Co je to?
Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co je Coverlock? Význam slova

Co znamená termín Coverlock? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Coverlock? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Coverlock je v kategorii technika

Klíčová slova: definice, technika, definice pojmu, co je to Coverlock?, co to je, informace, vysvětlení, pojem, technika, formulace, slovník, lexikon, význam, přesný význam, slovo, wiki, přesný výraz, heslo


Pojem Coverlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Coverlock? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Coverlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Coverlock ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Coverlock ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Coverlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Coverlock ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Coverlock ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili jaká je definice slova Coverlock? resp. jaká je definice termínu Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Richard Wagner? Znáte a víte kdo je Pavla Svrčinová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Coverlock i v jiné kategorii než je sekce technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?