Co je to?
Výraz, termín, definice slova Morálka. Co znamená odborný pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Co je to Morálka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Morálka?

Morálka je slovo, které označuje takové chování a jednání, které je společností považováno za správné. Morálka se vztahuje na důležité a závažné věci, není ji možno vymáhat právní cestou, a pokud je morálka porušována, nenásledují za to žádné tresty.
U morálky je možno rozlišovat dva významy, tzv. normativní, tedy souhrn zásad, podle nichž by mělo být rozhodování i jednání člověka hodnoceno, a popisný, který označuje to, čím se určitá společenství řídí a co je společensky uznáváno nebo odmítáno. Morálka má hlubší význam než etika nebo mravnost, i když jsou někdy tato slova používána jako synonyma právě pro morálku.


Co je to Morálka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Morálka. Co znamená odborný pojem Morálka z kategorie Filozofie?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Morálka sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Morálka patří do sekce filozofie

Klíčová slova: slovník, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, pojem, filozofie, názvosloví, přesný význam, odborný výraz, co to je, význam, synonymum, heslo, terminologie, Morálka, definice pojmu, popis


Pojem Morálka je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Morálka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Morálka (z lat. moralitas, správné chování, od mos, moris, mrav) znamená celkovou představu správného jednání ve společnosti. Od pravidel zdvořilosti se liší tím, že se týká věcí závažných a podstatných, na druhé straně od práva zase tím, že se nedá soudně vymáhat a za její porušení nepřicházejí sankce (potrestání).

Zkuste zjistit více informací o slovu Morálka v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Morálka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Morálka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Morálka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Morálka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Morálka ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Morálka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Morálka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Morálka? resp. co je to Morálka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Morálka, odpověď na dotaz co je to Morálka?. Víte např. kdo to je Dwayne Johnson? Znáte a víte kdo je Petr Gazdík? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?