Co je to?
Definice výrazu Územní plán. Co znamená odborný pojem Územní plán z kategorie Stavebnictví?

Co to je Územní plán? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Územní plán?

Územní plán je označení pro druh dokumentu, týkající se uspořádání a využití určitého území. Jedná se o plán, jehož cílem je účelně a funkčně umožnit výstavbu a rozvoj současně s požadavky na udržení stavu krajiny a přírody.
Územní plán zohledňuje jak životní prostředí, tak ekonomiku a potřeby lidí, Kteří v dané oblasti žijí. Díky územnímu plánu je možno vyhovět potřebám jedinců i společnosti a současně zachovat dědictví a stav krajiny pro příští generace.


Co je to Územní plán? Význam slova, termín, Definice výrazu Územní plán. Co znamená odborný pojem Územní plán z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Územní plán s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Územní plán se nachází v sekci Stavebnictví

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, terminologie, synonymum, odborný výraz, lexikon, Stavebnictví, přesný význam, slovník, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, význam, termín, terminus technicus, wiki, heslo, definice pojmu


Pojem Územní plán je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Územní plán doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Územní plán ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Územní plán ve Wikislovníku

Hledat termín Územní plán ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Územní plán ve Wikimedia Commons

Najít pojem Územní plán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Územní plán ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Územní plán například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Územní plán? resp. co to je Územní plán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Územní plán, odpověď na dotaz co je to Územní plán?. Víte např. kdo to je Izák? Znáte a víte kdo je Ekonom? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!