Co je to?
Odborný výraz, definice slova OCD. Co znamená pojem OCD z kategorie Nemoce?

Co je to OCD? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova OCD

OCD čili obsedantně kompulzivní porucha je druh duševního onemocnění. Jejími hlavními příznaky jsou nutkavé představy, činy, vtíravé myšlenky a samotná obsese, tedy nutkání. Osoba s OCD podléhá nepříjemným myšlenkám a hledá úlevu v opakovaném dělání určité činnosti. Může jít například o neustálou kontrolu věcí, například zavřených dveří, zabalených zavazadel, postup při běžných činnostech, vytvoření zbytečných rituálů, přehnanou hygienu a podobně.
OCD nemocného značně zatěžuje a komplikuje mu život. Zvláštní chování si postižený neuvědomuje, nemůže za něj. Důležité je spolehnout se na lékařskou pomoc, OCD je možno léčit a ve většině případů úspěšně.


Co je to OCD? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova OCD. Co znamená pojem OCD z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova OCD? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo OCD je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: wiki, OCD, přesný výraz, slovo, co to je, lexikon, pojem, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, formulace, co je to OCD?, Nemoce, termín, slovník, heslo, přesný význam, odborný výraz


Pojem OCD je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu OCD?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Obsedantně-kompulzivní porucha (lat. sedo sedět, doslova posedlost; lat. compello, compulsum pohánět), zkratkou OCD (z angl. obsessive-compulsive disorder) je duševní porucha. Hlavním rysem jsou opakované vtíravé myšlenky a nutkavé činy.
Obsese je nutkání, nutkavá představa; obsedantní je nutkavý. Kompulze je nutkavé jednání.

Pro více informací o heslu OCD zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín OCD ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz OCD ve vyhledávači Qwant

Najít pojem OCD na Google.cz

Zkusit najít termín OCD ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo OCD ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz OCD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo OCD například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je OCD? resp. co to je OCD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OCD, odpověď na dotaz co je to OCD?. Víte např. kdo to je Al Pacino? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.