Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Co je to Cottage? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cottage?

Cottage je název méně výrazného tvarohovitého sýru. Obsahuje zbytky syrovátky, je vysušený, ale není zpracováván pod tlakem. Protože v průběhu zpracování je potřeba odstranit nakyslou chuť, promývá se a původní chuť se mění v nasládlou. Cottage se nebarví, ani se nenechává uležet. Různost druhů je dána použitím mléka s odlišným obsahem tuku. Pro konzumaci se většinou nijak neupravuje, pouze se přidává cukr nebo sůl pro sladkou variantu s ovocem nebo pro slanou například do salátů lasagní nebo do dezertů.
Název Cottage pochází z Anglie a byl takto nazýván tvarohový doma vyráběný sýr. Údajně bylo pro jeh přípravu používáno to mléko, které zbylo po výrobě másla. Má vysoký obsah bílkovin a málo tuku, proto je oblíbený při dietách nebo u kulturistů.


Co je to Cottage? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Cottage) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Cottage patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: co to je, význam slova, lexikon, co znamená, odborné názvosloví, Cottage, wiki, heslo, přesný výraz, Jídlo, formulace, význam, Jídlo, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, popis, termín


Pojem Cottage je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cottage? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cottage (čti kotidž) je tvarohový sýr mírné příchuti. Je vysušený, ale ne stlačený, takže v něm zůstává stopa syrovátky. V průběhu zpracování je sýr obvykle omýván kvůli odstranění kyselosti, což mu dává nasládlou chuť tvarohového sýru. Není ani uležený, ani barvený. Různé druhy cottage se připravují z mléka s různým množstvím tuku.

Sýr cottage

Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay
Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cottage ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Cottage ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Cottage na Google.cz

Hledat videa s názvem Cottage na Youtube

Najít výraz Cottage ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Cottage ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cottage například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Cottage? resp. co se přesně ukrývá za slovem Cottage? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cottage, odpověď na dotaz co je to Cottage?. Víte např. kdo to je Jiří Hynek? Znáte a víte kdo je Matt Damon? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.