Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Co je to Laptop? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Laptop?

Laptop je synonymní výraz pro notebook. Termín laptop se užívá především v anglicky mluvících zemích. Historie pojmenování byla odlišní, laptop by menší počítač, který se dal položit na klín a přenést – tedy Lap Top. Notebook byl vyvinut později a měl formát poznámkového bloku, proto notebook. Oba názvy postupně splynuly, výrobci již tento název příliš nevyužívají, vývoj přinesl další názvy. V širším významu se jedná o přenosný počítač s hmotností od 1 kg až do cca 6 kg. Laptop má integrovanou základní jednotku, monitor LCD a klávesnici do jednoho celku. Jeho tvar by měl být takový, že by se s ním dalo dobře pracovat na kolenou. Tvarově se podobá nízké krabici.
Poprvé byl výraz laptop použit v letech 1983-1984 pro označení počítače Gavilan. Zpočátku u nich bylo nutné externí napájení, později byly vybaveny také bateriemi. V současnosti se laptopy-notebooky využívají pro stejné úlohy jako stolní počítače.


Co je to Laptop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Laptop? s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Laptop je v sekci počítače

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, Laptop, význam, počítače, informace, formulace, vysvětlení, definice pojmu, termín, význam slova, počítače, odborný výraz, význam pojmu, slovo, přesný výraz, terminologie, slovník


Pojem Laptop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Laptop?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

laptop (notebook) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Laptop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Laptop na Google.cz

Hledat slovo Laptop ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Laptop ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Laptop ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Laptop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Laptop například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Laptop? resp. jaký je význam slova Laptop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laptop, odpověď na dotaz co je to Laptop?. Víte např. kdo to je Geront? Znáte a víte kdo je Pastor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?