Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Co je to Morálka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.


Co je to Morálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Morálka sdílejte s kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Morálka je v kategorii filozofie

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, odborný výraz, formulace, termín, slovo, význam pojmu, slovník, co je to Morálka?, filozofie, heslo, lexikon, informace, význam, popis, synonymum, filozofie, vysvětlení


Pojem Morálka je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Morálka dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Hledejte výraz Morálka v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Morálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Morálka ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Morálka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Morálka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Morálka na Google.cz

Hledat výraz Morálka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Morálka například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Morálka? resp. co se skrývá pod slovem Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Šmejdíř? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Morálka hledat i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?