Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co to je Sacharidy? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sacharidy

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sacharidy je v sekci Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, význam, termín, odborný výraz, vysvětlení, formulace, definice pojmu, slovník, význam slova, názvosloví, přesný výraz, terminologie, synonymum, co je to Sacharidy?, informace, Jídlo, popis


Pojem Sacharidy je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sacharidy? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sacharidy (z lat. saccharum = cukr), též glycidy, zastarale uhlovodany nebo karbohydráty, jsou organické sloučeniny patřící do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin (aldehydů nebo ketonů). Mnohé ze sacharidů jsou významné přírodní látky, řada dalších byla připravena synteticky. Nízkomolekulární sacharidy, vyznačující se více či méně sladkou chutí, se nazývají cukry.

Více informací o slovu Sacharidy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Sacharidy na Youtube

Zkusit najít heslo Sacharidy ve Wikizdrojích

Najít výraz Sacharidy ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Sacharidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Sacharidy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sacharidy? resp. jaký je význam pojmu Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Jiří Menzel? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.