Co je to?
Definice výrazu Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je Diskriminace?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Diskriminace?

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Definice výrazu Diskriminace. Co znamená odborný pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Diskriminace je v sekci psychologie

Klíčová slova: význam pojmu, odborný výraz, heslo, popis, Diskriminace, názvosloví, co je to Diskriminace?, lexikon, informace, termín, odborné názvosloví, přesný výraz, psychologie, definice pojmu, psychologie, význam slova, terminologie, formulace


Pojem Diskriminace je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Diskriminace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Diskriminace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Diskriminace na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diskriminace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Diskriminace na Youtube

Zkusit najít frázi Diskriminace ve Wikizdrojích

Hledat slovo Diskriminace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Diskriminace? resp. co znamená slovo Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Monika Leová? Znáte a víte kdo je Ježíš? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.