Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Co je Fabule? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fabule?

Fabule je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určitý příběh, děj či události, které jsou námětem literárního díla. Fabuli si čtenář uvědomuje a vytváří až poté, co si dílo přečte.
Může se jednat o jednoduché vypravování, jako je například pohádka nebo pověst či o rozvětvený epický žánr, jako je epos, sága, kronika a podobně.


Co je to Fabule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Fabule? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Fabule se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: co je to Fabule?, odborný výraz, literatura, co to je, slovník, názvosloví, terminologie, terminus technicus, pojem, význam, přesný význam, formulace, termín, odborné názvosloví, synonymum, co znamená, wiki, slovo


Pojem Fabule je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fabule?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula – vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Fabule ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Fabule ve Wikislovníku

Hledat pojem Fabule ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Fabule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Fabule ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fabule ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabule například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Fabule? resp. jaký je význam pojmu Fabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabule, odpověď na dotaz co je to Fabule?. Víte např. kdo to je Balneolog? Znáte a víte kdo je Demi Lovato? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Fabule i v jiné kategorii než v literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.