Co je to?
Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Co je to Markýza? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Markýza?

Markýza je název odlehčené konstrukce, sloužící k zastínění a ochraně vchodů, balkonů, venkovních posezení nebo také jako zastřešení teras a pergol. Základní úlohou markýzy je ochraňovat proti slunci.
Novější typy jsou vodotěsné a chrání tak i proti další nepřízni počasí, proto se nejčastěji nacházejí na vchody do domů, výlohami, okny nebo balkony. Typické jsou pro venkovní části a terasy kaváren a restaurací.


Co je to Markýza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Markýza sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Markýza je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: slovo, význam pojmu, Stavebnictví, pojem, informace, přesný význam, formulace, význam, definice pojmu, co znamená, význam slova, názvosloví, terminus technicus, co to je, synonymum, přesný výraz, termín, co je to Markýza?


Pojem Markýza je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Markýza? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Markýza je lehká konstrukce, nejčastěji umisťovaná nad vchodem domu, oknem či balkonem. Často se také používá k zastínění teras nebo zastřešení pergol. Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana (slouží jakožto stínící prvek). Současné markýzy jsou ovšem také vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat u venkovních posezení kaváren a restaurací (typicky ve Středozemí).

Další zdroje informací

Hledat pojem Markýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Markýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Markýza ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Markýza ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Markýza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Markýza ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Markýza například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Markýza? resp. jaký je přesný význam slova Markýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Markýza, odpověď na dotaz co je to Markýza?. Víte např. kdo to je Belzebub? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Markýza i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.