Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Co to je AdBlock? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu AdBlock

AdBlock je doplněk webového prohlížeče, který blokuje načítání reklam (případně jiných částí stránky). Stránky bez reklam se načítají rychleji a snižuje se množství přenesených dat, což je výhodné především u mobilního připojení prostřednictvím telefonu. Adblock může zvýšit bezpečnost připojení, protože některé agresivní reklamy mohou obsahovat malware nebo viry.
Provozovatelé webů však nevidí AdBlock u uživatelů rádi. Příjmy z reklam jsou často jediným jejich příjmem. Někteří proto těmto uživatelům blokují přístup k webu, případně jim nabízejí placený přístup bez reklam.


Co je to AdBlock? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo AdBlock. Co znamená pojem AdBlock z kategorie Software?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo AdBlock se nachází v sekci Software

Klíčová slova: vysvětlení, heslo, odborný výraz, popis, co je to AdBlock?, lexikon, význam, Software, význam slova, slovník, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, formulace, přesný význam, synonymum, AdBlock, terminus technicus


Pojem AdBlock je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu AdBlock?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adblock je označení pro různá rozšíření webových prohlížečů, která umožňují blokování částí obsahu webové stránky, zejména reklam.
Blokováním se může výrazně snížit velikost přenášených dat, což v důsledku zrychlí načítání a může vést k úspoře mobilních dat, výhodné při tarifech s omezeným množstvím dat na měsíc. Některé reklamy jsou adblockem pouze skrývány, takže k přenosu a načtení do prohlížeče dojde. Webová stránka se bez reklam může stát přehlednější, protože neobsahuje potenciálně rušící prvky. Dalším argumentem pro blokování reklamy je zvýšení bezpečnosti, protože reklamní sítě někdy vybírají peníze za zavádějící nebo podvodnou inzerci.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem AdBlock ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo AdBlock ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo AdBlock na Google.cz

Hledat videa s názvem AdBlock na Youtube

Hledat slovo AdBlock ve vyhledávači Yandex

Najít pojem AdBlock ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo AdBlock například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je AdBlock? resp. co je to AdBlock? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu AdBlock, odpověď na dotaz co je to AdBlock?. Víte např. kdo to je Radko Gudas? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Software). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.