Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Co je to Ergometrie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ergometrie?

Ergometrie je název lékařské metody, jejíž podstatou je sledování práce srdce při určité zátěži. Pro vyvolání zátěžového stavu se využívá buď běžecký pás nebo bicyklový ergometr. Pacientovi jsou na hrudník a končetiny umístěny elektrody, které snímají tepovou frekvenci a EKG.
Jde o náročnější druh vyšetření, klade nároky zvláště na fyzičku. Pacient navíc nesmí před vyšetřením kouřit ani požívat alkohol. V některých případech je nutno upravit i dávkování léků.


Co je to Ergometrie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ergometrie. Co znamená odborný pojem Ergometrie z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ergometrie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, přesný význam, synonymum, význam, odborný výraz, co to je, slovník, heslo, popis, význam pojmu, přesný výraz, pojem, termín, lexikon, lékařství, lékařství, terminus technicus


Pojem Ergometrie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ergometrie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ergometrie je lékařská metoda, která sleduje srdce při zátěži. Nejčastěji se k vyšetření používá bicyklový ergometr nebo běžící pás. Při testu se zaznamenává EKG a tepová frekvence. Přístroj po dobu zátěže snímá tepovou frekvenci pomocí elektrod, které jsou připevněny na hrudník a končetiny. Vyšetření je fyzicky náročné, 12 hodin před testem by testovaný neměl pít alkohol ani kouřit, někdy je nutná úprava léků.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Ergometrie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ergometrie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Ergometrie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ergometrie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ergometrie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ergometrie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ergometrie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ergometrie? resp. co se skrývá pod slovem Ergometrie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ergometrie, odpověď na dotaz co je to Ergometrie?. Víte např. kdo to je Barry Gibb? Znáte a víte kdo je Emanuel Rádl? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.