Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Co je to Cottage? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Cottage?

Cottage je název méně výrazného tvarohovitého sýru. Obsahuje zbytky syrovátky, je vysušený, ale není zpracováván pod tlakem. Protože v průběhu zpracování je potřeba odstranit nakyslou chuť, promývá se a původní chuť se mění v nasládlou. Cottage se nebarví, ani se nenechává uležet. Různost druhů je dána použitím mléka s odlišným obsahem tuku. Pro konzumaci se většinou nijak neupravuje, pouze se přidává cukr nebo sůl pro sladkou variantu s ovocem nebo pro slanou například do salátů lasagní nebo do dezertů.
Název Cottage pochází z Anglie a byl takto nazýván tvarohový doma vyráběný sýr. Údajně bylo pro jeh přípravu používáno to mléko, které zbylo po výrobě másla. Má vysoký obsah bílkovin a málo tuku, proto je oblíbený při dietách nebo u kulturistů.


Co je to Cottage? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cottage. Co znamená pojem Cottage z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cottage patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, co je to Cottage?, Jídlo, synonymum, význam pojmu, definice, formulace, Cottage, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, lexikon, slovník, informace, heslo, terminus technicus, vysvětlení


Pojem Cottage je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cottage? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cottage (čti kotidž) je tvarohový sýr mírné příchuti. Je vysušený, ale ne stlačený, takže v něm zůstává stopa syrovátky. V průběhu zpracování je sýr obvykle omýván kvůli odstranění kyselosti, což mu dává nasládlou chuť tvarohového sýru. Není ani uležený, ani barvený. Různé druhy cottage se připravují z mléka s různým množstvím tuku.

Sýr cottage

Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay
Zdravý tvarohovitý sýr cottage s lahví mléka. Autor: Диана Лаврова, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Cottage zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Cottage na Youtube

Vyhledat heslo Cottage ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Cottage na Google.cz

Vyhledat pojem Cottage ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cottage ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cottage ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cottage například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Cottage? resp. jaký je přesný význam slova Cottage? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cottage, odpověď na dotaz co je to Cottage?. Víte např. kdo to je Hans Zimmer? Znáte a víte kdo je Friedrich Nietzsche? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Cottage i v jiných kategoriích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.