Co je to?
Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Co je to Laptop? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Laptop

Laptop je synonymní výraz pro notebook. Termín laptop se užívá především v anglicky mluvících zemích. Historie pojmenování byla odlišní, laptop by menší počítač, který se dal položit na klín a přenést – tedy Lap Top. Notebook byl vyvinut později a měl formát poznámkového bloku, proto notebook. Oba názvy postupně splynuly, výrobci již tento název příliš nevyužívají, vývoj přinesl další názvy. V širším významu se jedná o přenosný počítač s hmotností od 1 kg až do cca 6 kg. Laptop má integrovanou základní jednotku, monitor LCD a klávesnici do jednoho celku. Jeho tvar by měl být takový, že by se s ním dalo dobře pracovat na kolenou. Tvarově se podobá nízké krabici.
Poprvé byl výraz laptop použit v letech 1983-1984 pro označení počítače Gavilan. Zpočátku u nich bylo nutné externí napájení, později byly vybaveny také bateriemi. V současnosti se laptopy-notebooky využívají pro stejné úlohy jako stolní počítače.


Co je to Laptop? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Laptop. Co znamená odborný pojem Laptop z kategorie Počítače?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Laptop? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Laptop je v kategorii počítače

Klíčová slova: terminologie, synonymum, termín, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, slovo, formulace, význam pojmu, co to je, wiki, přesný výraz, Laptop, počítače, odborný výraz


Pojem Laptop je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Laptop?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

laptop (notebook) je označení pro přenosný počítač. Notebooky používáme na stejné úlohy jako stolní počítače (desktopy). Notebooky mají zabudované komponenty, které poskytují srovnatelné funkce jako komponenty stolních počítačů; komponenty notebooků a desktopů však nejsou zaměnitelné.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Laptop na Google.cz

Hledat termín Laptop ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Laptop ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Laptop ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Laptop ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Laptop ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Laptop například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Laptop? resp. jaká je definice termínu Laptop? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Laptop, odpověď na dotaz co je to Laptop?. Víte např. kdo to je Neymar? Znáte a víte kdo je Elton John? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci počítače Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?