Co je to?
Odborný výraz, definice slova Stud. Co znamená pojem Stud z kategorie Psychologie?

Co je Stud?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Stud?

Stud neboli ostych je vlastnost, kdy se člověk cítí velmi nesvůj v situacích, které subjektivně vnímá jako značně nepříjemné. Může to být např. převlékání ve společné šatně, ale i nutnost mluvit před větším počtem lidí, potřeba někoho neznámého oslovit atd. Stydliví lidé mívají nízké sebevědomí a sebehodnocení.


Co je to Stud? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Stud. Co znamená pojem Stud z kategorie Psychologie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Stud doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Stud se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, definice pojmu, terminus technicus, co je to Stud?, slovo, definice, co znamená, psychologie, popis, termín, psychologie, přesný výraz, wiki, Stud, význam pojmu, odborný výraz, význam


Pojem Stud je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Stud? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Stud je obrana vlastní intimity, varování před tím, co by ji mohlo narušit (ostych), anebo aktuální pocit zahanbení před sebou samým, nad vlastní nedostatečností (hanba). Stud je psychofyzický a často mimovolný jev, který se může projevit zrudnutím ve tváři, kdežto české „stud“ naopak naznačuje souvislost s pocitem chladu a zimy. Fyziologické souvislosti studu nejsou zatím prozkoumány. Jako takový není stud důsledkem mravní výchovy, nýbrž spíše předpokladem skutečné mravnosti. Výchova může ovlivnit rozsah a způsoby projevování studu, může je usměrňovat, podporovat nebo potlačovat, stud sám však není produktem výchovy.

Další informační zdroje o slovu Stud

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Stud ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Stud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Stud ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Stud ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Stud ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Stud ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Stud například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Stud? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Stud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Stud, odpověď na dotaz co je to Stud?. Víte např. kdo to je Kendall Jenner? Znáte a víte kdo je Lubomír Metnar? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.