Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sacharidy. Co znamená odborný pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Co je to Sacharidy? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sacharidy?

Glycidy, nebo též sacharidy, se někdy nepřesně označují jako cukry. V minulosti se též chybně označovaly jako uhlovodany či karbohydráty. Sacharidy jsou organické sloučeniny, jež patří do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin. Část sacharidů se vyrábí uměle, zatímco část patří k přírodním látkám. Klasifikují se do několika skupin - oligosacharidy, monosacharidy a polysacharidy. Tyto skupiny se dále ještě větví.
Bez těchto látek by nemohl fungovat žádný z rostlinných ani živočišných organismů. Rostliny je dokážou vyrábět fotosyntézou, ale živočichové je získávají ve stravě.


Co je to Sacharidy? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sacharidy. Co znamená odborný pojem Sacharidy z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Sacharidy) můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Sacharidy patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, informace, co je to Sacharidy?, jídlo, terminus technicus, formulace, význam pojmu, popis, definice, odborné názvosloví, co to je, jídlo, terminologie, slovník, co znamená, přesný význam, odborný výraz, slovo


Pojem Sacharidy je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sacharidy? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sacharidy (z lat. saccharum = cukr), též glycidy, zastarale uhlovodany nebo karbohydráty, jsou organické sloučeniny patřící do skupiny polyhydroxyderivátů karbonylových sloučenin (aldehydů nebo ketonů). Mnohé ze sacharidů jsou významné přírodní látky, řada dalších byla připravena synteticky. Nízkomolekulární sacharidy, vyznačující se více či méně sladkou chutí, se nazývají cukry.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Sacharidy ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Sacharidy ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Sacharidy ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sacharidy na Youtube

Zkusit najít termín Sacharidy ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sacharidy ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sacharidy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte co znamená slovo Sacharidy? resp. co označuje slovo Sacharidy? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sacharidy, odpověď na dotaz co je to Sacharidy?. Víte např. kdo to je Jitka Boho? Znáte a víte kdo je Mikuláš? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.