Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Co to je Pásový opar? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Pásový opar?

Pásový opar je druh kožní vyrážky. Pásový opar je nepříjemný až bolestivý, projevuje se puchýřky, které zmizí do tří týdnů, ale bolestivost může přetrvávat déle (v mezižeberním nervu i několik měsíců). Pásový opar způsobuje reaktivace viru planých neštovic. Tento vir může být v těle člověka dlouhou dobu, aniž by docházelo k nějakým projevům. Pásovým oparem bývají často postiženi starší lidé nebo osoby, které jsou již oslabeny jinými chorobami.


Co je to Pásový opar? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Pásový opar. Co znamená pojem Pásový opar z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Pásový opar? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Pásový opar je v sekci Nemoce

Klíčová slova: co znamená, formulace, význam pojmu, přesný výraz, termín, Nemoce, co to je, slovo, popis, definice, odborné názvosloví, terminologie, informace, význam slova, wiki, co je to Pásový opar?, lexikon, přesný význam


Pojem Pásový opar je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Pásový opar?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pásový opar (Herpes zoster) je infekční kožní onemocnění vyvolané herpetickým virem Varicella zoster, který způsobuje rovněž plané neštovice. Virus zůstává ukryt v těle po vyléčení planých neštovic, „spí“ v některém senzitivním gangliu. Příčinou aktivace viru bývá především snížení imunity organismu, podávání kortikosteroidů či imunosupresiv, námahou či nedostatečnou výživou a podobně. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a častěji ženy. Projevuje se výsevem puchýřků v oblasti kůže, která je inervována daným senzitivním nervem. Vyrážku často provází bolest (neuralgie). Objevuje se nejčastěji v oblasti břicha, hrudníku, zad, ale může se objevit i na jiných místech.

Další informační zdroje o slovu Pásový opar

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pásový opar ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Pásový opar ve Wikizdrojích

Hledat výraz Pásový opar ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pásový opar ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Pásový opar ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Pásový opar na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pásový opar například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Pásový opar? resp. co znamená Pásový opar? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pásový opar, odpověď na dotaz co je to Pásový opar?. Víte např. kdo to je Halle Berry? Znáte a víte kdo je Ivan Hlas? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..