Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je to Pýcha? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pýcha

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.


Co je to Pýcha? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pýcha. Co znamená pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pýcha s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pýcha patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: informace, slovo, pojem, lexikon, slovník, definice pojmu, názvosloví, co to je, co je to Pýcha?, heslo, terminologie, přesný výraz, synonymum, termín, definice, Psychologie, wiki, význam pojmu


Pojem Pýcha je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pýcha?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pýcha (též povýšenost, namyšlenost, zpupnost, latinsky Superbia) je vlastnost spočívající v nadhodnocení vlastní osoby. Prakticky všechny etické a náboženské systémy pohlížejí na pýchu negativně. Křesťanství ji jmenuje jako první ze sedmi hlavních hříchů a považuje ji za prapůvod všeho zla. Opakem neřesti pýchy je ctnost pokory.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Pýcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Pýcha ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Pýcha ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pýcha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pýcha ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Pýcha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýcha například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pýcha? resp. co znamená slovo Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Děvkař? Znáte a víte kdo je Přemysl Oráč? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..