Co je to?
Definice odborného termínu, slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Co je Markýza?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Markýza?

Markýza je název odlehčené konstrukce, sloužící k zastínění a ochraně vchodů, balkonů, venkovních posezení nebo také jako zastřešení teras a pergol. Základní úlohou markýzy je ochraňovat proti slunci.
Novější typy jsou vodotěsné a chrání tak i proti další nepřízni počasí, proto se nejčastěji nacházejí na vchody do domů, výlohami, okny nebo balkony. Typické jsou pro venkovní části a terasy kaváren a restaurací.


Co je to Markýza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Markýza patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: co je to Markýza?, stavebnictví, popis, terminologie, odborný výraz, význam slova, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, Markýza, co to je, formulace, informace, stavebnictví, přesný význam, vysvětlení, termín, slovník


Pojem Markýza je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Markýza? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Markýza je lehká konstrukce, nejčastěji umisťovaná nad vchodem domu, oknem či balkonem. Často se také používá k zastínění teras nebo zastřešení pergol. Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana (slouží jakožto stínící prvek). Současné markýzy jsou ovšem také vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat u venkovních posezení kaváren a restaurací (typicky ve Středozemí).

Hledejte pojem Markýza v následujících vyhledávačích

Najít slovo Markýza ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Markýza ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Markýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Markýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Markýza na Google obrázcích

Vyhledat heslo Markýza ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Markýza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je význam slova Markýza? resp. co znamená Markýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Markýza, odpověď na dotaz co je to Markýza?. Víte např. kdo to je Tereza Chlebovská? Znáte a víte kdo je Patrick Swayze? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Markýza i v jiné sekci než v stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, bazén, markýza, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.