Co je to?
Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Co je to Creative Commons? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Creative Commons?

Creative Commons je název americké neziskovky, která se snaží o to, aby umožnila veřejnosti využívat a sdílet co nejvíce autorských děl legálně.
Jde o to, aby byla dodržena autorská práva, ale aby současně mohla veřejnost využívat díla v rámci těchto práv a vyhnout se tak potížím, které z autorských práv plynou.


Co je to Creative Commons? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Creative Commons. Co znamená pojem Creative Commons z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Creative Commons s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Creative Commons patří do kategorie Právo

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, Právo, definice pojmu, co to je, slovo, význam pojmu, terminologie, popis, heslo, význam, slovník, synonymum, formulace, Creative Commons, co je to Creative Commons?, vysvětlení, pojem


Pojem Creative Commons je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Creative Commons?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Creative Commons (CC, česky zhruba tvůrčí společenství) je americká nezisková organizace, která si za cíl klade rozšířit množství autorských děl dostupných veřejnosti k legálnímu využívání a sdílení.
Creative Commons nabízí škálu různých licenčních schémat, která držitelům autorských práv umožňují nabídnout některá práva na užívání díla veřejnosti, zatímco jiná práva jim stále zůstávají. Cílem je omezit potíže, které platné autorské zákony kladou sdílení informací.

Zkuste zjistit více informací o slovu Creative Commons v následujících zdrojích

Hledat slovo Creative Commons ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Creative Commons ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Creative Commons ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Creative Commons na Google.cz

Hledat videa s názvem Creative Commons na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creative Commons ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Creative Commons například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Creative Commons? resp. jaký je význam slova Creative Commons? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creative Commons, odpověď na dotaz co je to Creative Commons?. Víte např. kdo to je Bufeťák? Znáte a víte kdo je Milenka? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.