Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je to Diskriminace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Diskriminace?

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Diskriminace můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diskriminace je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: synonymum, pojem, heslo, co znamená, přesný výraz, co to je, definice pojmu, informace, slovník, význam, terminologie, definice, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, Psychologie, význam slova, wiki


Pojem Diskriminace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Diskriminace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Diskriminace na Youtube

Najít pojem Diskriminace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Diskriminace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskriminace ve Wikimedia Commons

Najít slovo Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Diskriminace ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Diskriminace? resp. jaký je význam pojmu Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Matka samoživitelka? Znáte a víte kdo je Ježíš? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.