Co je to?
Výraz, termín, definice slova Urologie. Co znamená odborný pojem Urologie z kategorie Lékařství?

Co je to Urologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Urologie

Urologie je jedním z lékařských oborů patřících do chirurgie. Zaměřuje se na onemocnění vylučovací soustavy a pohlavních orgánů mužů. Její l je diagnostika a léčení právě těchto chorob. Prvotní samostatná urologie vznikla na Moravě již v 19. století. Zakladatelem byl Leopold von Dittel.
Urologická oddělení mají nemocnice, specialisté urologové působí i v ambulantních ordinacích. K rozvoji a získáváni dalších poznatků této disciplíny dochází na klinických pracovištích. Moderní urologii směřují kupředu univerzitní pracoviště a výzkumné a výukové základny při lékařských fakultách a fakultních nemocnicích. Lékař - urolog musí absolvovat náročnou předatestační přípravu a účastnit se odborných seminářů a kurzů. Příprava trvá 6 let.


Co je to Urologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Urologie. Co znamená odborný pojem Urologie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Urologie s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Urologie patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: formulace, význam slova, slovo, Lékařství, význam pojmu, význam, terminus technicus, definice, vysvětlení, Urologie, terminologie, názvosloví, lexikon, přesný výraz, popis, wiki, pojem, Lékařství


Pojem Urologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Urologie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Urologie je chirurgický lékařský obor zabývající se diagnostikou a terapií chorob vylučovací soustavy a mužských pohlavních orgánů.

Jiné zdroje informací o pojmu Urologie

Najít slovo Urologie ve Wikizdrojích

Hledat heslo Urologie na Google.cz

Najít heslo Urologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Urologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Urologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Urologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Urologie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Urologie? resp. co se skrývá pod slovem Urologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Urologie, odpověď na dotaz co je to Urologie?. Víte např. kdo to je Jan Kašpar? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.