Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je to Lobotomie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lobotomie

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.


Co je to Lobotomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lobotomie patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, formulace, Lékařství, termín, definice, terminus technicus, vysvětlení, význam slova, názvosloví, popis, význam pojmu, slovník, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, synonymum, lexikon


Pojem Lobotomie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lobotomie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Lobotomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lobotomie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lobotomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Lobotomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Lobotomie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Lobotomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lobotomie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Lobotomie? resp. co přesně znamená slovo Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Dyskalkulik? Znáte a víte kdo je Brahmá? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.