Co je to?
Vysvětlení pojmů, odborné termíny, významy slov, hesla, odpovědi na: Co je to a Co znamená...? Definice z oboru Software

Pojmy a termíny z oboru Software. Významy slov, definice, výrazy a hesla

Software představuje programové vybavení počítače. Aby mohl počítač, nebo jiné datové zařízení fungovat k takovému účelu, ke kterému bylo vyrobeno, potřebuje vhodný software a hardware. Softwarem se rozumí veškeré programy a aplikace. Software se dělí do několika skupin. Mezi nejznámější pojmy z oblasti software je možno zařadit například grafické editory, textové editory, databázové procesory, ale i operační systémy nebo komunikační programy jako jsou ICQ nebo Skype. Vývoj software jde neustále kupředu, k účelné a efektivní práci je ho třeba pravidelně aktualizovat.

Popis počítačových programů, internetových aplikací a her. Co znamenají?

K 5.6. 2017 zde naleznete následující pojmy z oblasti software: Android, PDF, Ikona, Silverlight, Antispam, Rar, OEM, Mobogenie, Windows update, Jailbreak, Mass storage, Sandbox, XML, Word, Font, Flash player, Microsoft Office, Patch, Crack, Komprese, SAP, Adobe air, Instagram, ICQ, Open Office, Shareware, Antivirus, Java, Konfigurace, Aplikace, Skype, Libre Office, Whatsapp, Hangouts, Antispyware, Spyware, Freeware, Příkazový řádek, Kompilace, Synchronizace, Widget, Textový editor, Dashboard, Excel, Spořič obrazovky a Adware.

Nevíte, který software použít pro otevření nebo editaci souboru s neznámou příponou? Odpověď získáte na našem webu s přehledem přípon souborů.