Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Co je Cottage?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cottage?

Cottage je název méně výrazného tvarohovitého sýru. Obsahuje zbytky syrovátky, je vysušený, ale není zpracováván pod tlakem. Protože v průběhu zpracování je potřeba odstranit nakyslou chuť, promývá se a původní chuť se mění v nasládlou. Cottage se nebarví, ani se nenechává uležet. Různost druhů je dána použitím mléka s odlišným obsahem tuku. Pro konzumaci se většinou nijak neupravuje, pouze se přidává cukr nebo sůl pro sladkou variantu s ovocem nebo pro slanou například do salátů lasagní nebo do dezertů.
Název Cottage pochází z Anglie a byl takto nazýván tvarohový doma vyráběný sýr. Údajně bylo pro jeh přípravu používáno to mléko, které zbylo po výrobě másla. Má vysoký obsah bílkovin a málo tuku, proto je oblíbený při dietách nebo u kulturistů.


Co je to Cottage? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Cottage s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Cottage se nachází v kategorii jídlo

Klíčová slova: co to je, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, co znamená, co je to Cottage?, wiki, jídlo, termín, informace, význam, význam slova, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, definice, jídlo, definice pojmu


Pojem Cottage je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cottage? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cottage (čti kotidž) je tvarohový sýr mírné příchuti. Je vysušený, ale ne stlačený, takže v něm zůstává stopa syrovátky. V průběhu zpracování je sýr obvykle omýván kvůli odstranění kyselosti, což mu dává nasládlou chuť tvarohového sýru. Není ani uležený, ani barvený. Různé druhy cottage se připravují z mléka s různým množstvím tuku.

Sýr cottage

Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay
Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Cottage

Najít heslo Cottage ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Cottage ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Cottage na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cottage ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Cottage ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Cottage ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Cottage například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je přesný význam slova Cottage? resp. co přesně znamená slovo Cottage? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cottage, odpověď na dotaz co je to Cottage?. Víte např. kdo to je Kujón? Znáte a víte kdo je Karel VI? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než jídlo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.