Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Audacity. Co znamená pojem Audacity z kategorie Software?

Co to je Audacity? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Audacity

Audacity je název bezplatného zvukového editoru. Jedná se o komplexní řešení, které pomáhá jednoduchým způsobem exportovat a importovat zvukové soubory. Funguje pro formáty MP3, AIFF a WAV. Program umožňuje oříznutí jakékoli zvukové stopy, zpomalení nebo zrychlení, doplnění zvukovými efekty nebo mixem s další stopou. Nabízí také frekvenční a audio analýzu, možnost odstranění hlasu z nahrávky, eliminaci šumu a praskání.
Audacity je volně šiřitelný, lze ho upravovat a využívat jak pro osobní, tak firemní účely. Běží v základních operačních systémech, tedy ve Windows,, Linux i Mac OS. Ovládání je jednoduché, editor disponuje českou lokalizací. Autorem editoru o velikosti 28,25 MB je Dominic Mazzoni, vývojář společnosti Google. Audacit má více než 36 milionů stažení. Byl také mezi oceněnými projekty Community Choice Award for Best Project for Multimedia v kategorii Nejlepší multimediální projekt.


Co je to Audacity? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Audacity. Co znamená pojem Audacity z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Audacity je v kategorii Software

Klíčová slova: heslo, význam, přesný význam, terminologie, Software, Software, synonymum, termín, wiki, lexikon, terminus technicus, pojem, slovo, definice, význam slova, co je to Audacity?, odborné názvosloví, formulace


Pojem Audacity je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Audacity? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Audacity je svobodný/open source, multiplatformní editor digitálního zvuku. Zdrojový kód Audacity je uvolněn pod GNU General Public License. GDI editoru bylo vytvořeno za pomoci wxWidgets knihovny.
Program Audacity byl vytvořen Dominikem Mazzonim ze společnosti Google v době jeho studií na Carnegie-Mellon University. A Mazzoni i nadále zůstává hlavním vývojářem Audacity.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Audacity na Youtube

Vyhledat heslo Audacity ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Audacity ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Audacity ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Audacity ve Wikizdrojích

Najít heslo Audacity na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Audacity například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Audacity? resp. jaký je přesný význam slova Audacity? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Audacity, odpověď na dotaz co je to Audacity?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Jáchym Topol? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.