Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ergometrie. Co znamená pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Co to je Ergometrie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Ergometrie?

Ergometrie je název lékařské metody, jejíž podstatou je sledování práce srdce při určité zátěži. Pro vyvolání zátěžového stavu se využívá buď běžecký pás nebo bicyklový ergometr. Pacientovi jsou na hrudník a končetiny umístěny elektrody, které snímají tepovou frekvenci a EKG.
Jde o náročnější druh vyšetření, klade nároky zvláště na fyzičku. Pacient navíc nesmí před vyšetřením kouřit ani požívat alkohol. V některých případech je nutno upravit i dávkování léků.


Co je to Ergometrie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ergometrie. Co znamená pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Ergometrie? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Ergometrie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, názvosloví, pojem, přesný význam, co je to Ergometrie?, definice, lexikon, informace, co znamená, wiki, popis, co to je, terminus technicus, Ergometrie, lékařství, význam slova, slovník


Pojem Ergometrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ergometrie můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ergometrie je lékařská metoda, která sleduje srdce při zátěži. Nejčastěji se k vyšetření používá bicyklový ergometr nebo běžící pás. Při testu se zaznamenává EKG a tepová frekvence. Přístroj po dobu zátěže snímá tepovou frekvenci pomocí elektrod, které jsou připevněny na hrudník a končetiny. Vyšetření je fyzicky náročné, 12 hodin před testem by testovaný neměl pít alkohol ani kouřit, někdy je nutná úprava léků.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ergometrie v následujících zdrojích

Najít heslo Ergometrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Ergometrie ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Ergometrie ve Wikislovníku

Hledat pojem Ergometrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Ergometrie ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Ergometrie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergometrie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Ergometrie? resp. jaký je přesný význam slova Ergometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergometrie, odpověď na dotaz co je to Ergometrie?. Víte např. kdo to je Gregor Mendel? Znáte a víte kdo je Ozzy Osbourne? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.