Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergometrie? Význam slova

Co znamená termín Ergometrie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ergometrie je název lékařské metody, jejíž podstatou je sledování práce srdce při určité zátěži. Pro vyvolání zátěžového stavu se využívá buď běžecký pás nebo bicyklový ergometr. Pacientovi jsou na hrudník a končetiny umístěny elektrody, které snímají tepovou frekvenci a EKG.
Jde o náročnější druh vyšetření, klade nároky zvláště na fyzičku. Pacient navíc nesmí před vyšetřením kouřit ani požívat alkohol. V některých případech je nutno upravit i dávkování léků.


Co je to Ergometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ergometrie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Ergometrie, odborný výraz, termín, popis, pojem, odborné názvosloví, Lékařství, význam pojmu, Lékařství, význam slova, formulace, terminologie, co je to Ergometrie?, co znamená, heslo, definice, synonymum, slovník


Pojem Ergometrie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ergometrie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ergometrie je lékařská metoda, která sleduje srdce při zátěži. Nejčastěji se k vyšetření používá bicyklový ergometr nebo běžící pás. Při testu se zaznamenává EKG a tepová frekvence. Přístroj po dobu zátěže snímá tepovou frekvenci pomocí elektrod, které jsou připevněny na hrudník a končetiny. Vyšetření je fyzicky náročné, 12 hodin před testem by testovaný neměl pít alkohol ani kouřit, někdy je nutná úprava léků.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Ergometrie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Ergometrie ve Wikislovníku

Hledat heslo Ergometrie ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Ergometrie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ergometrie na Youtube

Hledat pojem Ergometrie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergometrie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ergometrie? resp. co označuje slovo Ergometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergometrie, odpověď na dotaz co je to Ergometrie?. Víte např. kdo to je Antonie Chrástecká? Znáte a víte kdo je Kim Kardashian? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Ergometrie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.