Co je to?
Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Co je to Markýza? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Markýza?

Markýza je název odlehčené konstrukce, sloužící k zastínění a ochraně vchodů, balkonů, venkovních posezení nebo také jako zastřešení teras a pergol. Základní úlohou markýzy je ochraňovat proti slunci.
Novější typy jsou vodotěsné a chrání tak i proti další nepřízni počasí, proto se nejčastěji nacházejí na vchody do domů, výlohami, okny nebo balkony. Typické jsou pro venkovní části a terasy kaváren a restaurací.


Co je to Markýza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Markýza se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: wiki, lexikon, informace, slovo, popis, Stavebnictví, definice, heslo, odborné názvosloví, formulace, co je to Markýza?, pojem, co znamená, názvosloví, co to je, terminus technicus, přesný význam, Markýza


Pojem Markýza je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Markýza? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Markýza je lehká konstrukce, nejčastěji umisťovaná nad vchodem domu, oknem či balkonem. Často se také používá k zastínění teras nebo zastřešení pergol. Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana (slouží jakožto stínící prvek). Současné markýzy jsou ovšem také vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat u venkovních posezení kaváren a restaurací (typicky ve Středozemí).

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat výraz Markýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Markýza ve vyhledávači Qwant

Najít termín Markýza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Markýza ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Markýza ve Wikizdrojích

Hledat pojem Markýza ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Markýza například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Markýza? resp. co znamená Markýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Markýza, odpověď na dotaz co je to Markýza?. Víte např. kdo to je Marek Lambora? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.