Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Co to je Fabule? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fabule

Fabule je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určitý příběh, děj či události, které jsou námětem literárního díla. Fabuli si čtenář uvědomuje a vytváří až poté, co si dílo přečte.
Může se jednat o jednoduché vypravování, jako je například pohádka nebo pověst či o rozvětvený epický žánr, jako je epos, sága, kronika a podobně.


Co je to Fabule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fabule. Co znamená pojem Fabule z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Fabule sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fabule patří do sekce Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, slovo, informace, terminologie, definice, pojem, názvosloví, vysvětlení, synonymum, wiki, co to je, význam pojmu, termín, přesný výraz, co je to Fabule?, přesný význam, Fabule, slovník


Pojem Fabule je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fabule?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula – vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Fabule v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Fabule na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fabule ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Fabule na Google.cz

Zkusit najít pojem Fabule ve Wikislovníku

Hledat výraz Fabule ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fabule ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabule například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fabule? resp. jaký je přesný význam slova Fabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabule, odpověď na dotaz co je to Fabule?. Víte např. kdo to je Jan Hamáček? Znáte a víte kdo je Barack Obama? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Fabule hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.