Co je to?
Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Co je to Zemská kůra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zemská kůra?

Zemská kůra je pojmenování pro povrchovou část planety. Tato svrchní vrstva se skládá z ztuhlých hornin. Označuje se také zkratkou SIAL. Měla vzniknout před více než 4,6 miliardami let. Zemskou kůru tvoří především žula a čedič. Má různou sílu, pohybuje se od 5 do 70 km. Nejslabší vrstva se nachází pod dny oceánů, protože zde není žulová vrstva, nejsilnější část se vyskytuje pod pohořími kontinentů.
Obsahuje také minerály jako křemen, slídy nebo živce, a sloučeniny hliníku, vápníku, sodíku, křemíku, draslíku a dalších. Obsahuje také plyny a vodu. Hustota zemské kůry je v průměru 2.85 g na cm krychlový.


Co je to Zemská kůra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Zemská kůra můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zemská kůra je v kategorii Příroda

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, co znamená, význam, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, Zemská kůra, význam pojmu, Příroda, význam slova, wiki, co to je, definice, heslo, pojem, informace, přesný význam


Pojem Zemská kůra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zemská kůra dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zemská kůra je označení pro svrchní vrstvy planety Země složené z utuhlých hornin. Vznikla přinejmenším před 4,6 miliardami let, tedy do 150 miliónů let od vzniku Země.
Zemské těleso se skládá ze tří soustředných sfér: zemské kůry, zemského pláště a zemského jádra. Hranice mezi sférami tvoří plochy nespojitosti (diskontinuity). Tyto plochy vyjadřují náhlé změny chemických a fyzikálních vlastností látek uvnitř Země. Kůru od pláště odděluje tzv. Mohorovičičova plocha diskontinuity, na níž se odrážejí a lomí zemětřesné vlny. I v kůře existují další podružné plochy nespojitosti, jejichž průběh však není souvislý. Nejdůležitější z nich je tzv. Conradova plocha, považovaná za hranici mezi svrchní (granitovou) a spodní (bazaltovou) vrstvou kůry.

Zkuste zjistit více informací o slovu Zemská kůra v následujících zdrojích

Hledat slovo Zemská kůra ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Zemská kůra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemská kůra ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská kůra ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Zemská kůra ve Wikizdrojích

Hledat heslo Zemská kůra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská kůra například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Zemská kůra? resp. co přesně označuje termín Zemská kůra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská kůra, odpověď na dotaz co je to Zemská kůra?. Víte např. kdo to je Mindža? Znáte a víte kdo je Oligarcha? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.