Co je to?
Definice výrazu Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Co je Antifa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Antifa?

Antifa je jedna ze zkratek pro označení tzv. Antifašistické akce, AFA. Jde o síť antifašisticky zaměřených skupin, které jsou neformální a nemají centrální vedení. Jejich cílem je radikální zásah proti krajní pravici. I když se tyto skupiny nechtějí označovat jako krajně levicové, bývají tak obvykle nazývány. Kromě toho tento název používají i antifašistické skupiny v jednotlivých oblastech nebo městech. Ty jsou zastánci radikálního antifašizmu neboli militantního antifašizmu.
První skupiny Antifa vnikly již v roce 1932. Jejími zakladateli byla komunistická strana a měly vystupovat proti rostoucímu nacizmu. Nově se Antifa objevila na západě Evropy v 80. letech. Nebyla již přímo spojena s komunisty nebo Německem. Bojuje s ideologiemi považovanými za autoritářské, fašistické, neonacistické, ultrapravicové a další. Bouří se i proti systému, který kontroluje lidi, zneužívá přírodu a vytváří stálé sociální a ekonomické rozdíly mezi lidmi.


Co je to Antifa? Význam slova, termín, Definice výrazu Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Antifa? se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Antifa je v sekci politika

Klíčová slova: definice, terminus technicus, informace, význam pojmu, synonymum, slovník, co to je, wiki, vysvětlení, politika, názvosloví, lexikon, slovo, význam, co znamená, termín, popis, Antifa


Pojem Antifa je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Antifa? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antifašistická akce (zkráceně Antifa, zkratka AFA) je decentralizovaná, neformální síť antifašistických skupin zaměřených na radikální potírání krajní pravice. Někteří političtí komentátoři tyto skupiny označují za krajně levicové, ty však toto označení samy odmítají.
Názvem Antifa se označují některé antifašistické skupiny, jejich název bývá doplněn jménem města či regionu, kde operují (například Antifa Přerov, Antifa Ostrava a podobně). Antifašistické skupiny obvykle zastávají militantní antifašismus (známý též jako radikální antifašismus). Tím se liší od jiných směrů v antifašistickém hnutí, zejména toho občanského, který v boji proti fašismu využívá primárně nenásilné prostředky jako demonstrace nebo petice.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít frázi Antifa ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Antifa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Antifa na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Antifa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antifa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Antifa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Antifa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Teď už víte co znamená slovo Antifa? resp. co to je Antifa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antifa, odpověď na dotaz co je to Antifa?. Víte např. kdo to je Macecha? Znáte a víte kdo je Kateřina Winterová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.