Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je to Diskriminace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Diskriminace

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Diskriminace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Diskriminace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co je to Diskriminace?, terminus technicus, lexikon, Diskriminace, význam slova, slovník, přesný výraz, vysvětlení, co to je, názvosloví, pojem, význam pojmu, synonymum, terminologie, termín, slovo, wiki, co znamená


Pojem Diskriminace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Diskriminace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Další zdroje informací o slovu Diskriminace

Hledat termín Diskriminace na Google.cz

Najít slovo Diskriminace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Diskriminace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diskriminace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Diskriminace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Diskriminace? resp. co znamená slovo Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Zpěvák? Znáte a víte kdo je Ježíš? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.