Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co to je Sacharidy? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Sacharidy

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sacharidy s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sacharidy je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, popis, odborné názvosloví, co to je, Sacharidy, odborný výraz, názvosloví, formulace, slovo, význam slova, přesný význam, Jídlo, pojem, lexikon, Jídlo, co je to Sacharidy?, wiki, terminus technicus


Pojem Sacharidy je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sacharidy ve Wikipedii

Hledat slovo Sacharidy ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Sacharidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Sacharidy ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sacharidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sacharidy? resp. co přesně znamená slovo Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Arborista? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.