Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Co to je AdBlock? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu AdBlock

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text AdBlock s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo AdBlock se nachází v sekci Software

Klíčová slova: formulace, význam slova, slovo, heslo, co znamená, co je to AdBlock?, termín, terminologie, názvosloví, AdBlock, Software, lexikon, význam, informace, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam


Pojem AdBlock je v kategorii Software, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu AdBlock můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Další informační zdroje o slovu AdBlock

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AdBlock ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem AdBlock ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo AdBlock na Google.cz

Hledat videa s názvem AdBlock na Youtube

Zkusit najít termín AdBlock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín AdBlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je AdBlock? resp. jaký je přesný význam slova AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Pedofil? Znáte a víte kdo je Ladislav Mrkvička? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Software. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.