Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co to je Sacharidy? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sacharidy

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sacharidy? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sacharidy patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: co je to Sacharidy?, vysvětlení, význam, popis, termín, přesný výraz, názvosloví, formulace, odborný výraz, lexikon, terminologie, význam pojmu, informace, heslo, Sacharidy, odborné názvosloví, význam slova, wiki


Pojem Sacharidy je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sacharidy dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sacharidy (z lat. saccharum = cukr), též glycidy, zastarale uhlovodany nebo karbohydráty, jsou organické sloučeniny patřící do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin (aldehydů nebo ketonů). Mnohé ze sacharidů jsou významné přírodní látky, řada dalších byla připravena synteticky. Nízkomolekulární sacharidy, vyznačující se více či méně sladkou chutí, se nazývají cukry.

Další zdroje informací o slovu Sacharidy

Zkusit najít heslo Sacharidy ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Sacharidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sacharidy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Sacharidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Sacharidy ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Sacharidy? resp. co znamená výraz Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Kurevník? Znáte a víte kdo je Oportunista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.