Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Co je to Anémie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Anémie?

Anémie (česky chudokrevnost) je stav, kdy je v krvi snížené množství hemoglobinu, které souvisí s poruchou tvorby červených krvinek. Mezi nejtypičtější příznaky patří únava, slabost, poruchy soustředění, úbytek na váze, bledost kůže a sliznic. Anémie může mít mnoho příčin mezi které patří např. porucha tvorby hemoglobinu, chronická krvácení nebo hemolýza.


Co je to Anémie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anémie. Co znamená odborný pojem Anémie z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Anémie s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anémie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, význam pojmu, popis, přesný význam, pojem, co je to Anémie?, význam, termín, význam slova, formulace, synonymum, terminologie, definice pojmu, informace, co to je, co znamená, lexikon


Pojem Anémie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Anémie dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudokrevnost neboli anémie je stav, při kterém je v krvi snížena koncentrace hemoglobinu pod normu stanovenou podle věku a pohlaví. V důsledku toho je snížena schopnost krve dodávat kyslík tkáním. Příčinou anémie je porušená tvorba červených krvinek, nebo jejich zvýšený zánik.

Zkuste zjistit více informací o slovu Anémie v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Anémie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anémie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Anémie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Anémie ve Wikislovníku

Hledat pojem Anémie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Anémie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anémie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Anémie? resp. jaký je přesný význam slova Anémie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anémie, odpověď na dotaz co je to Anémie?. Víte např. kdo to je Primitiv? Znáte a víte kdo je Izák? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?