Co je to?
Odborný výraz, definice slova Marže. Co znamená slovo Marže z kategorie Ekonomie?

Co je Marže?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Marže

Mezi všeobecně používané ekonomické pojmy patří i slovo marže. Ve finanční analýze se toto slovo používá pro rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou u zboží nebo služby. Může se vyjadřovat v absolutních číslech nebo v přepočtu na procenta, které se vytvářejí podle určitého vzorce. Samotná marže se však nerovná zisku obchodníka, protože do tohoto počítání se ještě musí přidat náklady na provoz jako energie, nájemné či mzdy pro pracovníky.


Co je to Marže? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Marže. Co znamená slovo Marže z kategorie Ekonomie?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Marže patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, ekonomie, odborný výraz, názvosloví, co je to Marže?, terminologie, informace, odborné názvosloví, pojem, co znamená, význam pojmu, definice pojmu, slovo, slovník, heslo, přesný význam, formulace, přesný výraz


Pojem Marže je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Marže?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou na zboží nebo službě. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech. Důležité je si uvědomit, že marže obchodníka není zisk. Zisk je marže snížená o náklady spojené s prodejem zboží či služby, jako například mzdové náklady, nájemné, elektřina atd.

Hledejte výraz Marže v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Marže ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Marže ve Wikislovníku

Najít termín Marže ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Marže na Youtube

Najít heslo Marže ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Marže na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marže například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už víte jaký je přesný význam slova Marže? resp. co označuje slovo Marže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marže, odpověď na dotaz co je to Marže?. Víte např. kdo to je Kateřina Cajthamlová? Znáte a víte kdo je Pedant? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.