Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je to Diskriminace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Diskriminace?

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Diskriminace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: pojem, definice, odborný výraz, Diskriminace, význam, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, heslo, slovník, co je to Diskriminace?, psychologie, psychologie, slovo, termín, lexikon, přesný výraz


Pojem Diskriminace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diskriminace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Další zdroje informací o slovu Diskriminace

Najít výraz Diskriminace ve Wikislovníku

Najít heslo Diskriminace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Diskriminace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Diskriminace na Google.cz

Vyhledat výraz Diskriminace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Diskriminace? resp. jaká je definice slova Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Psychopat? Znáte a víte kdo je Ježíš? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.