Co je to?
Definice výrazu, termínu Nefrit. Co znamená odborný pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Co je Nefrit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nefrit?

Nefrit je běžně využívaný polodrahokam sytě zelené barvy. Jedná se o odrůdu amfibolu. Často je prodáván pod anglickým označením "jade", které se ale zároveň používá pro jadeit. Nefrit byl velmi ceněn v Číně.


Co je to Nefrit? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Nefrit. Co znamená odborný pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Nefrit? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Nefrit je v kategorii materiály

Klíčová slova: terminologie, definice, lexikon, Nefrit, informace, odborný výraz, co znamená, wiki, definice pojmu, heslo, odborné názvosloví, názvosloví, význam, formulace, přesný výraz, význam pojmu, materiály, co je to Nefrit?


Pojem Nefrit je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nefrit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2 je drahokam, odrůda amfibolu, spolu s jadeitem označován názvem jade. (Jadeit je pyroxen.) Barva drahokamového nefritu je sytě špenátově zelená, minerál má tvrdost kolem 6-6,5 stupně Mohsovy stupnice podobně jako křemen, je však houževnatější díky mikrokrystalické struktuře. Po naleštění velmi estetický s dokonalým skelným leskem. Historické a stále využívané naleziště se nalézá například na Sibiři. Výrobky z ruského nefritu byly v Evropě pojmem ve třicátých letech 20. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Nefrit ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Nefrit na Youtube

Vyhledat heslo Nefrit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Nefrit na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nefrit ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Nefrit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrit například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste zjistili co znamená Nefrit? resp. co se skrývá pod slovem Nefrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrit, odpověď na dotaz co je to Nefrit?. Víte např. kdo to je Ewa Farna? Znáte a víte kdo je P.C. Roberts? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v materiály. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.