Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vaječný likér. Co znamená pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Co je to Vaječný likér? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vaječný likér?

Vaječný likér, označovaný také jako vaječný koňak, vaječňák, německy Eiercognac, anglicky eggnog, je druh alkoholického nápoje. Vyznačuje se sladkou chutí, příjemnou žlutou barvou, obsah alkoholu se blíží 20 procentům a nápoj má také vyšší viskozitu. Základem pro přípravu je mléko, smetana nebo kondenzované či zahuštěné mléko, vejce - celá nebo žloutky. Vše se promíchá a pak se pomalu prohřívá ve vodní lázni. Je potřeba postupovat pomalu a opatrně, aby nedošlo ke sražení vajec. Výsledek se pak naředí alkoholem. Většinou se využívá rum, brandy, někdy i vodka nebo whisky. Vaječný likér se doslazuje cukrem a dochucuje vanilkou, skořicí nebo muškátovým oříškem.
Někdy se pro zahuštění využívá také želatina či puding. Tento likér je znám již od dob středověku, z Evropy se dostal do Ameriky. Může se podávat vychlazený, někdy je součástí horkých nápojů, lze ho přidávat do kávy (alžírská káva) a má široké uplatnění v cukrářství jako náplň, ochucení nebo poleva. Doma si lze připravit i nealkoholickou variantu.


Co je to Vaječný likér? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vaječný likér. Co znamená pojem Vaječný likér z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vaječný likér s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Vaječný likér se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: termín, slovník, přesný výraz, názvosloví, informace, terminus technicus, terminologie, lexikon, wiki, pojem, synonymum, nápoje, definice pojmu, heslo, význam pojmu, vysvětlení, formulace, přesný význam


Pojem Vaječný likér je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Vaječný likér dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vaječný likér, také vaječný koňak, ajrkoňak (z německého Eiercognac) nebo eggnog je sladký alkoholický nápoj, který má žlutou barvu, vysokou viskozitu a obsah etanolu okolo dvaceti procent. Připravuje se z mléka (obvykle se ho část nahrazuje smetanou nebo kondenzovaným mlékem) a vajec (někdo dává pouze žloutky), které se smíchají a opatrně zahřejí ve vodní lázni tak, aby se vejce nesrazila, pak se zředí podle požadované síly pálenkou (nejčastěji brandy, rum nebo vodka), dosladí cukrem a rozšlehají na stejnorodou hmotu, pro dochucení se také přidává muškátový oříšek, vanilka nebo skořice. Za účelem dosažení hustší konzistence se může použít trocha pudinkového prášku nebo želatina.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Vaječný likér ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Vaječný likér ve Wikislovníku

Zkusit najít Vaječný likér ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Vaječný likér ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Vaječný likér ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Vaječný likér na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Vaječný likér například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vaječný likér? resp. jaká je definice slova Vaječný likér? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vaječný likér, odpověď na dotaz co je to Vaječný likér?. Víte např. kdo to je Šimon Pánek? Znáte a víte kdo je Barbora Jánová? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.