Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pasivní agrese. Co znamená pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Co je to Pasivní agrese? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Pasivní agrese?

Pasivní agrese je pojmenování pro určitou reakci jedince. Tato reakce bývá většinou nevědomá. Jde o reakci na převahu jiného člověka, na kterém je jedinec nějakým způsobem závislý. Většinou jde o závislost emocionální nebo existenční. Nedílnou součástí pasivní agrese je neřešení obtížných situací a snaha po vyhnutí se konfliktům a problémům.
Kořeny má takové jednání již v dětství, zvláště tehdy, vyrůstal-li člověk v rodině, která z nějakého důvodu neplnila jeho potřeby a potlačovala jeho přirozený sklon k vyjádření těchto potřeb. Stejně působí nevhodná vyjádření někoho blízkého, který člověku dává najevo, že je zbytečný, nezaslouží si to, co má nebo je tím, kdo působí problémy. Tak se postižený naučí potlačovat vše, co by mohlo vést ke kritice, odmítnutí nebo napadení. Pasivní agrese pak způsobí frustraci a jedinec se nedokáže vyjádřit k okolí o tom, co potřebuje. Jde o poruchu, která se vyznačuje špatnou komunikací, zastáváním role oběti a snahou o nezávislost, která se však většinou projeví v méně důležitých věcech, než jako snaha o osamostatnění.


Definice odborného termínu, slova Pasivní agrese. Co znamená pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Pasivní agrese se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pasivní agrese patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, terminus technicus, co to je, terminologie, přesný výraz, popis, heslo, synonymum, informace, pojem, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, Pasivní agrese, definice, Psychologie


Pojem Pasivní agrese je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pasivní agrese?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pasivní agresivní chování nebo pasivně agresivní čin je charakterizované nepřímou rezistencí vůči běžným požadavkům druhých a společnosti a současným vyhýbáním se přímé konfrontaci. Pasivně agresivní chování se projevuje v osobních vztazích nebo na pracovišti a je charakterizováno zanedbáváním, ignorováním, zadržováním informací, neplnění společenských, rodinných či pracovních povinností, prokrastinací, skrytým obstrukcionizmem, neúčinností, tvrdohlavostí a úmyslnou bezmocností.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pasivní agrese ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Pasivní agrese ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Pasivní agrese ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Pasivní agrese ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Pasivní agrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Pasivní agrese na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní agrese například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Pasivní agrese? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pasivní agrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní agrese, odpověď na dotaz co je to Pasivní agrese?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Šplhoun? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.