Co je to?
Definice výrazu, termínu Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Co je Antifa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Antifa?

Antifa je jedna ze zkratek pro označení tzv. Antifašistické akce, AFA. Jde o síť antifašisticky zaměřených skupin, které jsou neformální a nemají centrální vedení. Jejich cílem je radikální zásah proti krajní pravici. I když se tyto skupiny nechtějí označovat jako krajně levicové, bývají tak obvykle nazývány. Kromě toho tento název používají i antifašistické skupiny v jednotlivých oblastech nebo městech. Ty jsou zastánci radikálního antifašizmu neboli militantního antifašizmu.
První skupiny Antifa vnikly již v roce 1932. Jejími zakladateli byla komunistická strana a měly vystupovat proti rostoucímu nacizmu. Nově se Antifa objevila na západě Evropy v 80. letech. Nebyla již přímo spojena s komunisty nebo Německem. Bojuje s ideologiemi považovanými za autoritářské, fašistické, neonacistické, ultrapravicové a další. Bouří se i proti systému, který kontroluje lidi, zneužívá přírodu a vytváří stálé sociální a ekonomické rozdíly mezi lidmi.


Co je to Antifa? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Antifa se známými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Antifa je v kategorii politika

Klíčová slova: terminologie, synonymum, názvosloví, co je to Antifa?, Antifa, přesný význam, definice pojmu, odborný výraz, význam, pojem, politika, formulace, definice, popis, význam slova, vysvětlení, politika, heslo


Pojem Antifa je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Antifa dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Antifašistická akce (zkráceně Antifa, zkratka AFA) je decentralizovaná, neformální síť antifašistických skupin zaměřených na radikální potírání krajní pravice. Někteří političtí komentátoři tyto skupiny označují za krajně levicové, ty však toto označení samy odmítají.
Názvem Antifa se označují některé antifašistické skupiny, jejich název bývá doplněn jménem města či regionu, kde operují (například Antifa Přerov, Antifa Ostrava a podobně). Antifašistické skupiny obvykle zastávají militantní antifašismus (známý též jako radikální antifašismus). Tím se liší od jiných směrů v antifašistickém hnutí, zejména toho občanského, který v boji proti fašismu využívá primárně nenásilné prostředky jako demonstrace nebo petice.

Hledejte výraz Antifa v dalších zdrojích

Hledat výraz Antifa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Antifa ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Antifa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antifa ve Wikimedia Commons

Najít výraz Antifa ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Antifa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Antifa například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Antifa? resp. co znamená Antifa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antifa, odpověď na dotaz co je to Antifa?. Víte např. kdo to je Repetent? Znáte a víte kdo je Peter Stašák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.