Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sekulární. Co znamená pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je Sekulární? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sekulární?

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sekulární. Co znamená pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sekulární s blízkými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Sekulární se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: názvosloví, Sekulární, terminologie, lexikon, pojem, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, slovo, přesný výraz, informace, heslo, formulace, definice, wiki, termín, co je to Sekulární?


Pojem Sekulární je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sekulární? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sekulární ve Wikimedia Commons

Najít termín Sekulární ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Sekulární ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Sekulární na Google.cz

Vyhledat pojem Sekulární ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sekulární na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Sekulární? resp. jaký je význam pojmu Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Blbec? Znáte a víte kdo je Kominík? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Sekulární i v jiné sekci než je kategorie náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.