Co je to?
Výraz, termín, definice slova Suflé. Co znamená odborný pojem Suflé z kategorie Jídlo?

Co je to Suflé? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Suflé

Suflé (název je z francouzštiny) je lehký nadýchaný čokoládový dezert, jehož základem jsou našlehané bílky.


Co je to Suflé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Suflé. Co znamená odborný pojem Suflé z kategorie Jídlo?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Suflé je v sekci jídlo

Klíčová slova: co znamená, význam, přesný význam, vysvětlení, co to je, význam slova, definice pojmu, termín, jídlo, význam pojmu, synonymum, wiki, formulace, pojem, co je to Suflé?, terminus technicus, odborný výraz, slovo


Pojem Suflé je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Suflé? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Suflé (francouzsky soufflé) je kulinářská specialita, která při přípravě v troubě zvětší svůj objem. Jednou z hlavních ingrediencí jsou obvykle našlehané vaječné bílky. Podává se ihned po dokončení.
Je možné jej péct se slanou i sladkou příchutí, v případě slané verze se jako základ často používá bešamel. Do suflé se vkládá rozmanité množství ingrediencí – ovoce, zelenina, ryby, sýry, čokoláda, likéry a další, strukturu může mít jak pudinkovou, tak křehkou, s více propečeným těstem. Můžeme ho podávat jako předkrm, hlavní chod i dezert.

Suflé s jahodami

Krémové suflé s jahodami. Autor: Grace Fu, zdroj: Pixabay
Krémové suflé s jahodami. Autor: Grace Fu, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Suflé zkuste tyto odkazy

Hledat výraz Suflé ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Suflé ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Suflé ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Suflé ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Suflé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Suflé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Suflé například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Suflé? resp. co znamená Suflé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Suflé, odpověď na dotaz co je to Suflé?. Víte např. kdo to je Martin Nečas? Znáte a víte kdo je Blbka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než jídlo). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.