Co je to?
Definice výrazu, termínu Střídavý proud. Co znamená odborný pojem Střídavý proud z kategorie Fyzika?

Co je to Střídavý proud? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Střídavý proud?

Střídavý proud označovaný také jako AC, je název pro elektrický proud. V čase se jeho směr mění, čímž se liší od proudu stejnoměrného. Střídavý proud je využíván pro snadnější výrobu a snadnějšímu vypínání v různých zařízeních, jako jsou například elektrárny nebo tam, kde je důležitý dálkový přenos.
Oproti stejnosměrnému proudu má střídavý proud řadu výhod, mnohem jednodušeji se vyrábí a distribuuje, rychle lze snižovat a zvyšovat napětí, přístroje k jeho ovládání mají menší velikost a není potřeba používat mechanické střídače. Přináší úspory na materiálu konstrukcí a má nižší provozní ztráty.


Co je to Střídavý proud? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Střídavý proud. Co znamená odborný pojem Střídavý proud z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Střídavý proud? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Střídavý proud se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: slovník, popis, význam pojmu, co znamená, názvosloví, Fyzika, přesný výraz, terminus technicus, terminologie, heslo, vysvětlení, pojem, přesný význam, Fyzika, význam slova, odborné názvosloví, co to je, termín


Pojem Střídavý proud je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Střídavý proud?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Střídavý proud, též AC (Alternating Current), symbol ∿, je termín označující elektrický proud, jehož směr se v čase mění, na rozdíl od stejnosměrného proudu DC (Direct Current), který protéká obvodem stále stejným směrem, i když jeho velikost může být proměnná.

Jiné informační zdroje o pojmu Střídavý proud

Najít výraz Střídavý proud ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Střídavý proud ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Střídavý proud na Google.cz

Vyhledat termín Střídavý proud ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Střídavý proud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Střídavý proud ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Střídavý proud například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Střídavý proud? resp. co to je Střídavý proud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Střídavý proud, odpověď na dotaz co je to Střídavý proud?. Víte např. kdo to je Tereza Engelová? Znáte a víte kdo je Bernard Madoff? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.