Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vaječný likér. Co znamená odborný pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Co je Vaječný likér? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vaječný likér

Vaječný likér, označovaný také jako vaječný koňak, vaječňák, německy Eiercognac, anglicky eggnog, je druh alkoholického nápoje. Vyznačuje se sladkou chutí, příjemnou žlutou barvou, obsah alkoholu se blíží 20 procentům a nápoj má také vyšší viskozitu. Základem pro přípravu je mléko, smetana nebo kondenzované či zahuštěné mléko, vejce - celá nebo žloutky. Vše se promíchá a pak se pomalu prohřívá ve vodní lázni. Je potřeba postupovat pomalu a opatrně, aby nedošlo ke sražení vajec. Výsledek se pak naředí alkoholem. Většinou se využívá rum, brandy, někdy i vodka nebo whisky. Vaječný likér se doslazuje cukrem a dochucuje vanilkou, skořicí nebo muškátovým oříškem.
Někdy se pro zahuštění využívá také želatina či puding. Tento likér je znám již od dob středověku, z Evropy se dostal do Ameriky. Může se podávat vychlazený, někdy je součástí horkých nápojů, lze ho přidávat do kávy (alžírská káva) a má široké uplatnění v cukrářství jako náplň, ochucení nebo poleva. Doma si lze připravit i nealkoholickou variantu.


Co je to Vaječný likér? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vaječný likér. Co znamená odborný pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Definici pojmu Vaječný likér sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Vaječný likér je v kategorii nápoje

Klíčová slova: odborné názvosloví, přesný význam, co je to Vaječný likér?, heslo, wiki, formulace, nápoje, názvosloví, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, nápoje, slovo, význam pojmu, terminus technicus, definice, lexikon, termín


Pojem Vaječný likér je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Vaječný likér?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vaječný likér, také vaječný koňak, ajrkoňak (z německého Eiercognac) nebo eggnog je sladký alkoholický nápoj, který má žlutou barvu, vysokou viskozitu a obsah etanolu okolo dvaceti procent. Připravuje se z mléka (obvykle se ho část nahrazuje smetanou nebo kondenzovaným mlékem) a vajec (někdo dává pouze žloutky), které se smíchají a opatrně zahřejí ve vodní lázni tak, aby se vejce nesrazila, pak se zředí podle požadované síly pálenkou (nejčastěji brandy, rum nebo vodka), dosladí cukrem a rozšlehají na stejnorodou hmotu, pro dochucení se také přidává muškátový oříšek, vanilka nebo skořice. Za účelem dosažení hustší konzistence se může použít trocha pudinkového prášku nebo želatina.

Hledejte pojem Vaječný likér v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Vaječný likér ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vaječný likér ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Vaječný likér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vaječný likér ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Vaječný likér ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Vaječný likér ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaječný likér například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Vaječný likér? resp. co znamená výraz Vaječný likér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaječný likér, odpověď na dotaz co je to Vaječný likér?. Víte např. kdo to je Chamtivec? Znáte a víte kdo je Praneteř? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Vaječný likér i v jiné kategorii než je sekce nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.