Co je to?
Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Co je to Zemská kůra? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zemská kůra?

Zemská kůra je pojmenování pro povrchovou část planety. Tato svrchní vrstva se skládá z ztuhlých hornin. Označuje se také zkratkou SIAL. Měla vzniknout před více než 4,6 miliardami let. Zemskou kůru tvoří především žula a čedič. Má různou sílu, pohybuje se od 5 do 70 km. Nejslabší vrstva se nachází pod dny oceánů, protože zde není žulová vrstva, nejsilnější část se vyskytuje pod pohořími kontinentů.
Obsahuje také minerály jako křemen, slídy nebo živce, a sloučeniny hliníku, vápníku, sodíku, křemíku, draslíku a dalších. Obsahuje také plyny a vodu. Hustota zemské kůry je v průměru 2.85 g na cm krychlový.


Co je to Zemská kůra? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Zemská kůra se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zemská kůra se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: význam, co to je, odborné názvosloví, co je to Zemská kůra?, lexikon, Příroda, Příroda, Zemská kůra, synonymum, slovník, termín, význam pojmu, přesný výraz, slovo, odborný výraz, definice, vysvětlení, terminus technicus


Pojem Zemská kůra je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Zemská kůra?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zemská kůra je označení pro svrchní vrstvy planety Země složené z utuhlých hornin. Vznikla přinejmenším před 4,6 miliardami let, tedy do 150 miliónů let od vzniku Země.
Zemské těleso se skládá ze tří soustředných sfér: zemské kůry, zemského pláště a zemského jádra. Hranice mezi sférami tvoří plochy nespojitosti (diskontinuity). Tyto plochy vyjadřují náhlé změny chemických a fyzikálních vlastností látek uvnitř Země. Kůru od pláště odděluje tzv. Mohorovičičova plocha diskontinuity, na níž se odrážejí a lomí zemětřesné vlny. I v kůře existují další podružné plochy nespojitosti, jejichž průběh však není souvislý. Nejdůležitější z nich je tzv. Conradova plocha, považovaná za hranici mezi svrchní (granitovou) a spodní (bazaltovou) vrstvou kůry.

Další zdroje informací o slovu Zemská kůra

Vyhledat pojem Zemská kůra ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Zemská kůra ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Zemská kůra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Zemská kůra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemská kůra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Zemská kůra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská kůra například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Zemská kůra? resp. jaký je význam slova Zemská kůra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská kůra, odpověď na dotaz co je to Zemská kůra?. Víte např. kdo to je Ženista? Znáte a víte kdo je Identifikovaná osoba? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Zemská kůra i v jiných kategoriích (než Příroda). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.