Co je to?
Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholik? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Melancholik?

Jeden ze čtyř základních temperamentů je i melancholik. Jedná se o labilního introverta. Podle Hippokratových názorů tento temperament ovlivňuje tělní tekutina černá žluč. Charakteristické rysy pro melancholik jsou tichost, přecitlivělost, pesimismus, rezervovanost a nespolečenskost. Navenek je v názorech a reakcích umírněný, nicméně uvnitř všechno značně prožívá. K situacím se často vrací.


Co je to Melancholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melancholik patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: co je to Melancholik?, terminus technicus, Psychologie, terminologie, co znamená, informace, přesný výraz, heslo, názvosloví, přesný význam, lexikon, definice pojmu, význam slova, popis, slovník, pojem, termín, wiki


Pojem Melancholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Melancholik? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melancholik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, labilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starých názorů (Hippokratés) ovlivňuje, je černá žluč (řecky melané cholé, odtud název). Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melancholik ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Melancholik ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholik ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Melancholik na Youtube

Najít výraz Melancholik ve vyhledávači Qwant

Najít termín Melancholik ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholik například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Melancholik? resp. co přesně označuje termín Melancholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholik, odpověď na dotaz co je to Melancholik?. Víte např. kdo to je Sara Sandeva? Znáte a víte kdo je Neonatolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.