Co je to?
Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholik? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Melancholik?

Jeden ze čtyř základních temperamentů je i melancholik. Jedná se o labilního introverta. Podle Hippokratových názorů tento temperament ovlivňuje tělní tekutina černá žluč. Charakteristické rysy pro melancholik jsou tichost, přecitlivělost, pesimismus, rezervovanost a nespolečenskost. Navenek je v názorech a reakcích umírněný, nicméně uvnitř všechno značně prožívá. K situacím se často vrací.


Co je to Melancholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melancholik se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: slovník, co je to Melancholik?, heslo, terminus technicus, formulace, informace, význam, termín, přesný výraz, slovo, lexikon, Psychologie, Melancholik, význam pojmu, odborný výraz, wiki, názvosloví, Psychologie


Pojem Melancholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Melancholik?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Melancholik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, labilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starých názorů (Hippokratés) ovlivňuje, je černá žluč (řecky melané cholé, odtud název). Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat výraz Melancholik ve Wikislovníku

Najít termín Melancholik na Google.cz

Hledat videa s názvem Melancholik na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Melancholik ve Wikimedia Commons

Najít výraz Melancholik ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Melancholik ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholik například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Melancholik? resp. jaký je význam pojmu Melancholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholik, odpověď na dotaz co je to Melancholik?. Víte např. kdo to je Karel Kryl? Znáte a víte kdo je Angiolog? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.