Co je to?
Definice výrazu Vaječný likér. Co znamená odborný pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Co to je Vaječný likér? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vaječný likér

Vaječný likér, označovaný také jako vaječný koňak, vaječňák, německy Eiercognac, anglicky eggnog, je druh alkoholického nápoje. Vyznačuje se sladkou chutí, příjemnou žlutou barvou, obsah alkoholu se blíží 20 procentům a nápoj má také vyšší viskozitu. Základem pro přípravu je mléko, smetana nebo kondenzované či zahuštěné mléko, vejce - celá nebo žloutky. Vše se promíchá a pak se pomalu prohřívá ve vodní lázni. Je potřeba postupovat pomalu a opatrně, aby nedošlo ke sražení vajec. Výsledek se pak naředí alkoholem. Většinou se využívá rum, brandy, někdy i vodka nebo whisky. Vaječný likér se doslazuje cukrem a dochucuje vanilkou, skořicí nebo muškátovým oříškem.
Někdy se pro zahuštění využívá také želatina či puding. Tento likér je znám již od dob středověku, z Evropy se dostal do Ameriky. Může se podávat vychlazený, někdy je součástí horkých nápojů, lze ho přidávat do kávy (alžírská káva) a má široké uplatnění v cukrářství jako náplň, ochucení nebo poleva. Doma si lze připravit i nealkoholickou variantu.


Co je to Vaječný likér? Význam slova, termín, Definice výrazu Vaječný likér. Co znamená odborný pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vaječný likér patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: pojem, slovník, Nápoje, termín, definice, popis, význam slova, Nápoje, terminologie, co znamená, názvosloví, odborný výraz, Vaječný likér, definice pojmu, informace, heslo, co je to Vaječný likér?, wiki


Pojem Vaječný likér je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vaječný likér? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vaječný likér, také vaječný koňak, ajrkoňak (z německého Eiercognac) nebo eggnog je sladký alkoholický nápoj, který má žlutou barvu, vysokou viskozitu a obsah etanolu okolo dvaceti procent. Připravuje se z mléka (obvykle se ho část nahrazuje smetanou nebo kondenzovaným mlékem) a vajec (někdo dává pouze žloutky), které se smíchají a opatrně zahřejí ve vodní lázni tak, aby se vejce nesrazila, pak se zředí podle požadované síly pálenkou (nejčastěji brandy, rum nebo vodka), dosladí cukrem a rozšlehají na stejnorodou hmotu, pro dochucení se také přidává muškátový oříšek, vanilka nebo skořice. Za účelem dosažení hustší konzistence se může použít trocha pudinkového prášku nebo želatina.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Vaječný likér ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Vaječný likér ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Vaječný likér ve Wikislovníku

Najít výraz Vaječný likér ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Vaječný likér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vaječný likér na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaječný likér například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Vaječný likér? resp. co vlastně znamená slovo Vaječný likér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaječný likér, odpověď na dotaz co je to Vaječný likér?. Víte např. kdo to je Ed Sheeran? Znáte a víte kdo je Kurevník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.