Co je to?
Výraz, termín, definice slova Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je to Děropáč? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Děropáč

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Děropáč patří do kategorie nástroje

Klíčová slova: co znamená, termín, Děropáč, wiki, přesný význam, nástroje, co je to Děropáč?, synonymum, význam, lexikon, slovník, pojem, vysvětlení, formulace, přesný výraz, názvosloví, informace, definice


Pojem Děropáč je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Děropáč? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Zkuste zjistit více informací o slovu Děropáč v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Děropáč ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Děropáč ve Wikizdrojích

Hledat pojem Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Děropáč na Youtube

Vyhledat pojem Děropáč ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Děropáč? resp. co znamená výraz Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Materialista? Znáte a víte kdo je Protektor? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nástroje). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.