Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sacharidy. Co znamená slovo Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co je Sacharidy?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sacharidy?

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sacharidy. Co znamená slovo Sacharidy z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Sacharidy patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: jídlo, význam pojmu, definice, vysvětlení, co to je, co znamená, popis, co je to Sacharidy?, synonymum, Sacharidy, odborný výraz, definice pojmu, lexikon, význam slova, informace, přesný výraz, jídlo, význam


Pojem Sacharidy je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sacharidy?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sacharidy (z lat. saccharum = cukr), též glycidy, zastarale uhlovodany nebo karbohydráty, jsou organické sloučeniny patřící do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin (aldehydů nebo ketonů). Mnohé ze sacharidů jsou významné přírodní látky, řada dalších byla připravena synteticky. Nízkomolekulární sacharidy, vyznačující se více či méně sladkou chutí, se nazývají cukry.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Sacharidy ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Sacharidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Sacharidy na Google.cz

Hledat výraz Sacharidy ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sacharidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená Sacharidy? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Pasíř? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než jídlo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.