Co je to?
Definice výrazu Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co to je Děropáč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Děropáč

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Definice výrazu Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Děropáč je v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovník, Děropáč, synonymum, co to je, termín, význam, informace, nástroje, vysvětlení, terminus technicus, slovo, pojem, definice, přesný výraz, heslo, význam slova, odborné názvosloví, nástroje


Pojem Děropáč je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Děropáč? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Jiné zdroje informací o pojmu Děropáč

Zkusit najít Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Děropáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Děropáč ve Wikizdrojích

Hledat termín Děropáč na Google.cz

Hledat videa s názvem Děropáč na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Děropáč? resp. co vlastně znamená slovo Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Dan Ťok? Znáte a víte kdo je John Hopkinson? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledat odborný výraz Děropáč i v jiné sekci než je kategorie nástroje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.