Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je Pýcha?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pýcha?

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.


Co je to Pýcha? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Zveřejněné texty, byly pečlivě kontrolovány. Nicméně i tak mohou obsahovat nesprávné, nepřesné nebo neaktuální informace, za což se předem moc omlouváme. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Pýcha se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, co znamená, odborné názvosloví, wiki, Pýcha, lexikon, informace, význam, popis, vysvětlení, termín, heslo, význam slova, přesný výraz, synonymum, terminologie, názvosloví


Pojem Pýcha je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pýcha?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pýcha (též povýšenost, namyšlenost, zpupnost, latinsky Superbia) je vlastnost spočívající v nadhodnocení vlastní osoby. Prakticky všechny etické a náboženské systémy pohlížejí na pýchu negativně. Křesťanství ji jmenuje jako první ze sedmi hlavních hříchů a považuje ji za prapůvod všeho zla. Opakem neřesti pýchy je ctnost pokory.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat termín Pýcha na Google.cz

Hledat videa s názvem Pýcha na Youtube

Vyhledat slovo Pýcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Pýcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pýcha ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pýcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýcha například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Pýcha? resp. co znamená slovo Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Steve Vai? Znáte a víte kdo je Radim Jančura? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..