Co je to?
Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co je to Coverlock? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Coverlock

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Coverlock patří do kategorie technika

Klíčová slova: termín, technika, slovník, terminus technicus, význam, význam slova, formulace, přesný výraz, technika, Coverlock, vysvětlení, definice pojmu, popis, co je to Coverlock?, přesný význam, informace, lexikon, pojem


Pojem Coverlock je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Coverlock? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Coverlock na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Coverlock ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Coverlock ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Coverlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Coverlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Coverlock ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte co je to Coverlock? resp. jaká je definice termínu Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Vlastimil Harapes? Znáte a víte kdo je Jason Momoa? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?