Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Co je to Marže? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Marže

Mezi všeobecně používané ekonomické pojmy patří i slovo marže. Ve finanční analýze se toto slovo používá pro rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou u zboží nebo služby. Může se vyjadřovat v absolutních číslech nebo v přepočtu na procenta, které se vytvářejí podle určitého vzorce. Samotná marže se však nerovná zisku obchodníka, protože do tohoto počítání se ještě musí přidat náklady na provoz jako energie, nájemné či mzdy pro pracovníky.


Co je to Marže? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marže s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Marže se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: pojem, přesný význam, co znamená, co je to Marže?, význam, synonymum, Ekonomie, odborný výraz, formulace, názvosloví, vysvětlení, wiki, slovník, definice, význam pojmu, definice pojmu, lexikon, Marže


Pojem Marže je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Marže?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou na zboží nebo službě. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech. Důležité je si uvědomit, že marže obchodníka není zisk. Zisk je marže snížená o náklady spojené s prodejem zboží či služby, jako například mzdové náklady, nájemné, elektřina atd.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marže ve Wikimedia Commons

Najít pojem Marže ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Marže na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marže ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Marže ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Marže ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marže například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Marže? resp. co přesně označuje termín Marže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marže, odpověď na dotaz co je to Marže?. Víte např. kdo to je Nymfa? Znáte a víte kdo je Asketa? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.