Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je to Anémie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anémie

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.


Co je to Anémie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anémie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: informace, terminologie, definice, slovník, přesný význam, co to je, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, definice pojmu, termín, pojem, synonymum, popis, terminus technicus, Anémie, význam, slovo


Pojem Anémie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anémie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Anémie na Google.cz

Hledat pojem Anémie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Anémie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Anémie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Anémie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anémie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Anémie? resp. jaká je definice termínu Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Mars? Znáte a víte kdo je Svatá Trojice? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?