Co je to?
Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je to Děropáč? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Děropáč?

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Děropáč patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: terminologie, odborné názvosloví, informace, význam slova, formulace, co je to Děropáč?, Nástroje, názvosloví, termín, slovo, lexikon, terminus technicus, slovník, definice, význam pojmu, synonymum, Nástroje, popis


Pojem Děropáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Děropáč?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Děropáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Děropáč ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děropáč ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Děropáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Děropáč? resp. co je to Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Jogín? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.