Co je to?
Definice odborného termínu, slova Epsomská sůl. Co znamená pojem Epsomská sůl z kategorie Lékařství?

Co je to Epsomská sůl? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Epsomská sůl

Epsomská sůl, nazývaná také Glauberova hořká sůl, je z chemického hlediska síran hořečnatý. Vyskytuje se v mořské vodě a některých druzích minerálních vod. Je bezbarvá a dobře rozpustná ve vodě. Má hořkou chuť a postrádá jakoukoli vůni. Zjemňuje pokožku a odstraňuje zápach, má léčivé účinky, a proto se používá pro minerální koupele.
Epsomská sůl se působí například na otoky, snižuje zadržování vody, mírní stres, uvolňuje svaly, detoxikuje, zlepšuje soustředění a má mnoho dalšího využití.


Co je to Epsomská sůl? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Epsomská sůl. Co znamená pojem Epsomská sůl z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Epsomská sůl? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Epsomská sůl je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, definice, význam pojmu, slovník, Lékařství, pojem, terminologie, synonymum, informace, popis, formulace, přesný význam, Epsomská sůl, přesný výraz, heslo, slovo, význam slova, odborný výraz


Pojem Epsomská sůl je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Epsomská sůl

Vyhledat heslo Epsomská sůl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Epsomská sůl ve Wikipedii

Hledat výraz Epsomská sůl ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Epsomská sůl ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Epsomská sůl na Youtube

Zkusit najít heslo Epsomská sůl ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Epsomská sůl například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Epsomská sůl? resp. co vlastně znamená slovo Epsomská sůl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Epsomská sůl, odpověď na dotaz co je to Epsomská sůl?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Kateřina Kristelová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Epsomská sůl hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.