Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Co je to Nefrit? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Nefrit?

Nefrit je běžně využívaný polodrahokam sytě zelené barvy. Jedná se o odrůdu amfibolu. Často je prodáván pod anglickým označením "jade", které se ale zároveň používá pro jadeit. Nefrit byl velmi ceněn v Číně.


Co je to Nefrit? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nefrit. Co znamená pojem Nefrit z kategorie Materiály?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nefrit se nachází v kategorii Materiály

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, definice pojmu, heslo, slovo, popis, Materiály, co je to Nefrit?, význam, přesný význam, význam slova, termín, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, wiki, Nefrit, Materiály


Pojem Nefrit je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Nefrit? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5Si8O22(OH)2 je drahokam, odrůda amfibolu, spolu s jadeitem označován názvem jade. (Jadeit je pyroxen.) Barva drahokamového nefritu je sytě špenátově zelená, minerál má tvrdost kolem 6-6,5 stupně Mohsovy stupnice podobně jako křemen, je však houževnatější díky mikrokrystalické struktuře. Po naleštění velmi estetický s dokonalým skelným leskem. Historické a stále využívané naleziště se nalézá například na Sibiři. Výrobky z ruského nefritu byly v Evropě pojmem ve třicátých letech 20. století.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat termín Nefrit ve Wikislovníku

Hledat termín Nefrit ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Nefrit na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nefrit ve Wikimedia Commons

Najít termín Nefrit ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Nefrit ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nefrit například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Nefrit? resp. co přesně označuje termín Nefrit? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nefrit, odpověď na dotaz co je to Nefrit?. Víte např. kdo to je Franz Schubert? Znáte a víte kdo je Dabér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Materiály. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.