Co je to?
Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Co je to Creative Commons? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Creative Commons?

Creative Commons je název americké neziskovky, která se snaží o to, aby umožnila veřejnosti využívat a sdílet co nejvíce autorských děl legálně.
Jde o to, aby byla dodržena autorská práva, ale aby současně mohla veřejnost využívat díla v rámci těchto práv a vyhnout se tak potížím, které z autorských práv plynou.


Co je to Creative Commons? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Creative Commons sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Creative Commons patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný význam, formulace, informace, význam pojmu, definice pojmu, co je to Creative Commons?, slovník, význam slova, názvosloví, co znamená, terminus technicus, Creative Commons, terminologie, Právo, přesný výraz, wiki, lexikon, Právo


Pojem Creative Commons je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Creative Commons?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Creative Commons (CC, česky zhruba tvůrčí společenství) je americká nezisková organizace, která si za cíl klade rozšířit množství autorských děl dostupných veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení.
Creative Commons nabízí škálu různých licenčních schémat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na užívání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. Cílem je omezit potíže, které platné autorské zákony kladou sdílení informací.

Hledejte pojem Creative Commons v následujících vyhledávačích

Najít heslo Creative Commons ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Creative Commons ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Creative Commons ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Creative Commons ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Creative Commons ve Wikislovníku

Hledat heslo Creative Commons ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Creative Commons například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Creative Commons? resp. jaká je definice slova Creative Commons? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creative Commons, odpověď na dotaz co je to Creative Commons?. Víte např. kdo to je Fandom? Znáte a víte kdo je Milenka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.