Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je to Diskriminace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Diskriminace

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Diskriminace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Diskriminace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: informace, pojem, názvosloví, slovo, přesný výraz, definice pojmu, synonymum, Diskriminace, Psychologie, lexikon, heslo, definice, co znamená, formulace, popis, co to je, odborné názvosloví, wiki


Pojem Diskriminace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diskriminace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Více informací o slovu Diskriminace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Diskriminace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Diskriminace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Diskriminace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Diskriminace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskriminace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Diskriminace? resp. co přesně znamená slovo Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Aleš Zavoral? Znáte a víte kdo je Ježíš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Diskriminace v jiné sekci než Psychologie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.