Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Co je to Nefrit? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nefrit?

Nefrit je běžně využívaný polodrahokam sytě zelené barvy. Jedná se o odrůdu amfibolu. Často je prodáván pod anglickým označením "jade", které se ale zároveň používá pro jadeit. Nefrit byl velmi ceněn v Číně.


Co je to Nefrit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nefrit se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: Nefrit, termín, přesný význam, synonymum, definice pojmu, vysvětlení, význam, informace, co to je, odborné názvosloví, terminologie, odborný výraz, pojem, slovník, význam pojmu, lexikon, wiki, význam slova


Pojem Nefrit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Nefrit dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2 je drahokam, odrůda amfibolu, spolu s jadeitem označován názvem jade. (Jadeit je pyroxen.) Barva drahokamového nefritu je sytě špenátově zelená, minerál má tvrdost kolem 6-6,5 stupně Mohsovy stupnice podobně jako křemen, je však houževnatější díky mikrokrystalické struktuře. Po naleštění velmi estetický s dokonalým skelným leskem. Historické a stále využívané naleziště se nalézá například na Sibiři. Výrobky z ruského nefritu byly v Evropě pojmem ve třicátých letech 20. století.

Více informací o pojmu Nefrit lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Nefrit ve Wikizdrojích

Hledat pojem Nefrit na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nefrit ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Nefrit na Youtube

Zkusit najít výraz Nefrit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Nefrit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrit například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Nefrit? resp. jaký je význam slova Nefrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrit, odpověď na dotaz co je to Nefrit?. Víte např. kdo to je Onkolog? Znáte a víte kdo je Brigádník? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nefrit v jiné sekci než Materiály. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.