Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Co je to Lurex? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lurex?

Lurex je název chráněné značky příze s kovovým leskem. Má tvar stužky a vyrábí se z hliníkové folie, která po obou stranách potažená polyesterem. Někdy se používá náhradní možnost – polyesterová stužka, která je hliníkovým prachem postříkána. Tyto stužky se upravují stříháním na jemnost 50-670 tex. K tomu se používají speciální stroje, řízené počítačem.
Jedná se o efektní niť používanou v brokátových tkaninách, v látkách na různé kostýmy nebo na speciální výrazné švy.


Co je to Lurex? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lurex. Co znamená odborný pojem Lurex z kategorie Materiály?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Lurex? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Lurex je v sekci Materiály

Klíčová slova: formulace, definice, slovník, slovo, přesný výraz, názvosloví, lexikon, pojem, význam, vysvětlení, Lurex, termín, Materiály, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, heslo, odborný výraz


Pojem Lurex je v kategorii Materiály, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Lurex ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Lurex ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Lurex ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Lurex na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lurex ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Lurex ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Lurex například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Lurex? resp. jaká je definice termínu Lurex? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lurex, odpověď na dotaz co je to Lurex?. Víte např. kdo to je Kardiak? Znáte a víte kdo je Pat a Mat? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Materiály). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.