Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lurex. Co znamená pojem Lurex z kategorie Materiály?

Co je Lurex?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lurex

Lurex je název chráněné značky příze s kovovým leskem. Má tvar stužky a vyrábí se z hliníkové folie, která po obou stranách potažená polyesterem. Někdy se používá náhradní možnost – polyesterová stužka, která je hliníkovým prachem postříkána. Tyto stužky se upravují stříháním na jemnost 50-670 tex. K tomu se používají speciální stroje, řízené počítačem.
Jedná se o efektní niť používanou v brokátových tkaninách, v látkách na různé kostýmy nebo na speciální výrazné švy.


Co je to Lurex? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lurex. Co znamená pojem Lurex z kategorie Materiály?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Lurex patří do sekce materiály

Klíčová slova: vysvětlení, slovník, terminologie, termín, přesný význam, přesný výraz, význam, synonymum, formulace, materiály, význam pojmu, Lurex, co je to Lurex?, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, co znamená, heslo


Pojem Lurex je v kategorii materiály, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lurex?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lurex je chráněná značka příze ve tvaru stužky vyrobené z hliníkové fólie oboustranně povrstvené polyesterem.
V alternativním provedení se používají polyesterové stužky postříkané hliníkovým prachem.
Stužky se stříhají na speciálních strojích řízených počítačem na jemnosti 50–670 tex.
Příze má zvláštní kovový lesk nepodléhající oxidaci. Používá se jako efektní nit, kterou se protkávají brokáty, tkaniny na karnevalové kostýmy a na zvláštní švy na módních punčochách.
Označení Lurex se také používá pro tkaniny obsahující tuto přízi.

Hledejte výraz Lurex v dalších zdrojích

Hledat frázi Lurex ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Lurex na Google obrázcích

Najít termín Lurex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Lurex ve Wikizdrojích

Hledat výraz Lurex na Google.cz

Najít termín Lurex ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lurex například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je přesný význam slova Lurex? resp. co znamená slovo Lurex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lurex, odpověď na dotaz co je to Lurex?. Víte např. kdo to je Karel III. Britský? Znáte a víte kdo je Seneca? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v materiály. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.