Co je to?
Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Co je to Morálka? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.


Co je to Morálka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Morálka. Co znamená pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Morálka) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Morálka patří do kategorie Filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, terminologie, popis, definice pojmu, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, slovník, význam slova, synonymum, názvosloví, heslo, terminus technicus, termín, definice, co je to Morálka?, odborný výraz


Pojem Morálka je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Morálka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Hledejte pojem Morálka v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Morálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Morálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Morálka na Youtube

Zkusit najít výraz Morálka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Morálka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Morálka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Morálka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Morálka? resp. co přesně označuje termín Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je Sharon Stone? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Filozofie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?