Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Co je Laptop? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Laptop

Laptop je synonymní výraz pro notebook. Termín laptop se užívá především v anglicky mluvících zemích. Historie pojmenování byla odlišní, laptop by menší počítač, který se dal položit na klín a přenést – tedy Lap Top. Notebook byl vyvinut později a měl formát poznámkového bloku, proto notebook. Oba názvy postupně splynuly, výrobci již tento název příliš nevyužívají, vývoj přinesl další názvy. V širším významu se jedná o přenosný počítač s hmotností od 1 kg až do cca 6 kg. Laptop má integrovanou základní jednotku, monitor LCD a klávesnici do jednoho celku. Jeho tvar by měl být takový, že by se s ním dalo dobře pracovat na kolenou. Tvarově se podobá nízké krabici.
Poprvé byl výraz laptop použit v letech 1983-1984 pro označení počítače Gavilan. Zpočátku u nich bylo nutné externí napájení, později byly vybaveny také bateriemi. V současnosti se laptopy-notebooky využívají pro stejné úlohy jako stolní počítače.


Co je to Laptop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Laptop? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Laptop je v kategorii počítače

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, slovník, pojem, lexikon, přesný výraz, počítače, názvosloví, termín, slovo, synonymum, wiki, přesný význam, heslo, co je to Laptop?, informace, popis, definice pojmu


Pojem Laptop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Laptop? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

laptop (notebook) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laptop ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Laptop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Laptop ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Laptop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Laptop ve Wikizdrojích

Hledat pojem Laptop ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Laptop například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Laptop? resp. co přesně označuje termín Laptop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laptop, odpověď na dotaz co je to Laptop?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Evelyna Steimarová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Laptop i v jiné sekci než je kategorie počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?