Co je to?
Výraz, termín, definice slova Střídavý proud. Co znamená odborný pojem Střídavý proud z kategorie Fyzika?

Co je to Střídavý proud? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Střídavý proud?

Střídavý proud označovaný také jako AC, je název pro elektrický proud. V čase se jeho směr mění, čímž se liší od proudu stejnoměrného. Střídavý proud je využíván pro snadnější výrobu a snadnějšímu vypínání v různých zařízeních, jako jsou například elektrárny nebo tam, kde je důležitý dálkový přenos.
Oproti stejnosměrnému proudu má střídavý proud řadu výhod, mnohem jednodušeji se vyrábí a distribuuje, rychle lze snižovat a zvyšovat napětí, přístroje k jeho ovládání mají menší velikost a není potřeba používat mechanické střídače. Přináší úspory na materiálu konstrukcí a má nižší provozní ztráty.


Co je to Střídavý proud? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Střídavý proud. Co znamená odborný pojem Střídavý proud z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Střídavý proud sdílet s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Střídavý proud patří do sekce fyzika

Klíčová slova: co znamená, fyzika, přesný výraz, wiki, vysvětlení, odborný výraz, co to je, definice pojmu, názvosloví, význam, přesný význam, terminus technicus, slovo, lexikon, co je to Střídavý proud?, termín, fyzika, význam slova


Pojem Střídavý proud je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Střídavý proud? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Střídavý proud, též AC (Alternating Current), symbol ∿, je termín označující elektrický proud, jehož směr se v čase mění, na rozdíl od stejnosměrného proudu DC (Direct Current), který protéká obvodem stále stejným směrem, i když jeho velikost může být proměnná.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Střídavý proud ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Střídavý proud ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Střídavý proud ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Střídavý proud ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Střídavý proud na Youtube

Vyhledat heslo Střídavý proud ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Střídavý proud například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Střídavý proud? resp. co označuje slovo Střídavý proud? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Střídavý proud, odpověď na dotaz co je to Střídavý proud?. Víte např. kdo to je Harlekýn? Znáte a víte kdo je Džamila Stehlíková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci fyzika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.