Co je to?
Výraz, termín, definice slova Frustrace. Co znamená odborný pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Co je to Frustrace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frustrace?

Frustrace je stav lidské mysli, ke kterému dojde při dlouhodobém neuspokojení různých lidských potřeb. Pokud trvá příliš dlouho, způsobí psychické problémy a může vyústit v duševní poruchu. Ovlivňuje chování negativním směrem a může dojít až k patologickým změnám, agresi, apatii, sebepoškozování, sebevraždám, vraždám.
Frustrace může vznikat z různých příčin – ekonomických, citových či sexuálních.


Co je to Frustrace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Frustrace. Co znamená odborný pojem Frustrace z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Frustrace můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Frustrace je v sekci psychologie

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, význam slova, slovník, přesný výraz, přesný význam, wiki, terminus technicus, synonymum, názvosloví, termín, psychologie, význam, informace, co znamená, pojem, co to je, popis


Pojem Frustrace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frustrace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frustrace (z lat. frustrá, marně, frustratio, zmarnění) je pocit, který člověk dostává, pokud se něco důležitého nepovede a v nejbližší době není šance to napravit, ať už pro to, že už to zkrátka není možné, anebo v tom brání něco, s čím si nelze poradit. Je zklamáním či pocitem ze zmaru.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Frustrace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Frustrace ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Frustrace na Youtube

Najít termín Frustrace ve Wikislovníku

Najít výraz Frustrace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Frustrace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Frustrace například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Frustrace? resp. co se skrývá pod slovem Frustrace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frustrace, odpověď na dotaz co je to Frustrace?. Víte např. kdo to je Jan Neckář? Znáte a víte kdo je Luděk Navara? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Frustrace v jiné sekci než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.