Co je to?
Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je to Děropáč? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Děropáč?

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Děropáč se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: terminologie, formulace, přesný význam, Děropáč, význam, co znamená, odborný výraz, termín, synonymum, popis, pojem, význam pojmu, Nástroje, co je to Děropáč?, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, slovník


Pojem Děropáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Děropáč? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Děropáč na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Děropáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Děropáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Děropáč ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Děropáč? resp. jaká je definice termínu Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Someliér? Znáte a víte kdo je Jiří Grossmann? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.