Co je to?
Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Co je to Děropáč? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Děropáč

Děropáč, jinak nazývaný též čepovní dláto, je pracovním nástrojem, druhem dláta, používaným při tvarování dřeva. Je tvořen nástrojovou ocelí a mívá dřevěnou rukojeť. S jeho pomocí se z výrobku odstraňuje materiál, který je nadbytečný a nachází se na místech, do kterých se nelze dostat jiným nástrojem.
Rukojeť děropáče je většinou ze dřeva a je velká tak, aby se dala pohodlně držet. Železná část má velikost podle toho, k jakým úkonům je určena. Tvar je takový, aby se s ním dalo i páčit a působit v různých směrech. S nástrojem je možno dlabat, páčit, vysekávat spoje a podobně. K děropáčům patří i speciální dláta, například pro výrobu hudebních nástrojů.


Co je to Děropáč? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Děropáč. Co znamená pojem Děropáč z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Děropáč doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Děropáč se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, co znamená, wiki, význam slova, definice, pojem, odborné názvosloví, synonymum, lexikon, heslo, přesný výraz, slovo, Děropáč, význam, slovník, popis, definice pojmu


Pojem Děropáč je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Děropáč?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Děropáč (také čepovní dláto) je typ dláta, které se používá k obrábění dřeva. Jde o pracovní nástroj z nástrojové oceli, zpravidla s dřevěnou rukojetí. Slouží k oddělení přebytečného materiálu z obrobku v místech, která jsou špatně dostupná jinými nástroji.

Jiné zdroje informací o pojmu Děropáč

Hledat pojem Děropáč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Děropáč ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Děropáč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Děropáč ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Děropáč ve Wikizdrojích

Hledat slovo Děropáč ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Děropáč například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Děropáč? resp. co přesně označuje termín Děropáč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Děropáč, odpověď na dotaz co je to Děropáč?. Víte např. kdo to je Grázl? Znáte a víte kdo je Petr Iljič Čajkovskij? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nástroje). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.