Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Co to je Pásový opar? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pásový opar?

Pásový opar je druh kožní vyrážky. Pásový opar je nepříjemný až bolestivý, projevuje se puchýřky, které zmizí do tří týdnů, ale bolestivost může přetrvávat déle (v mezižeberním nervu i několik měsíců). Pásový opar způsobuje reaktivace viru planých neštovic. Tento vir může být v těle člověka dlouhou dobu, aniž by docházelo k nějakým projevům. Pásovým oparem bývají často postiženi starší lidé nebo osoby, které jsou již oslabeny jinými chorobami.


Co je to Pásový opar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pásový opar sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pásový opar patří do sekce Nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, synonymum, terminologie, wiki, formulace, co je to Pásový opar?, definice pojmu, odborný výraz, význam, co znamená, slovník, informace, definice, termín, přesný význam, přesný výraz, popis, význam slova


Pojem Pásový opar je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pásový opar? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pásový opar (Herpes zoster) je infekční kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, který způsobuje rovněž plané neštovice. Virus zůstává ukryt v těle po vyléčení planých neštovic, „spí“ v některém senzitivním gangliu. Příčinou aktivace viru bývá především snížení imunity organismu, podávání kortikosteroidů či imunosupresiv, námahou či nedostatečnou výživou a podobně. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a častěji ženy. Projevuje se výsevem puchýřků v oblasti kůže, která je inervována daným senzitivním nervem. Vyrážku často provází bolest (neuralgie). Objevuje se nejčastěji v oblasti břicha, hrudníku, zad, ale může se objevit i na jiných místech.

Jiné informační zdroje o pojmu Pásový opar

Vyhledat heslo Pásový opar ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Pásový opar ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Pásový opar ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pásový opar ve Wikimedia Commons

Najít slovo Pásový opar ve Wikislovníku

Najít termín Pásový opar ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásový opar například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Pásový opar? resp. co přesně znamená slovo Pásový opar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásový opar, odpověď na dotaz co je to Pásový opar?. Víte např. kdo to je Lampasák? Znáte a víte kdo je Nela Boudová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pásový opar v jiné sekci než Nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..