Co je to?
Výraz, termín, definice slova Urologie. Co znamená odborný pojem Urologie z kategorie Lékařství?

Co je to Urologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Urologie?

Urologie je jedním z lékařských oborů patřících do chirurgie. Zaměřuje se na onemocnění vylučovací soustavy a pohlavních orgánů mužů. Její l je diagnostika a léčení právě těchto chorob. Prvotní samostatná urologie vznikla na Moravě již v 19. století. Zakladatelem byl Leopold von Dittel.
Urologická oddělení mají nemocnice, specialisté urologové působí i v ambulantních ordinacích. K rozvoji a získáváni dalších poznatků této disciplíny dochází na klinických pracovištích. Moderní urologii směřují kupředu univerzitní pracoviště a výzkumné a výukové základny při lékařských fakultách a fakultních nemocnicích. Lékař - urolog musí absolvovat náročnou předatestační přípravu a účastnit se odborných seminářů a kurzů. Příprava trvá 6 let.


Co je to Urologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Urologie. Co znamená odborný pojem Urologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Urologie sdílejte s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Urologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, význam slova, synonymum, terminus technicus, názvosloví, popis, informace, lékařství, heslo, Urologie, co je to Urologie?, význam pojmu, lexikon, formulace, slovník, odborné názvosloví, definice pojmu, význam


Pojem Urologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Urologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urologie je chirurgický lékařský obor zabývající se diagnostikou a terapií chorob vylučovací soustavy a mužských pohlavních orgánů.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Urologie na Google.cz

Hledat výraz Urologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Urologie na Youtube

Vyhledat heslo Urologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Urologie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Urologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Urologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě nyní již víte co je to Urologie? resp. co se skrývá pod slovem Urologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urologie, odpověď na dotaz co je to Urologie?. Víte např. kdo to je Štěpánka Haničincová? Znáte a víte kdo je Alfred Strejček? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Urologie v jiné sekci než lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.