Co je to?
Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Co je to AdBlock? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova AdBlock

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo AdBlock je v sekci software

Klíčová slova: význam, odborné názvosloví, heslo, co to je, terminus technicus, formulace, názvosloví, popis, přesný výraz, termín, synonymum, AdBlock, odborný výraz, software, význam slova, pojem, informace, definice


Pojem AdBlock je v kategorii software, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu AdBlock?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Další informace o pojmu AdBlock hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít pojem AdBlock na Google.cz

Hledat výraz AdBlock ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo AdBlock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín AdBlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem AdBlock na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AdBlock ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je AdBlock? resp. co se vlastně skrývá pod slovem AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Tom Hardy? Znáte a víte kdo je Ringo Starr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.