Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pasivní agrese. Co znamená pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Co je Pasivní agrese? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pasivní agrese?

Pasivní agrese je pojmenování pro určitou reakci jedince. Tato reakce bývá většinou nevědomá. Jde o reakci na převahu jiného člověka, na kterém je jedinec nějakým způsobem závislý. Většinou jde o závislost emocionální nebo existenční. Nedílnou součástí pasivní agrese je neřešení obtížných situací a snaha po vyhnutí se konfliktům a problémům.
Kořeny má takové jednání již v dětství, zvláště tehdy, vyrůstal-li člověk v rodině, která z nějakého důvodu neplnila jeho potřeby a potlačovala jeho přirozený sklon k vyjádření těchto potřeb. Stejně působí nevhodná vyjádření někoho blízkého, který člověku dává najevo, že je zbytečný, nezaslouží si to, co má nebo je tím, kdo působí problémy. Tak se postižený naučí potlačovat vše, co by mohlo vést ke kritice, odmítnutí nebo napadení. Pasivní agrese pak způsobí frustraci a jedinec se nedokáže vyjádřit k okolí o tom, co potřebuje. Jde o poruchu, která se vyznačuje špatnou komunikací, zastáváním role oběti a snahou o nezávislost, která se však většinou projeví v méně důležitých věcech, než jako snaha o osamostatnění.


Co je to Pasivní agrese? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pasivní agrese. Co znamená pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pasivní agrese s vašimi přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Pasivní agrese se nachází v sekci psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, psychologie, formulace, co je to Pasivní agrese?, slovo, pojem, přesný výraz, význam slova, heslo, definice, popis, slovník, lexikon, termín, synonymum, terminus technicus, definice pojmu, význam pojmu


Pojem Pasivní agrese je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pasivní agrese? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pasivní agresivní chování nebo pasivně agresivní čin je charakterizované nepřímou rezistencí vůči běžným požadavkům druhých a společnosti a současným vyhýbáním se přímé konfrontaci. Pasivně agresivní chování se projevuje v osobních vztazích nebo na pracovišti a je charakterizováno zanedbáváním, ignorováním, zadržováním informací, neplnění společenských, rodinných či pracovních povinností, prokrastinací, skrytým obstrukcionizmem, neúčinností, tvrdohlavostí a úmyslnou bezmocností.

Hledejte pojem Pasivní agrese v následujících vyhledávačích

Hledat termín Pasivní agrese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pasivní agrese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Pasivní agrese ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Pasivní agrese ve Wikislovníku

Hledat pojem Pasivní agrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Pasivní agrese ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní agrese například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co je to Pasivní agrese? resp. co znamená Pasivní agrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní agrese, odpověď na dotaz co je to Pasivní agrese?. Víte např. kdo to je Václav Oukropec? Znáte a víte kdo je Irena Obermannová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Pasivní agrese i v jiné části webu než je kategorie psychologie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.