Co je to?
Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co je to Coverlock? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Coverlock?

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Coverlock) můžete sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Coverlock patří do kategorie technika

Klíčová slova: terminus technicus, odborné názvosloví, synonymum, Coverlock, termín, co znamená, co to je, význam, technika, slovník, definice, vysvětlení, slovo, formulace, co je to Coverlock?, definice pojmu, lexikon, informace


Pojem Coverlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Coverlock? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Další zdroje informací o slovu Coverlock

Hledat videa s názvem Coverlock na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Coverlock ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Coverlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Coverlock ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Coverlock ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Coverlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Coverlock? resp. jaký je význam slova Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Stará panna? Znáte a víte kdo je Alfred Rosenberg? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?