Co je to?
Odborný výraz, definice slova OCD. Co znamená slovo OCD z kategorie Nemoce?

Co je OCD?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu OCD

OCD čili obsedantně kompulzivní porucha je druh duševního onemocnění. Jejími hlavními příznaky jsou nutkavé představy, činy, vtíravé myšlenky a samotná obsese, tedy nutkání. Osoba s OCD podléhá nepříjemným myšlenkám a hledá úlevu v opakovaném dělání určité činnosti. Může jít například o neustálou kontrolu věcí, například zavřených dveří, zabalených zavazadel, postup při běžných činnostech, vytvoření zbytečných rituálů, přehnanou hygienu a podobně.
OCD nemocného značně zatěžuje a komplikuje mu život. Zvláštní chování si postižený neuvědomuje, nemůže za něj. Důležité je spolehnout se na lékařskou pomoc, OCD je možno léčit a ve většině případů úspěšně.


Co je to OCD? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova OCD. Co znamená slovo OCD z kategorie Nemoce?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (OCD) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo OCD patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: slovo, slovník, terminologie, nemoce, význam, vysvětlení, terminus technicus, co to je, formulace, co znamená, odborné názvosloví, OCD, význam pojmu, heslo, wiki, synonymum, přesný význam, definice pojmu


Pojem OCD je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín OCD? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Obsedantně-kompulzivní porucha (lat. sedo sedět, doslova posedlost; lat. compello, compulsum pohánět), zkratkou OCD (z angl. obsessive-compulsive disorder) je duševní porucha. Hlavním rysem jsou opakované vtíravé myšlenky a nutkavé činy.
Obsese je nutkání, nutkavá představa; obsedantní je nutkavý. Kompulze je nutkavé jednání.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem OCD na Youtube

Zkusit najít frázi OCD ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi OCD ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín OCD ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat pojem OCD ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo OCD na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo OCD například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je OCD? resp. co znamená slovo OCD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu OCD, odpověď na dotaz co je to OCD?. Víte např. kdo to je Mentor? Znáte a víte kdo je Vanessa Paradis? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Pacient čeká na operaci, oCD, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.