Co je to?
Výraz, termín, definice slova Creative Commons. Co znamená odborný pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Co je to Creative Commons? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Creative Commons?

Creative Commons je název americké neziskovky, která se snaží o to, aby umožnila veřejnosti využívat a sdílet co nejvíce autorských děl legálně.
Jde o to, aby byla dodržena autorská práva, ale aby současně mohla veřejnost využívat díla v rámci těchto práv a vyhnout se tak potížím, které z autorských práv plynou.


Co je to Creative Commons? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Creative Commons. Co znamená odborný pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Creative Commons s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Creative Commons je v kategorii právo

Klíčová slova: definice pojmu, vysvětlení, slovník, právo, přesný výraz, právo, popis, co znamená, Creative Commons, termín, lexikon, terminologie, co to je, informace, názvosloví, význam, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Creative Commons je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Creative Commons? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Creative Commons (CC, česky zhruba tvůrčí společenství) je americká nezisková organizace, která si za cíl klade rozšířit množství autorských děl dostupných veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení.
Creative Commons nabízí škálu různých licenčních schémat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na užívání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. Cílem je omezit potíže, které platné autorské zákony kladou sdílení informací.

Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Creative Commons ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Creative Commons ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Creative Commons na Google.cz

Vyhledat slovo Creative Commons ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Creative Commons na Youtube

Vyhledat pojem Creative Commons ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Creative Commons například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Creative Commons? resp. co označuje slovo Creative Commons? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creative Commons, odpověď na dotaz co je to Creative Commons?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Keith Richards? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.