Co je to?
Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Co je to Markýza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Markýza?

Markýza je název odlehčené konstrukce, sloužící k zastínění a ochraně vchodů, balkonů, venkovních posezení nebo také jako zastřešení teras a pergol. Základní úlohou markýzy je ochraňovat proti slunci.
Novější typy jsou vodotěsné a chrání tak i proti další nepřízni počasí, proto se nejčastěji nacházejí na vchody do domů, výlohami, okny nebo balkony. Typické jsou pro venkovní části a terasy kaváren a restaurací.


Co je to Markýza? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Markýza. Co znamená pojem Markýza z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Markýza) můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Markýza patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: slovník, wiki, Stavebnictví, co je to Markýza?, lexikon, odborné názvosloví, Stavebnictví, heslo, terminus technicus, názvosloví, slovo, přesný význam, definice pojmu, pojem, Markýza, informace, formulace, význam


Pojem Markýza je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Markýza píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Markýza je lehká konstrukce, nejčastěji umisťovaná nad vchodem domu, oknem či balkonem. Často se také používá k zastínění teras nebo zastřešení pergol. Primárním účelem markýzy je protisluneční ochrana (slouží jakožto stínící prvek). Současné markýzy jsou ovšem také vodotěsné a umožňují tak posezení za téměř libovolného počasí. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat u venkovních posezení kaváren a restaurací (typicky ve Středozemí).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Markýza ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Markýza ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Markýza ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Markýza na Google.cz

Vyhledat heslo Markýza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Markýza ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Markýza například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Markýza? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Markýza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Markýza, odpověď na dotaz co je to Markýza?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Šatnář? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Markýza hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.