Co je to?
Výraz, termín, definice slova Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je Diskriminace? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Diskriminace?

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Diskriminace sdílejte s rodinou a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Diskriminace je v kategorii psychologie

Klíčová slova: přesný výraz, psychologie, definice pojmu, názvosloví, pojem, informace, terminologie, lexikon, slovo, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, definice, formulace, psychologie, synonymum, odborný výraz, co je to Diskriminace?


Pojem Diskriminace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Diskriminace dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Hledejte pojem Diskriminace v následujících vyhledávačích

Najít slovo Diskriminace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Diskriminace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Diskriminace ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Diskriminace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Diskriminace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Diskriminace? resp. co vlastně znamená slovo Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Marie Pujmanová? Znáte a víte kdo je Ježíš? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než psychologie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.