Co je to?
Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Co je to Zemská kůra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Zemská kůra?

Zemská kůra je pojmenování pro povrchovou část planety. Tato svrchní vrstva se skládá z ztuhlých hornin. Označuje se také zkratkou SIAL. Měla vzniknout před více než 4,6 miliardami let. Zemskou kůru tvoří především žula a čedič. Má různou sílu, pohybuje se od 5 do 70 km. Nejslabší vrstva se nachází pod dny oceánů, protože zde není žulová vrstva, nejsilnější část se vyskytuje pod pohořími kontinentů.
Obsahuje také minerály jako křemen, slídy nebo živce, a sloučeniny hliníku, vápníku, sodíku, křemíku, draslíku a dalších. Obsahuje také plyny a vodu. Hustota zemské kůry je v průměru 2.85 g na cm krychlový.


Co je to Zemská kůra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zemská kůra se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam, názvosloví, Příroda, terminus technicus, terminologie, vysvětlení, formulace, odborný výraz, přesný význam, termín, Příroda, wiki, lexikon, co je to Zemská kůra?, pojem, heslo, synonymum, informace


Pojem Zemská kůra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Zemská kůra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zemská kůra na Youtube

Hledat slovo Zemská kůra ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská kůra ve Wikimedia Commons

Najít pojem Zemská kůra na Google.cz

Najít výraz Zemská kůra ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská kůra například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zemská kůra? resp. co přesně označuje termín Zemská kůra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská kůra, odpověď na dotaz co je to Zemská kůra?. Víte např. kdo to je Beduín? Znáte a víte kdo je Identifikovaná osoba? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Příroda). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.