Co je to?
Odborný výraz, definice slova Duální ekonomika. Co znamená pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je Duální ekonomika? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Duální ekonomika

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Duální ekonomika. Co znamená pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Snažili jsme se kontrolovat a ověřovat texty a informace. Přesto se mohlo stát, že je zde nepřesný údaj nebo chyba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Duální ekonomika se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: synonymum, pojem, ekonomie, význam, termín, heslo, odborný výraz, wiki, slovník, definice pojmu, Duální ekonomika, popis, ekonomie, co je to Duální ekonomika?, lexikon, přesný význam, přesný výraz, slovo


Pojem Duální ekonomika je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Duální ekonomika?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít heslo Duální ekonomika ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Duální ekonomika ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Duální ekonomika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duální ekonomika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Duální ekonomika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Duální ekonomika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co to je Duální ekonomika? resp. jaký je význam slova Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Martin Heidegger? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Duální ekonomika i v jiných kategoriích (než ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.