Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Co je Pásový opar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pásový opar?

Pásový opar je druh kožní vyrážky. Pásový opar je nepříjemný až bolestivý, projevuje se puchýřky, které zmizí do tří týdnů, ale bolestivost může přetrvávat déle (v mezižeberním nervu i několik měsíců). Pásový opar způsobuje reaktivace viru planých neštovic. Tento vir může být v těle člověka dlouhou dobu, aniž by docházelo k nějakým projevům. Pásovým oparem bývají často postiženi starší lidé nebo osoby, které jsou již oslabeny jinými chorobami.


Co je to Pásový opar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Pásový opar se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: lexikon, synonymum, termín, slovo, názvosloví, nemoce, odborné názvosloví, heslo, definice pojmu, wiki, vysvětlení, význam pojmu, slovník, nemoce, co znamená, pojem, definice, Pásový opar


Pojem Pásový opar je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pásový opar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pásový opar (Herpes zoster) je infekční kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, který způsobuje rovněž plané neštovice. Virus zůstává ukryt v těle po vyléčení planých neštovic, „spí“ v některém senzitivním gangliu. Příčinou aktivace viru bývá především snížení imunity organismu, podávání kortikosteroidů či imunosupresiv, námahou či nedostatečnou výživou a podobně. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a častěji ženy. Projevuje se výsevem puchýřků v oblasti kůže, která je inervována daným senzitivním nervem. Vyrážku často provází bolest (neuralgie). Objevuje se nejčastěji v oblasti břicha, hrudníku, zad, ale může se objevit i na jiných místech.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít slovo Pásový opar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pásový opar ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pásový opar ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pásový opar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Pásový opar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Pásový opar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásový opar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní již víte jaká je definice termínu Pásový opar? resp. co přesně označuje termín Pásový opar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásový opar, odpověď na dotaz co je to Pásový opar?. Víte např. kdo to je Eva Klepáčová? Znáte a víte kdo je Pavel Bělobrádek? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nemoce. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..