Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pasivní agrese. Co znamená odborný pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Co je to Pasivní agrese? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Pasivní agrese

Pasivní agrese je pojmenování pro určitou reakci jedince. Tato reakce bývá většinou nevědomá. Jde o reakci na převahu jiného člověka, na kterém je jedinec nějakým způsobem závislý. Většinou jde o závislost emocionální nebo existenční. Nedílnou součástí pasivní agrese je neřešení obtížných situací a snaha po vyhnutí se konfliktům a problémům.
Kořeny má takové jednání již v dětství, zvláště tehdy, vyrůstal-li člověk v rodině, která z nějakého důvodu neplnila jeho potřeby a potlačovala jeho přirozený sklon k vyjádření těchto potřeb. Stejně působí nevhodná vyjádření někoho blízkého, který člověku dává najevo, že je zbytečný, nezaslouží si to, co má nebo je tím, kdo působí problémy. Tak se postižený naučí potlačovat vše, co by mohlo vést ke kritice, odmítnutí nebo napadení. Pasivní agrese pak způsobí frustraci a jedinec se nedokáže vyjádřit k okolí o tom, co potřebuje. Jde o poruchu, která se vyznačuje špatnou komunikací, zastáváním role oběti a snahou o nezávislost, která se však většinou projeví v méně důležitých věcech, než jako snaha o osamostatnění.


Co je to Pasivní agrese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pasivní agrese. Co znamená odborný pojem Pasivní agrese z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Pasivní agrese? Potom se o definici podělte se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Pasivní agrese se nachází v kategorii psychologie

Klíčová slova: slovo, termín, slovník, co znamená, psychologie, terminologie, co to je, odborné názvosloví, popis, heslo, psychologie, definice pojmu, definice, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, Pasivní agrese, názvosloví


Pojem Pasivní agrese je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pasivní agrese? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pasivní agresivní chování nebo pasivně agresivní čin je charakterizované nepřímou rezistencí vůči běžným požadavkům druhých a společnosti a současným vyhýbáním se přímé konfrontaci. Pasivně agresivní chování se projevuje v osobních vztazích nebo na pracovišti a je charakterizováno zanedbáváním, ignorováním, zadržováním informací, neplnění společenských, rodinných či pracovních povinností, prokrastinací, skrytým obstrukcionizmem, neúčinností, tvrdohlavostí a úmyslnou bezmocností.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít slovo Pasivní agrese ve Wikislovníku

Hledat termín Pasivní agrese ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Pasivní agrese na Google.cz

Vyhledat pojem Pasivní agrese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Pasivní agrese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pasivní agrese na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pasivní agrese například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Pasivní agrese? resp. jaká je definice slova Pasivní agrese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pasivní agrese, odpověď na dotaz co je to Pasivní agrese?. Víte např. kdo to je Petr Vrána? Znáte a víte kdo je Bašár al-Asad? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci psychologie Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.