Co je to?
Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Co je to Morálka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.


Co je to Morálka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Morálka patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, definice, informace, synonymum, wiki, lexikon, odborné názvosloví, Filozofie, slovo, vysvětlení, význam, terminus technicus, definice pojmu, co to je, popis, přesný výraz, termín, formulace


Pojem Morálka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Morálka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Další zdroje informací

Najít pojem Morálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Morálka ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Morálka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Morálka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Morálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morálka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Morálka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Morálka? resp. co přesně znamená slovo Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Petr Gazdík? Znáte a víte kdo je Vlasta Parkanová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Morálka i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?