Co je to?
Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je to Děropáč? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Děropáč

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Děropáč? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Děropáč je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: názvosloví, význam, pojem, popis, odborný výraz, co to je, slovo, co znamená, terminologie, vysvětlení, formulace, informace, přesný význam, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, význam slova, termín


Pojem Děropáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Děropáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Děropáč ve Wikipedii

Hledat výraz Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Děropáč ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Děropáč na Youtube

Zkusit najít termín Děropáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Děropáč? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Lech? Znáte a víte kdo je Pavel Tykač? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Děropáč hledat i v jiných kategoriích (než Nástroje) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.