Co je to?
Definice výrazu Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Co to je Coverlock? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Coverlock

Coverlock je pojmenování pro druh šicího stroje. Ten je typický použitím speciálního spodního krycího stehu. Používá se především na zakončení oděvů, nohavic, rukávů nebo spodních lemů. Tento krycí steh je také označován jako prádlový steh – na spodní straně je tvořen smyčkami.
Coverlock byl původně určen jen pro strojní výrobu, v současnosti je možno setkat se s ním i v domácnostech, kde nabízí i více druhů stehů.


Co je to Coverlock? Význam slova, termín, Definice výrazu Coverlock. Co znamená odborný pojem Coverlock z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Coverlock s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Coverlock patří do kategorie Technika

Klíčová slova: Technika, význam slova, heslo, odborný výraz, terminus technicus, slovník, wiki, pojem, odborné názvosloví, názvosloví, Technika, Coverlock, informace, význam pojmu, lexikon, co je to Coverlock?, přesný význam, co to je


Pojem Coverlock je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Coverlock? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Coverlock je speciální šicí stroj, který šije speciálním spodem krycím stehem.
Coverlock slouží zejména k zapravení (zakončení) oděvů např. spodní lem u triček, halenek, mikin apod. , ale také na zapravení rukávů, nohavic apod. Speciální krycí steh - je to prádlový steh který je z lícní strany šitý rovně dvoj nebo troj jehlou a z rubové strany je steh krycí tvořen smyčkami.
Coverlocky se dříve používaly jen v průmyslové výrobě nyní se ním setkáváme i v některých domácnostech. Coverlock má různé druhy stehů 2, 3, 4 a 5nitné např. prádlový-trojjehlový, úzký a široký, řetízkový, obšívací, zajišťovací apod.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Coverlock ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Coverlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Coverlock ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Coverlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Coverlock ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Coverlock na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Coverlock například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Coverlock? resp. co se přesně ukrývá za slovem Coverlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Coverlock, odpověď na dotaz co je to Coverlock?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Seraf? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?