Co je to?
Definice odborného termínu, slova Duální ekonomika. Co znamená pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je to Duální ekonomika? Význam slova

Co znamená termín Duální ekonomika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Duální ekonomika. Co znamená pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Duální ekonomika doporučujeme sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Duální ekonomika se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: pojem, formulace, synonymum, slovník, vysvětlení, názvosloví, informace, odborné názvosloví, heslo, odborný výraz, co je to Duální ekonomika?, slovo, přesný výraz, ekonomie, co znamená, definice, ekonomie, termín


Pojem Duální ekonomika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Duální ekonomika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat frázi Duální ekonomika ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Duální ekonomika ve Wikizdrojích

Hledat pojem Duální ekonomika ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Duální ekonomika ve Wikislovníku

Vyhledat termín Duální ekonomika ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Duální ekonomika na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Duální ekonomika? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Rychtář? Znáte a víte kdo je Niccolo Machiavelli? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Duální ekonomika i jinde než v sekci než v ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.