Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Frustrace. Co znamená pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Co to je Frustrace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Frustrace

Frustrace je stav lidské mysli, ke kterému dojde při dlouhodobém neuspokojení různých lidských potřeb. Pokud trvá příliš dlouho, způsobí psychické problémy a může vyústit v duševní poruchu. Ovlivňuje chování negativním směrem a může dojít až k patologickým změnám, agresi, apatii, sebepoškozování, sebevraždám, vraždám.
Frustrace může vznikat z různých příčin – ekonomických, citových či sexuálních.


Co je to Frustrace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Frustrace. Co znamená pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Frustrace můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frustrace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, Psychologie, význam pojmu, terminus technicus, popis, Frustrace, co znamená, termín, význam slova, definice pojmu, co to je, přesný význam, synonymum, odborné názvosloví, význam, Psychologie, slovo, wiki


Pojem Frustrace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frustrace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frustrace (z lat. frustrá, marně, frustratio, zmarnění) je pocit, který člověk dostává, pokud se něco důležitého nepovede a v nejbližší době není šance to napravit, ať už pro to, že už to zkrátka není možné, anebo v tom brání něco, s čím si nelze poradit. Je zklamáním či pocitem ze zmaru.

Další zdroje informací o slovu Frustrace

Hledat heslo Frustrace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Frustrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Frustrace na Google.cz

Hledat slovo Frustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frustrace ve Wikimedia Commons

Najít pojem Frustrace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frustrace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Frustrace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Frustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frustrace, odpověď na dotaz co je to Frustrace?. Víte např. kdo to je Martin Fendrych? Znáte a víte kdo je Ekonom? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Psychologie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.