice termínu Chalva?

Mezi nejstarší známé orientální cukrovinky můžeme zařadit chalvu. Název chalva pochází z arabštiny, kde označuje něco sladkého. Původní receptura na přípravu je velice jednoduchá a její podstatou je výluh z rostlin obsahujících saponin smíchaný s cukerným roztokem a ochucený pastou ze sezamových semínek. K dochucení se může přidávat kakao, vanilka, čokoláda či sušené mléko.
V dnešní době se chalva vyrábí z pražených olejnatých jader a kanditové hmoty, do níž se přidá škrobový sirup. Před vypuknutím druhé světové války se chalva vyráběla i v Československu a byla k sehnání na trzích.


Co je to Chalva? Význam slova, termín, Definice výrazu Chalva. Co znamená odborný pojem Chalva z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Chalva můžete samozřejmě sdílet s ostatními na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Chalva je v sekci jídlo

Klíčová slova: lexikon, co je to Chalva?, formulace, co to je, vysvětlení, přesný význam, názvosloví, definice pojmu, odborné názvosloví, Chalva, pojem, přesný výraz, terminus technicus, informace, význam pojmu, slovník, jídlo, termín


Pojem Chalva je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chalva? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Chalva patří k jedněm z nejstarších orientálních cukrovinek. Název pochází z arabského slova hilwa, sladký.
Před druhou světovou válkou se chalva vyráběla i v Československu a byla běžně k dostání na poutích a jarmarcích. Za války byla tato výroba zastavena a doposud se ji nepodařilo plně obnovit. Dnes je v Česku k sehnání v supermarketech, v čajovnách a ruských prodejnách s potravinami.

Chalva

Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay
Orientální cukrovinka známá jako chalva. Autor: ezimuse, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Chalva

Vyhledat termín Chalva ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chalva ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Chalva na Youtube

Zkusit najít frázi Chalva na Google obrázcích

Hledat výraz Chalva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Chalva ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chalva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Chalva? resp. co znamená Chalva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chalva, odpověď na dotaz co je to Chalva?. Víte např. kdo to je Daniel Takáč? Znáte a víte kdo je Ondřej Bank? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, Ovoce na stole, chalva, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.