Co je to?
Definice výrazu Kýč. Co znamená odborný pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je Kýč?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kýč?

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.

Co je to Kýč? Význam slova, termín, Definice výrazu Kýč. Co znamená odborný pojem Kýč z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kýč? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Kýč je v sekci kultura

Klíčová slova: informace, definice pojmu, heslo, význam slova, terminologie, kultura, význam pojmu, pojem, termín, význam, odborné názvosloví, kultura, přesný výraz, slovník, slovo, definice, vysvětlení, co znamená


Pojem Kýč je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýč? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Zkuste zjistit více informací o slovu Kýč v následujících zdrojích

Hledat výraz Kýč ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Kýč ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kýč ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kýč na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kýč ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Kýč ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýč například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice termínu Kýč? resp. co přesně označuje termín Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je Aťka Janoušková? Znáte a víte kdo je Michael Kors? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v kultura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, Detaily sochy, kýč, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.