Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Frustrace. Co znamená pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Co to je Frustrace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Frustrace?

Frustrace je stav lidské mysli, ke kterému dojde při dlouhodobém neuspokojení různých lidských potřeb. Pokud trvá příliš dlouho, způsobí psychické problémy a může vyústit v duševní poruchu. Ovlivňuje chování negativním směrem a může dojít až k patologickým změnám, agresi, apatii, sebepoškozování, sebevraždám, vraždám.
Frustrace může vznikat z různých příčin – ekonomických, citových či sexuálních.


Co je to Frustrace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Frustrace. Co znamená pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Frustrace sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Frustrace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: slovník, Psychologie, přesný výraz, lexikon, termín, přesný význam, význam slova, pojem, odborný výraz, terminus technicus, popis, informace, definice, Frustrace, formulace, význam, co znamená, terminologie


Pojem Frustrace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frustrace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Frustrace (z lat. frustrá, marně, frustratio, zmarnění) je pocit, který člověk dostává, pokud se něco důležitého nepovede a v nejbližší době není šance to napravit, ať už pro to, že už to zkrátka není možné, anebo v tom brání něco, s čím si nelze poradit. Je zklamáním či pocitem ze zmaru.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Frustrace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frustrace ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Frustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Frustrace ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frustrace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Frustrace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Frustrace například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Frustrace? resp. jaká je definice termínu Frustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frustrace, odpověď na dotaz co je to Frustrace?. Víte např. kdo to je Andrej Kiska? Znáte a víte kdo je Dendrolog? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.