Co je to?
Odborný výraz, definice slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Co je to Creative Commons? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Creative Commons

Creative Commons je název americké neziskovky, která se snaží o to, aby umožnila veřejnosti využívat a sdílet co nejvíce autorských děl legálně.
Jde o to, aby byla dodržena autorská práva, ale aby současně mohla veřejnost využívat díla v rámci těchto práv a vyhnout se tak potížím, které z autorských práv plynou.


Co je to Creative Commons? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Creative Commons můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Creative Commons je v sekci právo

Klíčová slova: co je to Creative Commons?, názvosloví, synonymum, wiki, Creative Commons, význam slova, terminologie, význam pojmu, definice, slovo, přesný význam, heslo, odborné názvosloví, význam, popis, lexikon, informace, co znamená


Pojem Creative Commons je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Creative Commons? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Creative Commons (CC, česky zhruba tvůrčí společenství) je americká nezisková organizace, která si za cíl klade rozšířit množství autorských děl dostupných veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení.
Creative Commons nabízí škálu různých licenčních schémat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na užívání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. Cílem je omezit potíže, které platné autorské zákony kladou sdílení informací.

Hledejte výraz Creative Commons v dalších zdrojích

Hledat termín Creative Commons ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Creative Commons na Google.cz

Zkusit najít slovo Creative Commons ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Creative Commons ve Wikizdrojích

Najít pojem Creative Commons ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creative Commons ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Creative Commons například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Creative Commons? resp. co přesně označuje termín Creative Commons? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creative Commons, odpověď na dotaz co je to Creative Commons?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Jaroslava Obermaierová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.