Co je to?
Výraz, termín, definice slova Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je Děropáč? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Děropáč

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Děropáč. Co znamená odborný pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Děropáč sdílejte s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Děropáč je v kategorii nástroje

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, slovník, co znamená, terminus technicus, terminologie, wiki, popis, co to je, informace, přesný význam, definice, význam, odborné názvosloví, co je to Děropáč?, význam slova, formulace, pojem


Pojem Děropáč je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Děropáč? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Hledejte výraz Děropáč v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Děropáč ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Děropáč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Děropáč na Youtube

Zkusit najít pojem Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Děropáč ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Děropáč ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Děropáč? resp. co přesně znamená slovo Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Michel Foucault? Znáte a víte kdo je Bledá tvář? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Děropáč i v jiné kategorii než je sekce nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.