Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je to Pýcha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pýcha

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.


Co je to Pýcha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pýcha? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pýcha se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: heslo, definice, informace, význam, synonymum, slovo, Psychologie, Psychologie, co je to Pýcha?, terminologie, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, Pýcha, wiki, slovník, termín, názvosloví


Pojem Pýcha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Pýcha

Vyhledat výraz Pýcha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Pýcha ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pýcha na Youtube

Zkusit najít pojem Pýcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pýcha ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pýcha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýcha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Pýcha? resp. jaká je definice termínu Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Jude Law? Znáte a víte kdo je Vitarián? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..