Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skyr. Co znamená pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Co je Skyr?

Co znamená termín Skyr? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Skyr je kysaný mléčný výrobek podobný jogurtu, avšak s vyšším obsahem bílkovin. Naproti tomu má velmi nízký obsah tuku. Je typický pro Island, odkud také pochází a kde se vyrábí přibližně tisíc let. Vyrábí se buď neochucený, nebo s různými příchutěmi. Oblíbený je ve Skandinávii, v poslední době se objevil i na českém trhu od domácích výrobců. Skyr je vhodnou součástí zdravého jídelníčku.


Co je to Skyr? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skyr. Co znamená pojem Skyr z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text s definicí výrazu Skyr doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Skyr se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, jídlo, slovník, Skyr, názvosloví, wiki, terminus technicus, jídlo, slovo, terminologie, přesný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, synonymum, pojem, vysvětlení, informace, co to je


Pojem Skyr je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skyr? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skyr je tradiční islandský mléčný výrobek podobný jogurtu. Skyr obsahuje v průměru 12 % proteinů, 3 % sacharidů, 0,5 % tuku a velké množství vápníku. Jeho konzistence se blíží jogurtu řeckého typu, avšak s méně výraznou, jemnější chutí. Skyr je součástí islandské kuchyně více než 1000 let.

Skyr s borůvkami, banánem a cereáliemi

Skyr s borůvkami, banánem a cereáliemi. Autor: potices, zdroj: Pixabay
Skyr s borůvkami, banánem a cereáliemi. Autor: potices, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz Skyr ve Wikislovníku

Hledat pojem Skyr ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Skyr na Google obrázcích

Vyhledat heslo Skyr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Skyr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Skyr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skyr například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Skyr? resp. co znamená slovo Skyr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skyr, odpověď na dotaz co je to Skyr?. Víte např. kdo to je Jiří Voskovec? Znáte a víte kdo je Filip Renč? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Skyr i v jiné kategorii než je sekce jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.