Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Co je to Kýč? Význam slova

Co znamená termín Kýč? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Umění určuje, jaká díla splňují rámec dobrého vkusu a která už patří mezi kýče. Jako kýč se tedy označují díla přehnaně zdobená, triviální, napodobeniny nebo nekvalitní ztvárnění tématu. Kýč se nemusí vyskytovat pouze v umění, ale můžeme ho najít i v předmětech denní potřeby. Stanovení kýče je z velké části individuální, a proto existuje celá řada definic.


Co je to Kýč? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kýč. Co znamená pojem Kýč z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kýč? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kýč je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co to je, Kýč, informace, přesný výraz, popis, heslo, termín, odborné názvosloví, Kultura, terminologie, Kultura, synonymum, co je to Kýč?, formulace, význam pojmu, pojem, definice, názvosloví


Pojem Kýč je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kýč? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kýč (z něm. Kitsch) je druh umění, které se snaží sentimentálně zapůsobit pomocí jednoduchých, přehnaných emocí. Ty se snaží prezentovat jako velkolepější, než ve skutečnosti jsou. Často je označován za nízké umění.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Kýč na Google.cz

Hledat výraz Kýč ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kýč na Youtube

Zkusit najít výraz Kýč ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kýč ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Kýč ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kýč například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kýč? resp. co přesně označuje termín Kýč? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kýč, odpověď na dotaz co je to Kýč?. Víte např. kdo to je Guma? Znáte a víte kdo je Separatista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.