Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anémie. Co znamená pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je Anémie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anémie?

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.


Co je to Anémie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anémie. Co znamená pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anémie? Potom se o definici podělte s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Anémie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, wiki, přesný význam, co to je, vysvětlení, co znamená, co je to Anémie?, význam slova, lékařství, lexikon, Anémie, slovník, terminus technicus, význam pojmu, termín, lékařství, informace, slovo


Pojem Anémie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anémie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Další informace o pojmu Anémie hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat termín Anémie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anémie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Anémie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Anémie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Anémie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anémie například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Anémie? resp. co to je Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Céline Dion? Znáte a víte kdo je Wotan? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?