Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Co to je Fabule? Význam slova

Co znamená termín Fabule? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fabule je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určitý příběh, děj či události, které jsou námětem literárního díla. Fabuli si čtenář uvědomuje a vytváří až poté, co si dílo přečte.
Může se jednat o jednoduché vypravování, jako je například pohádka nebo pověst či o rozvětvený epický žánr, jako je epos, sága, kronika a podobně.


Co je to Fabule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Fabule se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, pojem, co je to Fabule?, přesný výraz, význam, popis, terminus technicus, Literatura, slovo, názvosloví, formulace, synonymum, slovník, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, definice


Pojem Fabule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fabule můžete dozvědět následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula – vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Další informační zdroje o slovu Fabule

Hledat videa s názvem Fabule na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabule ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Fabule ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Fabule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Fabule ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Fabule ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabule například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Fabule? resp. co se skrývá pod slovem Fabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabule, odpověď na dotaz co je to Fabule?. Víte např. kdo to je Internista? Znáte a víte kdo je Auditor? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.