Co je to?
Odborný výraz, definice slova Coverlock. Co znamená pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co je to Coverlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Coverlock

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Coverlock. Co znamená pojem Coverlock z kategorie Technika?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Coverlock patří do sekce technika

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, co to je, informace, Coverlock, terminus technicus, co znamená, význam, heslo, význam pojmu, terminologie, definice, vysvětlení, co je to Coverlock?, pojem, odborný výraz, slovo


Pojem Coverlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Coverlock? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Hledejte pojem Coverlock v následujících vyhledávačích

Zkusit najít Coverlock ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Coverlock ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Coverlock na Google.cz

Najít výraz Coverlock ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Coverlock ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Coverlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Coverlock? resp. co přesně znamená slovo Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Primář? Znáte a víte kdo je Marián Čekovský? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v technika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?