Co je to?
Odborný výraz, definice slova Morálka. Co znamená slovo Morálka z kategorie Filozofie?

Co je Morálka? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.


Co je to Morálka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Morálka. Co znamená slovo Morálka z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Morálka s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Morálka patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, názvosloví, vysvětlení, co to je, heslo, Morálka, pojem, wiki, slovo, definice, definice pojmu, význam slova, informace, odborné názvosloví, co je to Morálka?, slovník, význam pojmu


Pojem Morálka je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Morálka můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Morálka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Morálka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Morálka na Google.cz

Hledat termín Morálka na Google obrázcích

Vyhledat pojem Morálka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Morálka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Morálka například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte co to je Morálka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Morálka i v jiné kategorii než je sekce filozofie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?