Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Co to je AdBlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu AdBlock

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AdBlock je v kategorii Software

Klíčová slova: heslo, terminologie, Software, wiki, odborné názvosloví, Software, přesný výraz, synonymum, pojem, slovo, terminus technicus, co to je, význam slova, co znamená, význam, názvosloví, vysvětlení, termín


Pojem AdBlock je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem AdBlock? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem AdBlock na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AdBlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz AdBlock ve Wikizdrojích

Najít slovo AdBlock ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo AdBlock ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz AdBlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to AdBlock? resp. co přesně znamená slovo AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Chazar? Znáte a víte kdo je Ladislav Mrkvička? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Software). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.