Co je to?
Výraz, termín, definice slova Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Co je to Antifa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Antifa?

Antifa je jedna ze zkratek pro označení tzv. Antifašistické akce, AFA. Jde o síť antifašisticky zaměřených skupin, které jsou neformální a nemají centrální vedení. Jejich cílem je radikální zásah proti krajní pravici. I když se tyto skupiny nechtějí označovat jako krajně levicové, bývají tak obvykle nazývány. Kromě toho tento název používají i antifašistické skupiny v jednotlivých oblastech nebo městech. Ty jsou zastánci radikálního antifašizmu neboli militantního antifašizmu.
První skupiny Antifa vnikly již v roce 1932. Jejími zakladateli byla komunistická strana a měly vystupovat proti rostoucímu nacizmu. Nově se Antifa objevila na západě Evropy v 80. letech. Nebyla již přímo spojena s komunisty nebo Německem. Bojuje s ideologiemi považovanými za autoritářské, fašistické, neonacistické, ultrapravicové a další. Bouří se i proti systému, který kontroluje lidi, zneužívá přírodu a vytváří stálé sociální a ekonomické rozdíly mezi lidmi.


Co je to Antifa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Antifa. Co znamená odborný pojem Antifa z kategorie Politika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Antifa s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Antifa patří do kategorie politika

Klíčová slova: termín, Antifa, formulace, terminologie, odborný výraz, politika, vysvětlení, co znamená, synonymum, význam pojmu, definice pojmu, význam slova, názvosloví, význam, slovník, definice, informace, lexikon


Pojem Antifa je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Antifa? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Antifašistická akce (zkráceně Antifa, zkratka AFA) je decentralizovaná, neformální síť antifašistických skupin zaměřených na radikální potírání krajní pravice. Někteří političtí komentátoři tyto skupiny označují za krajně levicové, ty však toto označení samy odmítají.
Názvem Antifa se označují některé antifašistické skupiny, jejich název bývá doplněn jménem města či regionu, kde operují (například Antifa Přerov, Antifa Ostrava a podobně). Antifašistické skupiny obvykle zastávají militantní antifašismus (známý též jako radikální antifašismus). Tím se liší od jiných směrů v antifašistickém hnutí, zejména toho občanského, který v boji proti fašismu využívá primárně nenásilné prostředky jako demonstrace nebo petice.

Další informace o pojmu Antifa hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít termín Antifa ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Antifa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Antifa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Antifa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Antifa ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Antifa na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antifa například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Antifa? resp. jaký je přesný význam slova Antifa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Antifa, odpověď na dotaz co je to Antifa?. Víte např. kdo to je Rejdař? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.