Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Co to je Pejorativní? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pejorativní

Pejorativní je slovo latinsko – francouzského původu, týkající se takového jazykového výrazu, který nese negativní odsudek. Může jít o slovo, sousloví nebo určitý tvar více slovních druhů. Dá se přeložit také jako hanlivý.
Pejorativní bývá i emočně zabarvený výraz, spisovný či slangový, může být opovržlivý, urážející nebo i vulgární.


Co je to Pejorativní? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pejorativní. Co znamená pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pejorativní? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pejorativní je v sekci Latina

Klíčová slova: Latina, odborný výraz, terminus technicus, co je to Pejorativní?, názvosloví, informace, terminologie, odborné názvosloví, slovník, definice pojmu, termín, definice, vysvětlení, význam pojmu, popis, Pejorativní, co znamená, přesný výraz


Pojem Pejorativní je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Pejorativní ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pejorativní ve Wikislovníku

Hledat výraz Pejorativní ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Pejorativní na Google.cz

Najít termín Pejorativní ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Pejorativní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pejorativní například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Pejorativní? resp. co přesně označuje termín Pejorativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pejorativní, odpověď na dotaz co je to Pejorativní?. Víte např. kdo to je Julia Roberts? Znáte a víte kdo je Exorcista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?