Co je to?
Definice výrazu, termínu Bionika. Co znamená odborný pojem Bionika z kategorie Věda?

Co je Bionika? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Bionika?

Bionika je pojmenování pro vědní obor, který se zabývá studiem biologických systémů a procesů s cílem vytvářet nová technologická řešení a inovace inspirované přírodou. Zasshuje d více vědeckých odvětví. Slovo bionika pochází z řečtiny, ze slov bios čili život, a techné, neboli umění či technika. Bionika kombinuje poznatky z biologie, medicíny, elektroniky, robotiky, materiálového inženýrství a dalších příbuzných oborů. Základní myšlenkou bioniky je, že příroda představuje bohatý zdroj inspirace a vzorů pro vývoj nových technologií. Biologické systémy, jako jsou organismy, orgány, tkáně a buňky, se vyvíjely miliardy let a optimalizovaly se pro konkrétní funkce a prostředí. Bionika se zaměřuje na studium a porozumění biologickým vzorům, procesům a strukturám a jejich adaptaci na technologická řešení.
Zkoumají a analyzují mechanismy pohybu zvířat, schopnosti vnímání a reakce na podněty, struktury a vlastnosti materiálů v přírodě atd. Na základě těchto poznatků se pak vyvíjejí nové materiály, zařízení, roboti a systémy, které napodobují biologické vzory. Příklady aplikací bioniky zahrnují vývoj lepších umělých končetin a protéz, robotů s pohyblivostí a chováním podobným živočichům, nanomateriálů s vlastnostmi inspirovanými biologickými strukturami, či design inovativních leteckých konstrukcí založených na letu ptáků.


Co je to Bionika? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bionika. Co znamená odborný pojem Bionika z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bionika s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Bionika je v kategorii věda

Klíčová slova: heslo, synonymum, lexikon, popis, pojem, termín, přesný výraz, význam pojmu, formulace, význam slova, terminus technicus, věda, co to je, co znamená, informace, wiki, terminologie, názvosloví


Pojem Bionika je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Bionika v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Bionika ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Bionika na Youtube

Hledat termín Bionika ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Bionika ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Bionika ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Bionika ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bionika například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě nyní již víte co je to Bionika? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bionika? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bionika, odpověď na dotaz co je to Bionika?. Víte např. kdo to je Jitka Schneiderová? Znáte a víte kdo je Daniel Bernoulli? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.