Co je to?
Definice výrazu, termínu Podtlak. Co znamená odborný pojem Podtlak z kategorie Fyzika?

Co je Podtlak? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Podtlak?

Podtlak je jedním z druhů tlaku, používaných v porovnání s atmosférickým tlakem. Jde o takový stav, kdy v určitém prostoru vznikne nižší tlak než v jeho okolí. Pokud je tedy nějaký prostor propojen s vnějším okolím, bude do prostoru, kde je podtlak, proudit vzduch z okolního prostředí. Podtlak je vždy nutno porovnávat s atmosférickým tlakem. Ten vzniká při působení tlakové síly atmosférických vrstev. Vzniká jako důsledek působení gravitace Země. Klesá se stoupající nadmořskou výškou, největší je u hladiny moře.
Druhy tlaku se již v 17. století zabýval fyzik italské národnosti Evangelista Torricelli. Ten změřil atmosférický tlak jako první. Výsledek jeho měření byl pojmenován jako normální atmosférický tlak. Tlak byl dále zkoumán v uzavřené nádobě, kde se tlak uvnitř porovnával s atmosférickým tlakem. Pokud byl tlak plynu větší než atmosférický tlak, byl označen jako přetlak, nejnižší možný tlak je vakuum a tlak menší než atmosférický je právě podtlak.


Co je to Podtlak? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Podtlak. Co znamená odborný pojem Podtlak z kategorie Fyzika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Podtlak je v kategorii fyzika

Klíčová slova: význam pojmu, odborné názvosloví, význam, heslo, termín, co je to Podtlak?, fyzika, slovník, význam slova, slovo, definice pojmu, definice, terminus technicus, lexikon, popis, přesný výraz, wiki, vysvětlení


Pojem Podtlak je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Podtlak ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Podtlak ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Podtlak ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Podtlak na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Podtlak ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Podtlak ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Podtlak například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Podtlak? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Podtlak? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Podtlak, odpověď na dotaz co je to Podtlak?. Víte např. kdo to je Eric Clapton? Znáte a víte kdo je Marek Lahoda? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v fyzika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?