Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Falešná svíčková. Co znamená pojem Falešná svíčková z kategorie Jídlo?

Co je Falešná svíčková?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Falešná svíčková

Takzvaná "falešná svíčková" je alternativní (rychlejší a jednodušší) způsob přípravy oblíbeného pokrmu české kuchyně, jehož "správný" postup je jinak časově náročný.


Co je to Falešná svíčková? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Falešná svíčková. Co znamená pojem Falešná svíčková z kategorie Jídlo?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Falešná svíčková? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Falešná svíčková se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: pojem, co znamená, slovník, informace, co to je, odborný výraz, terminologie, význam slova, synonymum, význam pojmu, formulace, přesný význam, odborné názvosloví, definice, jídlo, názvosloví, terminus technicus, Falešná svíčková


Pojem Falešná svíčková je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Falešná svíčková? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Svíčková je cenný druh hovězího masa. Svíčková na smetaně se z úsporných důvodů často připravuje jako tzv. „falešná svíčková“, tj. s hovězím zadním či jiným druhem masa. Původ názvu svíčková podle Ivy Pospíšilové není jasný, v Lidovkách.cz uvedla v roce 2014 tři možná vysvětlení: vizuální podobnost tenkého svalu se svící, množství loje v okolí tohoto svalu, či tradice hostiny pří svíčkách, kterou řezničtí mistři byli povinni jednou ročně vystrojovat tovaryšům.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Falešná svíčková ve Wikimedia Commons

Najít výraz Falešná svíčková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Falešná svíčková na Youtube

Zkusit najít výraz Falešná svíčková ve Wikizdrojích

Zkusit najít Falešná svíčková ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Falešná svíčková ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Falešná svíčková například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Falešná svíčková? resp. co znamená Falešná svíčková? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Falešná svíčková, odpověď na dotaz co je to Falešná svíčková?. Víte např. kdo to je Oleksandr Turčynov? Znáte a víte kdo je Otčím? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, jahoda, falešná svíčková, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.