Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Co je Lobotomie?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lobotomie?

Lobotomie je dnes už nepoužívaná velmi kontroverzní metoda léčby duševních onemocnění. Jednalo se o chirurgický zákrok, při kterém došlo k přerušení nervových vláken spojujících mozkový lakok s ostatními částmi mozku. Její účinnost byla sporná, někdy došlo k výrazným komplikacím v podobě epileptických záchvatů, změny osobnosti nebo dokonce smrti pacienta.


Co je to Lobotomie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lobotomie. Co znamená pojem Lobotomie z kategorie Lékařství?

Omlouváme se, ale nezaručujeme úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lobotomie sdílet s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Lobotomie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: lékařství, terminologie, definice, informace, přesný výraz, popis, formulace, co je to Lobotomie?, terminus technicus, význam slova, význam, vysvětlení, slovník, heslo, slovo, odborné názvosloví, názvosloví, definice pojmu


Pojem Lobotomie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lobotomie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lobotomie (z řečtiny lobos (mozkový lalok) tome (řez)) je operativní neurochirurgický zákrok, při kterém jsou přerušena nervová vlákna spojující mozkový lalok s ostatními částmi mozku. Užívala se v psychochirurgii k léčení některých závažných duševních poruch (zejména se prováděla v oblasti frontálního laloku). Později byla invazivní léčba nahrazena psychofarmaky.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Lobotomie ve Wikislovníku

Hledat výraz Lobotomie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lobotomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Lobotomie na Google obrázcích

Zkusit najít termín Lobotomie na Google.cz

Zkusit najít Lobotomie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lobotomie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaká je definice termínu Lobotomie? resp. co znamená výraz Lobotomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lobotomie, odpověď na dotaz co je to Lobotomie?. Víte např. kdo to je Jaroslav Rudiš? Znáte a víte kdo je Tkadlec? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Lobotomie v jiné sekci než lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Medik v terénu, lobotomie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.