Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je to Pýcha? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Pýcha

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.


Co je to Pýcha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pýcha patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: lexikon, vysvětlení, synonymum, formulace, terminologie, popis, heslo, význam, wiki, definice, co je to Pýcha?, význam pojmu, Psychologie, informace, terminus technicus, slovník, termín, slovo


Pojem Pýcha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pýcha?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pýcha (též povýšenost, namyšlenost, zpupnost, latinsky Superbia) je vlastnost spočívající v nadhodnocení vlastní osoby. Prakticky všechny etické a náboženské systémy pohlížejí na pýchu negativně. Křesťanství ji jmenuje jako první ze sedmi hlavních hříchů a považuje ji za prapůvod všeho zla. Opakem neřesti pýchy je ctnost pokory.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pýcha ve Wikimedia Commons

Najít heslo Pýcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Pýcha na Google.cz

Hledat výraz Pýcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Pýcha ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Pýcha ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýcha například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pýcha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Alfred Hitchcock? Znáte a víte kdo je Vitarián? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..