Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lobotomie. Co znamená odborný pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je to Lobotomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lobotomie?

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.


Co je to Lobotomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lobotomie. Co znamená odborný pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Lobotomie s vašimi přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Lobotomie se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, pojem, přesný význam, význam, názvosloví, wiki, heslo, termín, popis, synonymum, lexikon, význam slova, formulace, vysvětlení, informace, definice, definice pojmu, co to je


Pojem Lobotomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lobotomie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Více informací o pojmu Lobotomie lze najít v následujících zdrojích

Hledat pojem Lobotomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lobotomie na Youtube

Zkusit najít pojem Lobotomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Lobotomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lobotomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Lobotomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lobotomie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Lobotomie? resp. co označuje slovo Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Lucie Křížková? Znáte a víte kdo je Nefritový císař? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Lobotomie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.