Co je to?
Definice odborného termínu, slova Coverlock. Co znamená pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co je Coverlock?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Coverlock

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Coverlock. Co znamená pojem Coverlock z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Coverlock patří do sekce technika

Klíčová slova: definice, formulace, terminus technicus, terminologie, co znamená, lexikon, vysvětlení, slovník, co je to Coverlock?, popis, přesný výraz, význam pojmu, heslo, význam slova, pojem, definice pojmu, přesný význam, termín


Pojem Coverlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Coverlock? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít slovo Coverlock ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Coverlock na Google.cz

Hledat termín Coverlock ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Coverlock ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Coverlock ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Coverlock na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Coverlock? resp. co znamená slovo Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Can Yaman? Znáte a víte kdo je Dana Vlková? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, Futuristický stroj, coverlock, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?