Co je to?
Definice výrazu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Co je Zemská kůra? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zemská kůra?

Zemská kůra je pojmenování pro povrchovou část planety. Tato svrchní vrstva se skládá z ztuhlých hornin. Označuje se také zkratkou SIAL. Měla vzniknout před více než 4,6 miliardami let. Zemskou kůru tvoří především žula a čedič. Má různou sílu, pohybuje se od 5 do 70 km. Nejslabší vrstva se nachází pod dny oceánů, protože zde není žulová vrstva, nejsilnější část se vyskytuje pod pohořími kontinentů.
Obsahuje také minerály jako křemen, slídy nebo živce, a sloučeniny hliníku, vápníku, sodíku, křemíku, draslíku a dalších. Obsahuje také plyny a vodu. Hustota zemské kůry je v průměru 2.85 g na cm krychlový.


Co je to Zemská kůra? Význam slova, termín, Definice výrazu Zemská kůra. Co znamená odborný pojem Zemská kůra z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zemská kůra? s dalšími lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Zemská kůra je v sekci příroda

Klíčová slova: slovo, formulace, odborné názvosloví, wiki, význam, slovník, názvosloví, definice, terminologie, příroda, příroda, pojem, synonymum, přesný výraz, přesný význam, heslo, odborný výraz, co znamená


Pojem Zemská kůra je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zemská kůra píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Zemská kůra je označení pro svrchní vrstvy planety Země složené z utuhlých hornin. Vznikla přinejmenším před 4,6 miliardami let, tedy do 150 miliónů let od vzniku Země.
Zemské těleso se skládá ze tří soustředných sfér: zemské kůry, zemského pláště a zemského jádra. Hranice mezi sférami tvoří plochy nespojitosti (diskontinuity). Tyto plochy vyjadřují náhlé změny chemických a fyzikálních vlastností látek uvnitř Země. Kůru od pláště odděluje tzv. Mohorovičičova plocha diskontinuity, na níž se odrážejí a lomí zemětřesné vlny. I v kůře existují další podružné plochy nespojitosti, jejichž průběh však není souvislý. Nejdůležitější z nich je tzv. Conradova plocha, považovaná za hranici mezi svrchní (granitovou) a spodní (bazaltovou) vrstvou kůry.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zemská kůra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Zemská kůra na Youtube

Zkusit najít termín Zemská kůra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zemská kůra ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Zemská kůra ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Zemská kůra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zemská kůra například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Zemská kůra? resp. jaký je přesný význam slova Zemská kůra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zemská kůra, odpověď na dotaz co je to Zemská kůra?. Víte např. kdo to je Misogyn? Znáte a víte kdo je Edmund Husserl? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zemská kůra v jiné sekci než příroda. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.