Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Sekulární

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Sekulární patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Sekulární?, názvosloví, formulace, význam, definice, informace, náboženství, heslo, pojem, popis, slovník, wiki, Sekulární, přesný výraz, význam slova, náboženství, slovo


Pojem Sekulární je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sekulární můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Další informační zdroje o slovu Sekulární

Najít termín Sekulární na Google.cz

Vyhledat pojem Sekulární ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Sekulární ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Sekulární ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Sekulární na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sekulární ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Sekulární? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Protektor? Znáte a víte kdo je Fandom? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.