Co je to?
Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Co je AdBlock? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla AdBlock?

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici pojmu AdBlock sdílejte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz AdBlock je v kategorii software

Klíčová slova: definice, význam, vysvětlení, co znamená, terminologie, synonymum, odborný výraz, formulace, AdBlock, heslo, slovo, slovník, přesný výraz, terminus technicus, popis, přesný význam, názvosloví, význam slova


Pojem AdBlock je v kategorii software, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu AdBlock dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Pro další informace o termínu AdBlock zkuste tyto odkazy

Hledat frázi AdBlock na Google.cz

Najít výraz AdBlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín AdBlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem AdBlock na Youtube

Hledat termín AdBlock ve Wikizdrojích

Najít heslo AdBlock ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu AdBlock? resp. jaká je definice slova AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Dabér? Znáte a víte kdo je Wayne Gretzky? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo AdBlock i v jiné části webu než je kategorie software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.