Co je to?
Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Sekulární

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sekulární? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sekulární se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: synonymum, co je to Sekulární?, přesný význam, co znamená, vysvětlení, přesný výraz, odborný výraz, význam slova, Náboženství, názvosloví, pojem, Sekulární, wiki, termín, slovník, význam, formulace, význam pojmu


Pojem Sekulární je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Sekulární?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Hledejte pojem Sekulární v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sekulární ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sekulární ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Sekulární ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Sekulární na Youtube

Vyhledat termín Sekulární ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sekulární ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sekulární? resp. co znamená výraz Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Technical writer? Znáte a víte kdo je Herpetolog? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.