Co je to?
Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Co je to AdBlock? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu AdBlock?

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova AdBlock. Co znamená odborný pojem AdBlock z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín AdBlock je v kategorii software

Klíčová slova: slovník, AdBlock, význam pojmu, software, informace, odborný výraz, co je to AdBlock?, přesný význam, názvosloví, wiki, přesný výraz, odborné názvosloví, terminus technicus, význam, slovo, význam slova, co znamená, pojem


Pojem AdBlock je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín AdBlock? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít výraz AdBlock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem AdBlock ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo AdBlock ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín AdBlock ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz AdBlock ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem AdBlock ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená AdBlock? resp. co to je AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Šarlatán? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než software). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.