Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergometrie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ergometrie?

Ergometrie je název lékařské metody, jejíž podstatou je sledování práce srdce při určité zátěži. Pro vyvolání zátěžového stavu se využívá buď běžecký pás nebo bicyklový ergometr. Pacientovi jsou na hrudník a končetiny umístěny elektrody, které snímají tepovou frekvenci a EKG.
Jde o náročnější druh vyšetření, klade nároky zvláště na fyzičku. Pacient navíc nesmí před vyšetřením kouřit ani požívat alkohol. V některých případech je nutno upravit i dávkování léků.


Co je to Ergometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Ergometrie s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ergometrie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, definice pojmu, heslo, přesný význam, terminologie, názvosloví, odborný výraz, Lékařství, informace, význam, termín, synonymum, co to je, pojem, slovo, význam slova, wiki


Pojem Ergometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ergometrie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ergometrie je lékařská metoda, která sleduje srdce při zátěži. Nejčastěji se k vyšetření používá bicyklový ergometr nebo běžící pás. Při testu se zaznamenává EKG a tepová frekvence. Přístroj po dobu zátěže snímá tepovou frekvenci pomocí elektrod, které jsou připevněny na hrudník a končetiny. Vyšetření je fyzicky náročné, 12 hodin před testem by testovaný neměl pít alkohol ani kouřit, někdy je nutná úprava léků.

Další zdroje informací o slovu Ergometrie

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ergometrie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Ergometrie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ergometrie ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ergometrie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Ergometrie ve Wikislovníku

Hledat pojem Ergometrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergometrie například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ergometrie? resp. co znamená výraz Ergometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergometrie, odpověď na dotaz co je to Ergometrie?. Víte např. kdo to je Ivana Chýlková? Znáte a víte kdo je Hoggy? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.