Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Co je to Marže? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Marže?

Mezi všeobecně používané ekonomické pojmy patří i slovo marže. Ve finanční analýze se toto slovo používá pro rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou u zboží nebo služby. Může se vyjadřovat v absolutních číslech nebo v přepočtu na procenta, které se vytvářejí podle určitého vzorce. Samotná marže se však nerovná zisku obchodníka, protože do tohoto počítání se ještě musí přidat náklady na provoz jako energie, nájemné či mzdy pro pracovníky.


Co je to Marže? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marže. Co znamená odborný pojem Marže z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Marže s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Marže se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Ekonomie, vysvětlení, co je to Marže?, popis, termín, význam pojmu, terminologie, heslo, definice, přesný výraz, Ekonomie, Marže, přesný význam, co znamená, lexikon, význam slova, co to je, slovo


Pojem Marže je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Marže? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Marže je pojem používaný ve finanční analýze, který vyjadřuje rozdíl mezi prodejní a nákupní cenou na zboží nebo službě. Vyjadřuje se buď absolutně nebo v procentech. Důležité je si uvědomit, že marže obchodníka není zisk. Zisk je marže snížená o náklady spojené s prodejem zboží či služby, jako například mzdové náklady, nájemné, elektřina atd.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Marže na Google.cz

Zkusit najít heslo Marže ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Marže ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Marže ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marže ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Marže ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Marže například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Marže? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Marže? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marže, odpověď na dotaz co je to Marže?. Víte např. kdo to je Puritán? Znáte a víte kdo je Alexandr Veliký? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.