Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je to Kýč? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kýč

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.

Co je to Kýč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kýč s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kýč je v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, co znamená, význam slova, terminologie, význam, definice, Kultura, termín, odborný výraz, vysvětlení, slovo, Kýč, popis, terminus technicus, wiki, význam pojmu, co je to Kýč?


Pojem Kýč je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kýč?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít slovo Kýč ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Kýč ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kýč ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kýč ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Kýč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kýč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýč například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kýč? resp. jaká je definice slova Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je Rupert Murdoch? Znáte a víte kdo je Obchodní zástupce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.