Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je to Duální ekonomika? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Duální ekonomika?

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Duální ekonomika s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Duální ekonomika patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: význam slova, Duální ekonomika, definice, pojem, co znamená, odborný výraz, slovník, lexikon, informace, co to je, wiki, co je to Duální ekonomika?, synonymum, termín, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, formulace


Pojem Duální ekonomika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duální ekonomika? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Další zdroje informací

Najít heslo Duální ekonomika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Duální ekonomika ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Duální ekonomika ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Duální ekonomika ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duální ekonomika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Duální ekonomika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Duální ekonomika? resp. co to je Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Protektor? Znáte a víte kdo je Ladislav Tondl? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Duální ekonomika hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.