Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sekulární. Co znamená pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sekulární?

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sekulární. Co znamená pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Sekulární s dalšími osobami na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Sekulární se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, význam, formulace, definice, náboženství, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, Sekulární, informace, význam slova, náboženství, definice pojmu, slovník, heslo, význam pojmu, terminologie


Pojem Sekulární je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sekulární? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Hledejte výraz Sekulární v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sekulární ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sekulární ve Wikimedia Commons

Hledat termín Sekulární ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Sekulární ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Sekulární ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Sekulární ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sekulární? resp. co to je Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Jezíd? Znáte a víte kdo je Producent? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Sekulární i v jiné sekci než v náboženství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.