Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Co je to Nefrit? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Nefrit

Nefrit je běžně využívaný polodrahokam sytě zelené barvy. Jedná se o odrůdu amfibolu. Často je prodáván pod anglickým označením "jade", které se ale zároveň používá pro jadeit. Nefrit byl velmi ceněn v Číně.


Co je to Nefrit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nefrit s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Nefrit se nachází v sekci Materiály

Klíčová slova: Nefrit, definice pojmu, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví, termín, slovo, terminus technicus, přesný výraz, Materiály, co je to Nefrit?, wiki, odborný výraz, přesný význam, co to je, význam slova, definice, popis


Pojem Nefrit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Nefrit můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2 je drahokam, odrůda amfibolu, spolu s jadeitem označován názvem jade. (Jadeit je pyroxen.) Barva drahokamového nefritu je sytě špenátově zelená, minerál má tvrdost kolem 6-6,5 stupně Mohsovy stupnice podobně jako křemen, je však houževnatější díky mikrokrystalické struktuře. Po naleštění velmi estetický s dokonalým skelným leskem. Historické a stále využívané naleziště se nalézá například na Sibiři. Výrobky z ruského nefritu byly v Evropě pojmem ve třicátých letech 20. století.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Nefrit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Nefrit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Nefrit ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Nefrit na Youtube

Najít termín Nefrit ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Nefrit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrit například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Nefrit? resp. jaká je definice slova Nefrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrit, odpověď na dotaz co je to Nefrit?. Víte např. kdo to je Libor Podmol? Znáte a víte kdo je Brigádník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Materiály. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.