Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Co je to Duální ekonomika? Význam slova

Co znamená termín Duální ekonomika? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Duální ekonomika označuje skutečnost, že v jedné zemi existují dva ekonomické sektory, které jsou od sebe oddělené. Oddělení se realizuje prostřednictvím odlišných úrovní vývoje, vzorků poptávky a různých technologií.
Duální ekonomiku lze nalézt především v rozvojových zemích. Jeden z ekonomických sektorů se zde zaměřuje na potřeby místního trhu, druhé je orientováno na export. Oddělené ekonomiky mohou existovat i v rámci jednoho odvětví.


Co je to Duální ekonomika? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duální ekonomika. Co znamená odborný pojem Duální ekonomika z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Duální ekonomika) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Duální ekonomika patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: popis, přesný význam, Ekonomie, přesný výraz, informace, vysvětlení, synonymum, význam pojmu, formulace, význam, lexikon, termín, definice, co to je, význam slova, wiki, názvosloví, slovník


Pojem Duální ekonomika je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Duální ekonomika? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Duální ekonomika je existence dvou oddělených ekonomických sektorů v rámci jedné země, rozdělené různými úrovněmi vývoje, technologií a různých vzorků poptávky. Zakladatelem konceptu duální ekonomika je Julius Herman Boeke, který jím charakterizoval koexistenci moderních a tradičních ekonomických sektorů v koloniální ekonomice.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duální ekonomika ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Duální ekonomika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Duální ekonomika ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duální ekonomika ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Duální ekonomika ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Duální ekonomika ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Duální ekonomika například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Duální ekonomika? resp. co vlastně znamená slovo Duální ekonomika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duální ekonomika, odpověď na dotaz co je to Duální ekonomika?. Víte např. kdo to je Petr Kellner? Znáte a víte kdo je Páter? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.