Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Co to je AdBlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu AdBlock

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu AdBlock sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem AdBlock je v kategorii Software

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, definice pojmu, termín, heslo, popis, význam, pojem, význam slova, co je to AdBlock?, vysvětlení, definice, Software, informace, synonymum, odborný výraz, formulace, terminologie


Pojem AdBlock je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu AdBlock píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Jiné informační zdroje o pojmu AdBlock

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AdBlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem AdBlock ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz AdBlock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo AdBlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem AdBlock ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo AdBlock ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to AdBlock? resp. jaká je definice termínu AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Soudce? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Software). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.