Co je to?
Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Co je to Diskriminace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Diskriminace

Diskriminace je vlastně určité rozlišování. Tento pojem bývá nejčastěji užíván v negativním smyslu pro rozlišení lidí na základě příslušnosti k nějaké skupině. Není brán ohled na konkrétní osobu a její schopnosti. Diskriminace se rozděluje například na základě pohlaví, věku, rasy, politického nebo náboženského přesvědčení.
Na diskriminaci lze nahlížet z různých hledisek – sociologického, právního nebo psychologického. Jedná se o omezování nebo utiskování některých společenských skupin nebo jejich členů. Mohou jim být odepírána určitá práva nebo snížena možnost uplatnění.


Co je to Diskriminace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Diskriminace. Co znamená pojem Diskriminace z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Diskriminace sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Diskriminace patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: terminologie, význam pojmu, Psychologie, termín, wiki, názvosloví, popis, definice, význam slova, formulace, co je to Diskriminace?, význam, pojem, heslo, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon, co znamená


Pojem Diskriminace je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Diskriminace?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.

Více informací o slovu Diskriminace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Diskriminace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Diskriminace na Youtube

Hledat výraz Diskriminace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Diskriminace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Diskriminace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Diskriminace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Diskriminace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Diskriminace? resp. co znamená Diskriminace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Diskriminace, odpověď na dotaz co je to Diskriminace?. Víte např. kdo to je Dustin Hoffman? Znáte a víte kdo je Ježíš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Diskriminace hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.