Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pýcha. Co znamená odborný pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Co je to Pýcha? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pýcha?

Pýcha patří k vlastnostem, jejichž základem je přehnaně vysoké hodnocení sebe sama. Je považována za negativní jev, kterým se zabývá jak etika, tak i náboženství. Protikladem je pokora nebo ctnost.
V křesťanském náboženství je pýcha dokonce zařazena mezi sedm hlavních hříchů. Často se místo tohoto označení používá i pojmenování jako zpupnost nebo namyšlenost.


Co je to Pýcha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pýcha. Co znamená odborný pojem Pýcha z kategorie Psychologie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Pýcha patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, co je to Pýcha?, psychologie, wiki, terminologie, informace, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, význam slova, slovo, psychologie, formulace, význam, vysvětlení, termín, přesný význam


Pojem Pýcha je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pýcha? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pýcha (též povýšenost, namyšlenost, zpupnost, latinsky Superbia) je vlastnost spočívající v nadhodnocení vlastní osoby. Prakticky všechny etické a náboženské systémy pohlížejí na pýchu negativně. Křesťanství ji jmenuje jako první ze sedmi hlavních hříchů a považuje ji za prapůvod všeho zla. Opakem neřesti pýchy je ctnost pokory.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Pýcha ve Wikislovníku

Hledat termín Pýcha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pýcha na Youtube

Hledat heslo Pýcha ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pýcha ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Pýcha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pýcha například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pýcha? resp. jaká je definice termínu Pýcha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pýcha, odpověď na dotaz co je to Pýcha?. Víte např. kdo to je Ošetřovatel? Znáte a víte kdo je Gwen Stefani? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Pýcha i v jiných kategoriích (než psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..