Co je to?
Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Co to je Melancholik? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Melancholik

Jeden ze čtyř základních temperamentů je i melancholik. Jedná se o labilního introverta. Podle Hippokratových názorů tento temperament ovlivňuje tělní tekutina černá žluč. Charakteristické rysy pro melancholik jsou tichost, přecitlivělost, pesimismus, rezervovanost a nespolečenskost. Navenek je v názorech a reakcích umírněný, nicméně uvnitř všechno značně prožívá. K situacím se často vrací.


Co je to Melancholik? Význam slova, termín, Definice výrazu Melancholik. Co znamená odborný pojem Melancholik z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Melancholik sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Melancholik je v kategorii Psychologie

Klíčová slova: terminologie, co to je, Melancholik, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, slovo, význam slova, lexikon, Psychologie, Psychologie, vysvětlení, význam pojmu, wiki, přesný výraz, informace, popis, termín


Pojem Melancholik je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Melancholik?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Melancholik je jeden ze čtyř druhů temperamentu, labilní introvert. Tělní tekutina, která ho podle starých názorů (Hippokratés) ovlivňuje, je černá žluč (řecky melané cholé, odtud název). Je tichý, přecitlivělý, nespolečenský, vážný, pesimistický, rigidní (nesnadně se přizpůsobuje). Prožívá hluboce a pomalu a k věcem se velmi často vrací. V názorech a reakcích navenek je střízlivý a umírněný, ale uvnitř sebe všechno hluboce prožívá. Z hlediska neurovědy u melancholika probíhá slabý vzruch a slabý útlum.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Melancholik ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Melancholik na Google.cz

Zkusit najít heslo Melancholik ve Wikislovníku

Hledat slovo Melancholik ve vyhledávači Yandex

Najít termín Melancholik ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Melancholik na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Melancholik například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Melancholik? resp. co přesně označuje termín Melancholik? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Melancholik, odpověď na dotaz co je to Melancholik?. Víte např. kdo to je Muftí? Znáte a víte kdo je Čeledín? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.