Co je to?
Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sekulární?

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sekulární se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: wiki, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, slovník, definice, význam, co je to Sekulární?, popis, Náboženství, Náboženství, synonymum, co znamená, přesný výraz, význam slova, heslo, Sekulární, názvosloví


Pojem Sekulární je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sekulární píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Sekulární ve Wikislovníku

Hledat výraz Sekulární ve vyhledávači Qwant

Najít termín Sekulární na Google.cz

Hledat termín Sekulární ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Sekulární ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Sekulární ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například v Microsoft Bing, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Sekulární? resp. co označuje slovo Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Ivan Vladimirovič Mičurin? Znáte a víte kdo je Tiskový mluvčí? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.