Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Co to je Pásový opar? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pásový opar?

Pásový opar je druh kožní vyrážky. Pásový opar je nepříjemný až bolestivý, projevuje se puchýřky, které zmizí do tří týdnů, ale bolestivost může přetrvávat déle (v mezižeberním nervu i několik měsíců). Pásový opar způsobuje reaktivace viru planých neštovic. Tento vir může být v těle člověka dlouhou dobu, aniž by docházelo k nějakým projevům. Pásovým oparem bývají často postiženi starší lidé nebo osoby, které jsou již oslabeny jinými chorobami.


Co je to Pásový opar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Pásový opar můžete sdílet s jinými lidmi na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Pásový opar je v kategorii nemoce

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, informace, terminologie, nemoce, definice, wiki, popis, slovo, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, termín, odborný výraz, nemoce, odborné názvosloví, přesný výraz, definice pojmu


Pojem Pásový opar je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pásový opar? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Pásový opar (Herpes zoster) je infekční kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, který způsobuje rovněž plané neštovice. Virus zůstává ukryt v těle po vyléčení planých neštovic, „spí“ v některém senzitivním gangliu. Příčinou aktivace viru bývá především snížení imunity organismu, podávání kortikosteroidů či imunosupresiv, námahou či nedostatečnou výživou a podobně. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a častěji ženy. Projevuje se výsevem puchýřků v oblasti kůže, která je inervována daným senzitivním nervem. Vyrážku často provází bolest (neuralgie). Objevuje se nejčastěji v oblasti břicha, hrudníku, zad, ale může se objevit i na jiných místech.

Další informace o pojmu Pásový opar hledejte v níže uvedených zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pásový opar ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Pásový opar ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Pásový opar ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Pásový opar ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Pásový opar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Pásový opar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásový opar například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Pásový opar? resp. co přesně označuje termín Pásový opar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásový opar, odpověď na dotaz co je to Pásový opar?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Jeff Bezos? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..