Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pejorativní. Co znamená odborný pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Co je to Pejorativní? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pejorativní?

Pejorativní je slovo latinsko – francouzského původu, týkající se takového jazykového výrazu, který nese negativní odsudek. Může jít o slovo, sousloví nebo určitý tvar více slovních druhů. Dá se přeložit také jako hanlivý.
Pejorativní bývá i emočně zabarvený výraz, spisovný či slangový, může být opovržlivý, urážející nebo i vulgární.


Co je to Pejorativní? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pejorativní. Co znamená odborný pojem Pejorativní z kategorie Latina?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Pejorativní? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Pejorativní je v kategorii latina

Klíčová slova: latina, význam pojmu, pojem, terminus technicus, co znamená, synonymum, lexikon, popis, vysvětlení, heslo, definice pojmu, přesný význam, termín, latina, co je to Pejorativní?, odborný výraz, význam slova, terminologie


Pojem Pejorativní je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pejorativní? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pejorativum (z lat. peior, horší, a franc. péjoratif) znamená slovo, sousloví, gramatický tvar nebo jiný jazykový prostředek, které kromě věcné denotace vyjadřují též negativní hodnotící soud. Pejorativní příznačnost mohou mít slova různých slovních druhů. Pro označení pejorativ se používá též výraz dysfemismus, přejatý z řečtiny.
V češtině se používá též termín hanlivé slovo. Tímto termínem se zpravidla označují slova, která oproti ostatním pejorativům mají navíc emoční příznačnost, například urážlivý nebo vulgární charakter – mohou vyjadřovat například opovržení. Mnohdy jsou však termíny pejorativum a hanlivé slovo pokládána za synonyma.

Pro více informací o heslu Pejorativní zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Pejorativní ve Wikislovníku

Najít heslo Pejorativní ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Pejorativní ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pejorativní ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Pejorativní ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Pejorativní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pejorativní například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pejorativní? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pejorativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pejorativní, odpověď na dotaz co je to Pejorativní?. Víte např. kdo to je Sigourney Weaver? Znáte a víte kdo je Robert Plant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než latina). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?