Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Co je to Marže? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Marže

Mezi všeobecně používané ekonomické pojmy patří i slovo marže. Ve finanční analýze se toto slovo používá pro rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou u zboží nebo služby. Může se vyjadřovat v absolutních číslech nebo v přepočtu na procenta, které se vytvářejí podle určitého vzorce. Samotná marže se však nerovná zisku obchodníka, protože do tohoto počítání se ještě musí přidat náklady na provoz jako energie, nájemné či mzdy pro pracovníky.


Co je to Marže? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Marže? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Marže patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: informace, význam slova, názvosloví, přesný výraz, Ekonomie, definice pojmu, vysvětlení, wiki, pojem, co je to Marže?, Marže, význam, přesný význam, Ekonomie, slovo, termín, význam pojmu, odborné názvosloví


Pojem Marže je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Marže? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou na zboží nebo službě. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech. Důležité je si uvědomit, že marže obchodníka není zisk. Zisk je marže snížená o náklady spojené s prodejem zboží či služby, jako například mzdové náklady, nájemné, elektřina atd.

Další zdroje informací

Hledat pojem Marže ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Marže ve Wikizdrojích

Hledat heslo Marže ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Marže ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Marže ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Marže ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Marže například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Marže? resp. co to je Marže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marže, odpověď na dotaz co je to Marže?. Víte např. kdo to je Čehún? Znáte a víte kdo je Asketa? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.