Co je to?
Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Co je to Creative Commons? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Creative Commons

Creative Commons je název americké neziskovky, která se snaží o to, aby umožnila veřejnosti využívat a sdílet co nejvíce autorských děl legálně.
Jde o to, aby byla dodržena autorská práva, ale aby současně mohla veřejnost využívat díla v rámci těchto práv a vyhnout se tak potížím, které z autorských práv plynou.


Co je to Creative Commons? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Creative Commons se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, heslo, lexikon, význam slova, Právo, Creative Commons, definice, termín, vysvětlení, formulace, slovník, přesný výraz, co to je, synonymum, co je to Creative Commons?, odborné názvosloví, wiki


Pojem Creative Commons je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Creative Commons?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Creative Commons (CC, česky zhruba tvůrčí společenství) je americká nezisková organizace, která si za cíl klade rozšířit množství autorských děl dostupných veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení.
Creative Commons nabízí škálu různých licenčních schémat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na užívání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. Cílem je omezit potíže, které platné autorské zákony kladou sdílení informací.

Jiné zdroje informací o pojmu Creative Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creative Commons ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Creative Commons ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Creative Commons ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Creative Commons ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Creative Commons ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Creative Commons na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Creative Commons například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Creative Commons? resp. co to je Creative Commons? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creative Commons, odpověď na dotaz co je to Creative Commons?. Víte např. kdo to je Nacista? Znáte a víte kdo je Wotan? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.