Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nebozez. Co znamená odborný pojem Nebozez z kategorie Nástroje?

Co je to Nebozez? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Nebozez?

Nebozez je druh ručního vrtáku. Tento nástroj je pravotočivý a dvouruční. Používá se jako vrták do dřeva. Zhotovují se jím otvory o velikosti 1 cm a více. Pro vyvrtání menších děr se využívá menší jednoruční nebozízek. Nebozez má tvar písmene T, v dolní části má umístěn vrták, který dále pokračuje jako tyč na konci zakončená okem. Do oka je umístěna vodorovná dřevěná příčka kulatého tvaru. Ta se nazývá vratidlo.
Vrták má náběh, kterým se do dřeva zavrtává. Ten mívá tři závity a slouží k navedení vrtáku do hloubeného otvoru. Náběh se mění na postupně se zvětšující řezný břit. Ten je zkosený a stočený tak, aby při vrtání zmenšoval odpor dřeva. Pohodlně se s ním vrtá do měkkého dřeva, pro tvrdé dřevo je nutné nebozez ještě namazat. Dřevo musí být výrazně silnější než nebozez, jinak by se mohlo rozštípnout.


Co je to Nebozez? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nebozez. Co znamená odborný pojem Nebozez z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Nebozez? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Nebozez patří do sekce nástroje

Klíčová slova: lexikon, odborné názvosloví, pojem, co to je, co znamená, odborný výraz, názvosloví, formulace, význam, slovník, informace, slovo, definice pojmu, termín, přesný význam, heslo, význam pojmu, co je to Nebozez?


Pojem Nebozez je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Nebozez píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Nebozez je ruční nástroj, dvouruční pravotočivý vrták do dřeva pro otvory od průměru 10 mm. Nebozízek je malý, jednoruční nebozez pro díry o průměru do 6 až 8 mm. Často se používá jako navrtávák pro předvrtání otvorů pro vruty.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Nebozez na Youtube

Hledat pojem Nebozez ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Nebozez ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nebozez ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Nebozez ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Nebozez ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nebozez například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Nebozez? resp. co je to Nebozez? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nebozez, odpověď na dotaz co je to Nebozez?. Víte např. kdo to je Pičus? Znáte a víte kdo je Farář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?