Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Co je to Antifa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Antifa?

Antifa je jedna ze zkratek pro označení tzv. Antifašistické akce, AFA. Jde o síť antifašisticky zaměřených skupin, které jsou neformální a nemají centrální vedení. Jejich cílem je radikální zásah proti krajní pravici. I když se tyto skupiny nechtějí označovat jako krajně levicové, bývají tak obvykle nazývány. Kromě toho tento název používají i antifašistické skupiny v jednotlivých oblastech nebo městech. Ty jsou zastánci radikálního antifašizmu neboli militantního antifašizmu.
První skupiny Antifa vnikly již v roce 1932. Jejími zakladateli byla komunistická strana a měly vystupovat proti rostoucímu nacizmu. Nově se Antifa objevila na západě Evropy v 80. letech. Nebyla již přímo spojena s komunisty nebo Německem. Bojuje s ideologiemi považovanými za autoritářské, fašistické, neonacistické, ultrapravicové a další. Bouří se i proti systému, který kontroluje lidi, zneužívá přírodu a vytváří stálé sociální a ekonomické rozdíly mezi lidmi.


Co je to Antifa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Antifa? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Antifa je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, termín, slovník, význam slova, synonymum, vysvětlení, heslo, přesný význam, co to je, pojem, přesný výraz, politika, odborné názvosloví, Antifa, definice, definice pojmu, význam, wiki


Pojem Antifa je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat pojem Antifa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Antifa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Antifa ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Antifa na Google.cz

Hledat slovo Antifa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Antifa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antifa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Antifa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Antifa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antifa, odpověď na dotaz co je to Antifa?. Víte např. kdo to je Ellie Goulding? Znáte a víte kdo je Richard Wagner? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.