Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je to Anémie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Anémie

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.


Co je to Anémie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anémie? Pak se o ní podělte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Anémie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, co to je, definice, terminologie, lékařství, názvosloví, vysvětlení, lékařství, přesný výraz, význam slova, slovo, slovník, formulace


Pojem Anémie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anémie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Pro další informace o termínu Anémie zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Anémie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Anémie ve Wikizdrojích

Najít výraz Anémie ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Anémie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Anémie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anémie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anémie například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Anémie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Plácido Domingo? Znáte a víte kdo je Wotan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?