Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co to je Sacharidy? Význam slova

Co znamená termín Sacharidy? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sacharidy. Co znamená pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sacharidy se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, lexikon, význam slova, co je to Sacharidy?, popis, wiki, přesný význam, definice pojmu, pojem, termín, Jídlo, odborné názvosloví, význam pojmu, terminus technicus, Sacharidy, co znamená, co to je, slovo


Pojem Sacharidy je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sacharidy? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sacharidy (z lat. saccharum = cukr), též glycidy, zastarale uhlovodany nebo karbohydráty, jsou organické sloučeniny patřící do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin (aldehydů nebo ketonů). Mnohé ze sacharidů jsou významné přírodní látky, řada dalších byla připravena synteticky. Nízkomolekulární sacharidy, vyznačující se více či méně sladkou chutí, se nazývají cukry.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Sacharidy ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Sacharidy ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Sacharidy ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Sacharidy ve Wikislovníku

Hledat slovo Sacharidy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sacharidy? resp. co přesně znamená slovo Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Kate Beckinsale? Znáte a víte kdo je Mikuláš? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Sacharidy hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.