Co je to?
Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Co je to Sekulární? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Sekulární

Sekulární neboli světský, tedy protiklad ke slovu náboženský je slovo pro označení nezávislosti na náboženství a náboženstvím ovlivněnými úvahami a jednáním. Sekulární postoj bývá spojován hlavně se státem a jeho institucemi.
Samotné slovo sekulární je původem evropské a novověké. Sekulární státy jsou především ty, ve kterých převažuje křesťanství, výjimkou však nejsou ani některé státy islámské. Za použití a rozšíření vděčí termín anglickému spisovateli Georgi Holyoakeovi.


Co je to Sekulární? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Sekulární. Co znamená odborný pojem Sekulární z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sekulární se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: definice pojmu, odborné názvosloví, formulace, význam, odborný výraz, názvosloví, co je to Sekulární?, informace, synonymum, slovo, wiki, co to je, co znamená, Náboženství, Náboženství, termín, terminus technicus, terminologie


Pojem Sekulární je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sekulární? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sekularismus je postoj spočívající v tom, že státní moc, státní instituce a stát sám mají být nezávislé na náboženství a náboženském uvažování. Opakem sekularismu je teokracie, způsob vládnutí úzce spjatý s náboženstvím.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sekulární v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Sekulární na Youtube

Zkusit najít výraz Sekulární ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sekulární ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Sekulární ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Sekulární ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Sekulární ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sekulární například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Sekulární? resp. co znamená slovo Sekulární? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sekulární, odpověď na dotaz co je to Sekulární?. Víte např. kdo to je Dustin Hoffman? Znáte a víte kdo je Inovátor? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sekulární v jiné sekci než Náboženství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.