Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je to Duální ekonomika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Duální ekonomika

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Duální ekonomika? Potom se o definici podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Duální ekonomika se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, terminus technicus, význam pojmu, termín, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, informace, formulace, lexikon, co znamená, definice, Ekonomie, slovo, přesný význam, popis, odborné názvosloví, wiki


Pojem Duální ekonomika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Duální ekonomika? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Duální ekonomika ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Duální ekonomika ve Wikislovníku

Hledat výraz Duální ekonomika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Duální ekonomika na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duální ekonomika ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Duální ekonomika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Duální ekonomika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Tom Hanks? Znáte a víte kdo je Otaku? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.