Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fabule. Co znamená odborný pojem Fabule z kategorie Literatura?

Co je to Fabule? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Fabule?

Fabule je pojem pocházející z latiny. Označuje se tak určitý příběh, děj či události, které jsou námětem literárního díla. Fabuli si čtenář uvědomuje a vytváří až poté, co si dílo přečte.
Může se jednat o jednoduché vypravování, jako je například pohádka nebo pověst či o rozvětvený epický žánr, jako je epos, sága, kronika a podobně.


Co je to Fabule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fabule. Co znamená odborný pojem Fabule z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Fabule je v sekci literatura

Klíčová slova: termín, literatura, co to je, pojem, heslo, co znamená, význam pojmu, formulace, slovník, význam, co je to Fabule?, vysvětlení, synonymum, popis, Fabule, terminologie, terminus technicus, slovo


Pojem Fabule je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fabule? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fabule (z latinského fabula – vyprávění, bajka) je příhoda, o které se vypravuje v literárním díle, jeho souhrn událostí nebo dějový půdorys. Fabuli si čtenář sestavuje až dodatečně po přečtení díla a v jeho vědomí se vytváří protiklad mezi fabulí a syžetem.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Fabule na Youtube

Najít slovo Fabule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Fabule ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Fabule ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Fabule na Google.cz

Hledat výraz Fabule ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Fabule například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Fabule? resp. co označuje slovo Fabule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fabule, odpověď na dotaz co je to Fabule?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Peter Dvorský? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Fabule hledat i v jiných kategoriích (než literatura) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.