Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cottage. Co znamená odborný pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Co je to Cottage? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cottage?

Cottage je název méně výrazného tvarohovitého sýru. Obsahuje zbytky syrovátky, je vysušený, ale není zpracováván pod tlakem. Protože v průběhu zpracování je potřeba odstranit nakyslou chuť, promývá se a původní chuť se mění v nasládlou. Cottage se nebarví, ani se nenechává uležet. Různost druhů je dána použitím mléka s odlišným obsahem tuku. Pro konzumaci se většinou nijak neupravuje, pouze se přidává cukr nebo sůl pro sladkou variantu s ovocem nebo pro slanou například do salátů lasagní nebo do dezertů.
Název Cottage pochází z Anglie a byl takto nazýván tvarohový doma vyráběný sýr. Údajně bylo pro jeh přípravu používáno to mléko, které zbylo po výrobě másla. Má vysoký obsah bílkovin a málo tuku, proto je oblíbený při dietách nebo u kulturistů.


Co je to Cottage? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cottage. Co znamená odborný pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Cottage sdílejte s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Cottage je v kategorii jídlo

Klíčová slova: význam slova, synonymum, wiki, terminologie, vysvětlení, co to je, terminus technicus, jídlo, přesný význam, přesný výraz, heslo, odborný výraz, termín, význam pojmu, co je to Cottage?, Cottage, formulace, pojem


Pojem Cottage je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cottage dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cottage (čti kotidž) je tvarohový sýr mírné příchuti. Je vysušený, ale ne stlačený, takže v něm zůstává stopa syrovátky. V průběhu zpracování je sýr obvykle omýván kvůli odstranění kyselosti, což mu dává nasládlou chuť tvarohového sýru. Není ani uležený, ani barvený. Různé druhy cottage se připravují z mléka s různým množstvím tuku.

Sýr cottage

Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay
Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Cottage

Zkusit najít termín Cottage na Google.cz

Vyhledat heslo Cottage ve Wikizdrojích

Hledat pojem Cottage ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cottage ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cottage na Youtube

Zkusit najít heslo Cottage ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Cottage například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cottage? resp. co označuje slovo Cottage? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cottage, odpověď na dotaz co je to Cottage?. Víte např. kdo to je Arabista? Znáte a víte kdo je Adolescent? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.