Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je to Duální ekonomika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Duální ekonomika

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Duální ekonomika můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Duální ekonomika je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Duální ekonomika?, synonymum, odborný výraz, heslo, Ekonomie, vysvětlení, definice pojmu, význam slova, přesný výraz, slovník, Ekonomie, lexikon, termín, formulace, význam, odborné názvosloví, pojem


Pojem Duální ekonomika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duální ekonomika? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Jiné informační zdroje o pojmu Duální ekonomika

Vyhledat slovo Duální ekonomika ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Duální ekonomika ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Duální ekonomika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duální ekonomika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Duální ekonomika ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Duální ekonomika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Duální ekonomika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Saruman? Znáte a víte kdo je Marxista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Duální ekonomika i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.