Co je to?
Odborný výraz, definice slova Laptop. Co znamená pojem Laptop z kategorie Počítače?

Co je Laptop?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Laptop?

Laptop je synonymní výraz pro notebook. Termín laptop se užívá především v anglicky mluvících zemích. Historie pojmenování byla odlišní, laptop by menší počítač, který se dal položit na klín a přenést – tedy Lap Top. Notebook byl vyvinut později a měl formát poznámkového bloku, proto notebook. Oba názvy postupně splynuly, výrobci již tento název příliš nevyužívají, vývoj přinesl další názvy. V širším významu se jedná o přenosný počítač s hmotností od 1 kg až do cca 6 kg. Laptop má integrovanou základní jednotku, monitor LCD a klávesnici do jednoho celku. Jeho tvar by měl být takový, že by se s ním dalo dobře pracovat na kolenou. Tvarově se podobá nízké krabici.
Poprvé byl výraz laptop použit v letech 1983-1984 pro označení počítače Gavilan. Zpočátku u nich bylo nutné externí napájení, později byly vybaveny také bateriemi. V současnosti se laptopy-notebooky využívají pro stejné úlohy jako stolní počítače.


Co je to Laptop? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Laptop. Co znamená pojem Laptop z kategorie Počítače?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Laptop se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: význam slova, co to je, význam pojmu, slovník, definice pojmu, Laptop, vysvětlení, popis, co znamená, terminus technicus, význam, přesný význam, synonymum, přesný výraz, lexikon, odborný výraz, terminologie, termín


Pojem Laptop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Laptop? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

laptop (notebook) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Laptop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Laptop ve Wikimedia Commons

Najít pojem Laptop na Google obrázcích

Hledat pojem Laptop ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Laptop ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Laptop ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Laptop například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě nyní již víte co je to Laptop? resp. co přesně znamená slovo Laptop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laptop, odpověď na dotaz co je to Laptop?. Víte např. kdo to je Ronaldinho? Znáte a víte kdo je Zbyněk Merunka? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Laptop i jinde než v sekci než v počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, počítač na stole, laptop, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?